ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за Джангал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за Джангал
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Явно започва отново да се възстановява традицицията от средния соц по върховете да се извличат всякакви боклуци. Някой помни ли на какво приличаха Суха вапа и Купена в Рила - антени, пръчки и какво ли не, кой каквото могъл, занесъл...През ранния соц пък, върховете приличаха на президиуми на политбюро - Сталин, Тито Димитров, Васката Коларов... Тук гледам, че е копирана някаква френска мода - така съм чувал, че правят по Шамони - да гледат после как мълниите им стопяват главите на статуйките - за справка - Р.Фр.Рош. Аз пък може да съм почитател на тракийските фалически култове - какво ще кажете, ако другата седмица замъкна един двуметров х.й, с който да украся някой връх, че отдалече да се вижда моето виждане по въпроса, така де, няма само кръстове да събират гаргите, трябва повече толерантност, един вид. После ако някой ми го смъкне долу, ще орева съдовете в Брюксел, че тук се подтискат малцинствата... Докъде го докарахме само, а? Не съжалявам, ако съм засегнал някого обаче, планините са на всички и като такива, моля да си останат, доколкото може вече, чисти от всякакви лишни човешки предмети.
Пон Сеп 08, 2014 1:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И на седловината от която се виждат Валявишките езера от Тевно езеро има някакъв кръст.
П.П. Явно в Пирин е модерно да се изнасят църковни реквизити по високото. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Сеп 08, 2014 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
При 40 см, ако е плътен бронз, бая се е изгърбил ентусиаста!
Не знам на кого и какво иска да докаже, но не са хубави тия неща. Освен това е егоистично.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 08, 2014 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Истина е това за статуята, и скорошна изглежда тая работа. На 16.08. докато чаках другарчето на портата, за да изкачи върха, разбрах за нея. Даже го измайтапих, че му се привиждат самодиви на Джангал, но човека ми показа снимката. Някой нещо доказва, не себе си ли, на другите ли??
Пон Сеп 08, 2014 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Те да научат мангустите ще изчезнат тея бронзови статуи със скороста на светлината Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Сеп 08, 2014 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Те да научат мангустите ще изчезнат тея бронзови статуи със скороста на светлината Laughing Laughing Laughing

Off Topic
Ти мангуста над 2000мнв виждал ли си? Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Сеп 08, 2014 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
peca написа:
Те да научат мангустите ще изчезнат тея бронзови статуи със скороста на светлината Laughing Laughing Laughing

Off Topic
Ти мангуста над 2000мнв виждал ли си? Tooth

Ами до сега не съм виждал щото и бронзови статуи не съм срещал ама сега...
То едното ще доведе до другото, те за едните боровинки превзеха Балкана , а за бронз Ахахахах Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 09, 2014 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм виждал орки и над 2000, ама за билки или боровинки. Но това един път само.
Вто Сеп 09, 2014 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Започнах темата с въпрос за статуетката на Джангал. Днес попаднах на снимка от Вихрен. Оказва се, че преди 10- 15 дни е цъфнала подобна хубост и там...

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Сря Сеп 24, 2014 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Статуетката е има. На 19.09. бяхме на Тевно и група от ТД Руен се качиха до върха. После показаха невероятни снимки. Над статуетката като ореол се беше появила дъга, която после преминава в сянка. Наподобява изображението на Брокенския призрак. Много ме хвана яд, че не се качих до горе. Ама Каменица ме беше изморила. Това сигурно се вижда веднъж в живота.
Сря Сеп 24, 2014 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
bobitata написа:
Започнах темата с въпрос за статуетката на Джангал. Днес попаднах на снимка от Вихрен. Оказва се, че преди 10- 15 дни е цъфнала подобна хубост и там...


Дай линкче към снимката Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Сря Сеп 24, 2014 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
www.facebook.com/photo.php?fbid=949987565017890&set=oa.10152288940351408&type=1&theater

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Сря Сеп 24, 2014 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Surprised

Пирин цяла катедрала стана - то статуи, то кръстове. А из ФБ се върти снимка от Мусала с икона на св. Иван Рилски и съответния надпис (връх св. Иван Рилски).
Много религия, много нещо Rolling Eyes И ако ще да го има в други планини - при нас явно сега набира сила.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Сеп 24, 2014 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, много религия, наистина. А тя религията е да си там, дори самата мисъл за планината е религия. Ама..хора разни. Кой ли ги украсява така върховете?

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Сря Сеп 24, 2014 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Нещо започва да ме дразни това. Всеки си слага статуи, кръстове наляво на дясно който където му е кеф..........голям кич.
Чет Сеп 25, 2014 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov