ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фейсбуко
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Фейсбуко
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Социалните мрежи ще изместят някой форуми, но няма да успеят да изместят други.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 08, 2014 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Ще изместят ли социалните мрежи Интернет форумите? Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
...

Веднага изброявам предимствата на един специализиран форум:
1. Информацията е структурирана;
2. Има търсачка;
3. Могат да се задават, които са видими от всички (а не само към познати/приятели и т.н.);
4. Има някой, който следи за реда.

Фейсбук е една голяма каша. Общо взето той е по-пъргав за разни временни уговорки (като чат), но да се съхранява и търси там структурирана информация май е бедствие ...


Ти си го казал. Бих добавил към списъка - във форума има запечатана вече близо 8 години история, видима за всички. Структурата на ФБ е на обикновен месидж борд. След някой и друг ден моабетите заминават в небитието - практически неоткриваеми са сред общия гмеч от въздишки и попръцвания ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 08, 2014 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Едно време Държавна сигурност даваше включително и пари на агенти-доносници за да събират информация за тоя или оня. Сега Симо има всичко наготово. Ефектът е подобен на отмяната на робството - преди - чер негър работи като роб на господаря си, който му дава подслон и храна+дрехи, след войната - пак чер негър работи /НЕ като роб/ на господаря си, който не му дава подслон и храна+дрехи, а му дава пари, които не му достигат да си осигури подслон и храна+дрехи.... Т.е. Симо не дава пари за да профилира, а направо си взема каквото му трябва. А офците пишат ли пишат, че и илюстрации качват. Зимна приказка... Не, че ровя, но нещо не виждам някакви реклами да се мъдрят из сураттефтеря, та може ли някой просветен да ни светне от що се издържа тая пущиня, че и милиярди казват му стрували акцизите. Щото ако продава на тоз и оня чичко еди какво си, нещата може и да се вържат, инак е трудно обяснимо. Вижте какво е написал един хубостник. Може да му се смеем, че е изтрещел или пък може да го подкрепяме, но преди това да прочетем какво е написал:
http://alchemicaltechnologies.blogspot.com/2012/10/blog-post_16.html
Пон Ное 10, 2014 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
приказка... Не, че ровя, но нещо не виждам някакви реклами да се мъдрят из сураттефтеря, та може ли някой просветен да ни светне от що се издържа тая пущиня, че и милиярди казват му стрували акцизите.

Не знам от какво се издържа Фейса, но на мен ми излизат много препоръчани публикации - реклами, не знам има ли настройка да се махнат, не съм и ровила...
Днес например много се смях на следната реклама: Имаш бръчки? - Слуз от охлюв за Красива Кожа
Де да съм го знаела това преди Laughing Като бяхме на Отовица, гадините постоянно се мъчеха да се вмъкнат в палатката, ако не ги бях изхвърляла непрекъснато сега можеше да съм по-красива, ама човек се учи докато е жив... или поне докато има фейсбук Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Ное 10, 2014 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mary



Регистриран на: 18 Ное 2014
Мнения: 5
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
yakinii написа:
че кой няма Very Happy

аз!


и аз Smile
Вто Ное 18, 2014 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
... и Азе
Пон Дек 08, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Специализираните форуми са много по-мощни от Фейсбук, въпреки че на пръв поглед изглежда обратното. Познавам относително добре phpBB софтуера за създаване на форуми. До версия 2.хх може да се каже, че имаше известни проблеми със сигурността, но излезе версия 3 и тя отряза крилцата на досадниците. В момента е актуална версия 3.1.2 и е много мощна. При нея всяка кънекция към потребител, му предоставя криптиран интерфейс, като след прекъсване на връзката всичко се разпада и дори този потребител да е записал някъде линк към ресурс, той престава да е работещ. По този начин става много трудно, чрез "подслушване" на трафика с разни снифъри и в различни точки от мрежата, на активното оборудване, да се открадне парола или информация. Ако някой събере все пак линкове и др. интересни неща... и се опита да ги предостави на друг за ползване, ще разбере, че те са непотребни, защото са били активни само по време на сесията с потребителя. До тук стана почти ясно, че сигурността е много "повдигната". Второто нещо е, че се предоставя и постоянно ъпдейтва и развива прекрасен екранен редакто за постовете. Същия предоставя множество възможности за споделяне и показване, подобно на функционалността във Фейсбук. Трето..форума много добре се индексира от търсачките, а да не говорим, че вградената търсачка е супер.

На края искам да дам съвет на приятели и колеги, които изпитват трудност, да споделят съдържание което е "само" във Фейсбук. Има начин за изтискване на Фейсбук, без той да ни досажда с реклами и глупави, плоски интерфейси. Ако искате да споделяте снимки и видео и те да могат да се виждат в този форум или където и да е, просто направете за собствени или общи нужди ГРУПА. Групата има допълнителни функционалности, като създаване на статии, документи и качване на ФАЙЛОВЕ, дори да не са снимки!
Примерно, отивам на разходка на Витоша, снимам, правя трак. После качвам в групата снимките и трака, идвам тук във форума и в обикновен пост "вграждам" снимките, а трака посочвам като линк (URL). По този начин, ще може да си пишем и споделяме тук, а ресурса ще товарим в група на Фейсбук.

Дори си мисля, че може да се направи една група за този форум и всички в него, да може да качваме файлове в нея. Естествено, трябва да има модератор, който да следи все пак какво става в групата на Фейсбук.

Ами така мисля аз, форума е многократно за предпочитане, отколкото Фейсбук!

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Чет Дек 11, 2014 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям. Фейсбук нямам, пиша само тука и във форума на Волво.
Пет Дек 12, 2014 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Едно време викахме "ни вест, ни кост" сега - "ни лайк, ни пост"

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 23, 2015 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov