ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ
Автор Съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение КОМ-ЕМИНЕ Отговорете с цитат
Имам интерес да чуия някои които е минавал маршрута тази година.имам голямото желание да го мина през 2011г и искам максимално да съм подготвен.Много ще ми бъде интересно да получа съвети от хора който са го минали.
предварително БЛАГОДАРЯ.

_________________
martinov66@abv.bg
Нед Окт 03, 2010 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение отг. Отговорете с цитат
Здравейте !
Свежа информация за Пътеката Ком-Емине може да получите тук:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=24313&start=360

Тези юнаци го преминаха с велосипеди, което е в пъти по трудно, проявиха изключителна воля и издържливост.
Така също описаха доста подробно и живописно своите лични преживявания, усещания и мисли, които до голяма степен може да са от полза за всички решили да поемат по Пътеката !
ОСЗ
Нед Окт 03, 2010 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
каде е най трудната част на маршрута.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Окт 28, 2010 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
На този въпрос няма как да се даде верен отговор, ако изобщо има такъв. Нещата са строго индивидуални. Ако си добре подготвен физически и технически няма да имаш никакви трудности. Ком -Емине е най-дългият известен преход в Бг, но не е чак толкова страшно ако знаеш къде си тръгнал.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Съб Окт 30, 2010 3:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
почвам от сега подготовкат.трябвя да видя кой хижи работят и в кой може да се спи.

_________________
martinov66@abv.bg
Нед Ное 07, 2010 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Мартински, с удоволствие бих ти помогнал с каквото мога. Като цяло при моето минаване не разчитах на хижите на 100%, имах известен запас от храна и възможност за спане някъде сред природата(така съм бил винаги ако се намирам в планината, всичко се случва, нали?). В случаите, където имаше храна и душ се възползвах изцяло. Бих те посъветвал и теб да подходиш така.

Планински извори е повече от 10 години извън списъка, става за нощувка но при екстремни условия. В източният дял Буковец и Чумерна са най-сигурни, останалите отвaрят през почивните дни за др. време може и да не намериш никой там. Всички останали по маршрута бяха тип-топ лятото на 2010. Предварителното запознаване с отделни места е желателно, но може и без.

Поздрави!

_________________
www.senseofbulgaria.org

Последната промяна е направена от cholla на Вто Ное 09, 2010 1:27 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Ное 08, 2010 6:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Буковец и Чумерна общо взето са една до друга, така че ги смятай като едно възможност за преспиване.
Бил съм в района през делничен ден и на Буковец нямаше никой.
Според мен от там нататък може да се разчита на спане по селата, много от които са на път.
Централен Балкан до гореспоменатите хижиго познавам много добре, редовно ходя. Там според мен няма къде да се объркаш фатално.

Иначе и аз замислям прехода но чакам удобен момент!!
Пон Ное 08, 2010 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Под удобен момент какво разбираш.За отпуска или сезон да е удобен.

_________________
martinov66@abv.bg
Вто Ное 09, 2010 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nasko_



Регистриран на: 13 Апр 2010
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Тази година направихме преход от вр.Ком до Шипка,като броя на участниците в групата ни се променяше през различните етапи на прехода,но в крайна сметка до Шипка стигнахме само двама.
Тъй като,има доста изписано за този преход,ще споделя някои неща,за които според мен човек трябва да си даде сметка.
Добре е да предцениш за колко дни мислиш да изминеш целия преход,ако е до около 20 дни няма да се наложи да носиш палатка,спален чувал и т.н за бивакиване на открито.В западна Стара планина хижите са частни и ако не се обадиш предварително може да спиш под някой навес (както се случи с нас без чувал и шалте под навеса на х.Лескова).Хубаво е да си минавал по тези участъци преди това,или поне по някои от тях,за да имаш реална предценка за себе си от къде до къде би могъл да стигнеш за един ден,тъй като предварителната заявка за храна по хижите е гарантирано по-малко багаж в раницата.Най тежък участък ни беше х.Добрила-х.Тъжа,защото въпреки навигацията която имахме на няколко пъти се позамотахме,единия път към квартал видима,втория път при подсичането на вр.Жълтец,но не мисля да се спирам на подробности защото Джим бой с които правихме този преход е описал доста добре проблемните места в други теми.
Аз също мисля да пробвам през 2011 година да мина Ком-Емине за около 13-14 дни,но първо искам да походя малко и по източна Стара планина,тъй като дори теоритичната информация за тази част на балкана е оскъдна.А човек най добре предценя за себе си,когато сам мине по маршрута,дори и на части.
Поздрави!
Вто Ное 09, 2010 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Под удобен момент разбирам достатъчно свободно време - не искам да препускам като кон или да спазвам някакъв график а по-скоро да се насладя на прехода. Но.......искам сам а жената неще и да чуе.
За сезон дори предпочитам да не е Юли-Август както повечето правят - на студ по-нося отколкото на жега.

ПС: Този уикенд направих от Добрила през Амбарица и надолу към Карлово - маркировката е оскъдна но ако се следва билото няма къде да се обърка.
Общо взето по частите от Маршрута които съм ходил не съм се обърквал, дори и без голяма предварителна информация.
Вто Ное 09, 2010 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Аз същто искам да се насладя на самия преход.Смятам че ако се даде много зор може и да не се
стигне до Емине.При мен със жената седят по същтия начин и тя иска да направи прехода с мен.
Това си има и положителни черти,както и .............
трябва и нея да я подготвим.Между другото има ли някои който го е правил прехода с женаси.

_________________
martinov66@abv.bg
Вто Ное 09, 2010 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Четох МТБ форума на велосипедистите. Направо се чудя как катерят и как слизат Купена. Вероятно един друг си помагат да си изтеглят байковете. И около Кръстците има такива пропастни участъци, че хора без байкове се претрепват, а тия пичове направо трябва да са свръхчовеци. Или планински кози- само те могат да издържат продължително време с пулс над 200. Иначе, като ги видя се кефя. И са пичове- винаги поздравяват, даже да се носят с 60-70 км/ч.
Пет Ное 12, 2010 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
С мойта жена никакъв шанс.
А доколкото велосипедистите - миналата седмица видях нагледно как се качва Амбарица с колело. А колкото до Купена мисля, че някои участъци се минават пеша щото с колело просто не виждам начин. Ако някой го е правил да каже как става тоя номер. Ако може и снимки Disgust , че нещо не ми се вярва!!
Пет Ное 12, 2010 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
по Купена си е само носене, в едната ръка колелото с другата въжето-това при слизане. Карането е предимно от в.Левски до подножието на Купен и от Жълтеш нататък - останалото бутане. Снимки ще покажа някой друг път като си довърша разказчето, обещавам

Arrow

_________________
www.senseofbulgaria.org
Пон Ное 15, 2010 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Успех! Дано случите хубаво време. Отговорете с цитат
Вземете топографски карти.


Последната промяна е направена от mediator37 на Съб Яну 22, 2011 6:09 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Ное 15, 2010 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov