ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2013 с Борис и Митака: Понякога те се завръщат ;-)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2013 с Борис и Митака: Понякога те се завръщат ;-)
Автор Съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Огромно Благодарско за предоставената възможност да покарам с вас по Балкана, а също така и на Мариана за издателската дейност. Весели празници и оше много споделени приключения...

_________________
www.senseofbulgaria.org
Съб Дек 27, 2014 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:




Б.: Хм, тая снимка я направихме на място, което беше предизвикало лют спор във форума, понеже маркировката абсурдно показва две противоположни посоки за следване Smile И, Мечо, много те уважавам, ама да знаеш, че тая, твойта пътека, не става! Smile

Наистина маркираната пътека "не става" за велосипедисти, но идеално съкращава разстоянието за пешеходци. Аз не виждам друга пътека, която да "става", освен да слезете в село Каменско и да карате по асфалт до н.Емине.
В крайна сметка всеки сам си избира пътеката, по която да премине.
Нима Купените са по-лесни? Защо никой не минава през х.Левски или х.Плевен?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Яну 30, 2015 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
А, не е по-лесно по Купените, аз затова нея година изнудих Митака и си минахме през х.Левски Laughing

Не че ми се влиза в спорове, но дори и пешеходните пътеки с наклон и дължина като тази, въпросната, по цялото Ком-Емине, не са никак много Laughing Да не говорим, че то и пътека няма реално, ако не са марките по дърветата, направо си се изгубил из тая гора Laughing
Пет Яну 30, 2015 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
А, не е по-лесно по Купените, аз затова нея година изнудих Митака и си минахме през х.Левски Laughing

Не че ми се влиза в спорове, но дори и пешеходните пътеки с наклон и дължина като тази, въпросната, по цялото Ком-Емине, не са никак много Laughing Да не говорим, че то и пътека няма реално, ако не са марките по дърветата, направо си се изгубил из тая гора Laughing

Разбира се, че има доста подобни, стръмни пътеки. Примерно, Ботев от запад. Само дето тук няма пътека. Но ще има, щом някой е маркирал... Very Happy
Не мисля, че е по-лесно по "Сухото дере"!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Яну 30, 2015 3:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
...Не че ми се влиза в спорове, но дори и пешеходните пътеки с наклон и дължина като тази, въпросната, по цялото Ком-Емине, не са никак много Laughing Да не говорим, че то и пътека няма реално, ако не са марките по дърветата, направо си се изгубил из тая гора Laughing

Аз за цялото Ком-Емине не знам, но миналото лято карах от Твърдишки проход до Емине и този беше най тежкият за преминаване участък. После като разглеждах картата, сто пъти съжалих, че съм се набутал там. На мнението на Борис съм - пътеката "не става".
Пон Фев 02, 2015 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
HHristov написа:
boris_borisov написа:
...Не че ми се влиза в спорове, но дори и пешеходните пътеки с наклон и дължина като тази, въпросната, по цялото Ком-Емине, не са никак много Laughing Да не говорим, че то и пътека няма реално, ако не са марките по дърветата, направо си се изгубил из тая гора Laughing

Аз за цялото Ком-Емине не знам, но миналото лято карах от Твърдишки проход до Емине и този беше най тежкият за преминаване участък. После като разглеждах картата, сто пъти съжалих, че съм се набутал там. На мнението на Борис съм - пътеката "не става".

Добре ще е да предложите по-лекия вариант, от ГС Елешница до Ришки проход(ако сте минали от там).
Не напразно, вече 4-5 години се занимаваме с Върбиш - Риш.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Фев 02, 2015 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Я каква приятна изненада.............мечетата още не спят зимен сън
Вто Фев 03, 2015 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Добре ще е да предложите по-лекия вариант, от ГС Елешница до Ришки проход(ако сте минали от там).
Не напразно, вече 4-5 години се занимаваме с Върбиш - Риш.

Говоря за прякото изкачване през дърветата към връх Байряка. Аз минах от там.



С черно е следата на Tito, червеното е Дизела от миналото лято. Мисля, че червената следа е значително по-лесна за преминаване с велосипед, защото се върви по полегат път(макар и силно обрасъл с къпини).
Другият вариант, който се вижда на горната карта и който ти си препоръчал за велосипедисти, не мога да коментирам - не съм минавал.
meco puh написа:
... От Байряка до Голямата нива моята препоръка към велосипедистите е, да тръгнат от Голямата нива по асфалта надолу. За 10 минути ще бъдат на обръщалото за камиони. След най-много още час са на Байряка. Лично аз, на Ком-Емине,ако стигна до там, ще мина по същия маршрут. ...



Ето го "червеното" минаване и на една карта на mikesli.

Респект за всичко направено по пътеката!


Последната промяна е направена от HHristov на Вто Фев 03, 2015 2:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 03, 2015 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Не само че не спи,ами и да си подготвя руното за ядене на здрав бой. Ако го не видя да предостави в скоро време било снимков доказателствен матриял, било пътепис нещо с което да докаже че е скитал по баирите, то да очаква посещение на място с неокастрена крива дряновица и стабилно "съветване" по гърбът.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Фев 03, 2015 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Стига , че ще го изплашиш
Вто Фев 03, 2015 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
HHristov написа:


С черно е следата на Tito, червеното е Дизела от миналото лято. Мисля, че червената следа е значително по-лесна за преминаване с велосипед, защото се върви по полегат път(макар и силно обрасъл с къпини).
Другият вариант, който се вижда на горната карта и който ти си препоръчал за велосипедисти, не мога да коментирам - не съм минавал.

Респект за всичко направено по пътеката!


Tito и аз сме минали почти по един и същи маршрут. Разликата е там, където Tito e завил на югозапад под остър ъгъл, аз маркирах и продължих право на изток през гората. Само след 10 минути по моята маркировка излизам на следата на Tito и продължавам по нея.
Нямам представа от къде сте минали вие. Ако сте минали по пунктира, където пише "без пътека", значи сте минали по билото, а не по маркираното от мен.
Според мен, велосипедистите би трябвало да заобикалят по следата на Дизела.

Цитат:
meco puh написа:
... От Байряка до Голямата нива моята препоръка към велосипедистите е, да тръгнат от Голямата нива по асфалта надолу. За 10 минути ще бъдат на обръщалото за камиони. След най-много още час са на Байряка. Лично аз, на Ком-Емине,ако стигна до там, ще мина по същия маршрут. ...


Това беше през 2011 година, за избягване на непроходимото Сухо дере. От тогава имаше разчиствания, моята маркировка, маркировката на mikesli по билото и много други неща.
Накрая нека да уточним. В момента от ГС Елешница до Байряка може да се мине по четири варианта:
1) по стар асфалт от Голямата нива до обръщалото и от там избира на север към Байрака или на юг към село Каменско(този вариант е за велотуристи)
2)По следата на Дизела(полегато, но заобикаля. за велотуристи)
3)По маркираното от мен (пряко е, но стръмно и без пътека)
4)По билото, маркирано от групата на mikesli (не съм минавал от 1987година и не зная как е). Да каже който е минавал скоро.
Всеки да си избира маршрута и да не се сърди на този или онзи.
HHristov, ако сте минали по билото, кажи как е?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Фев 03, 2015 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Не само че не спи,ами и да си подготвя руното за ядене на здрав бой. Ако го не видя да предостави в скоро време било снимков доказателствен матриял, било пътепис нещо с което да докаже че е скитал по баирите, то да очаква посещение на място с неокастрена крива дряновица и стабилно "съветване" по гърбът.

Имам намерение, след като се стопи снега да прескоча към Левски и Ботев, и да се срещна с някои Ком Еминейци. Тогава ще ти се обадя.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Фев 03, 2015 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Rolling Eyes

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Вто Фев 03, 2015 6:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 03, 2015 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Това е моята следа:



Първо подминах маркировката, която води нагоре през гората без пътека и продължих по пътя, но там не намерих марки, затова се върнах и поех през гората. Изкачването на велосипеда по двуметровия почти отвесен скат от горната страна на пътя си беше цяло приключение. Сега гледам от трака, че петстотинте метра до горе съм ги катерил 23 минути със средна скорост 1.29 км/час и горе бях гроги. Вече се мръкваше а трябваше да стигна до следващата чешма за нощувка. От там до чешмата маркировката беше перфектна - нямах никакви затруднения да я следвам на челник в тъмното.
Не бях се запознал предварително подробно с картата и чак вечерта на "разбора" Very Happy видях, че трябвало да продължа напред по пътя.
Вто Фев 03, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
HHristov написа:
Това е моята следа:



Първо подминах маркировката, която води нагоре през гората без пътека и продължих по пътя, но там не намерих марки, затова се върнах и поех през гората. Изкачването на велосипеда по двуметровия почти отвесен скат от горната страна на пътя си беше цяло приключение. Сега гледам от трака, че петстотинте метра до горе съм ги катерил 23 минути със средна скорост 1.29 км/час и горе бях гроги. Вече се мръкваше а трябваше да стигна до следващата чешма за нощувка. От там до чешмата маркировката беше перфектна - нямах никакви затруднения да я следвам на челник в тъмното.
Не бях се запознал предварително подробно с картата и чак вечерта на "разбора" Very Happy видях, че трябвало да продължа напред по пътя.


Коя ти е следата? Това, дето пише "без пътека" ли?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Фев 03, 2015 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov