ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Западна Стара планина
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Западна Стара планина
Автор Съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Западна Стара планина Отговорете с цитат
Здравейте!
След около две седмици планираме да преминем по трасето КОМ-ЕМИНЕ, в частта - Западна Стара планина. Изчетох и гледах не-малко споделяния от вас, които ми помогнаха в подготовката. Налага да направим почти 13 часа преход от х. Лескова до Витиня, заради ремонта на х. Мургаш - разбрах, че след два месеца ще бъде готова за туристи (поне единия етаж).
Знам за възможността за нощувка на Витиня в тур. спалня, но разбрах и за станция на Енергото, там. Някой знае ли нейни координати, Всичките ми опити да ги намеря, се оказаха провал.
Чет Юни 19, 2014 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
За Енергото нямам представа, но това за х.Мургаш е повече от голяма изненада. До колко е достоверна тази информация?

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Юни 19, 2014 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
оттук: http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Stara/Murgash
Последният коментар на Захари Симов.
Чет Юни 19, 2014 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, това определено е голяма изненада и много добра новина! Дано се получи..

Иначе, ако го закъсате в този район говедарите на Зла поляна със сигурност ще приютят поне двама от вас, за повече нямат място.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Юни 19, 2014 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Ако наистина хижа Мургаш отвори врати, това ще е събитието на 2014 г. (разбира се, след направата на форумната чешма Wink ).
Стискам палци!

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юни 19, 2014 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ха, хижа Мургаш ще работи?! Много добра новина Smile Значи или собственика пак се е замогнал или някой е извадил 200000 лева Shocked Laughing
Макар че за ком-еминейците някак настрани идва хижата, но при лошо време и желание да се качи върха защо не Smile

Dariel, ти как се опита да издириш инфо за станцията на Енергото на Витиня?
Сещам се за няколко начина, които аз бих пробвала, ако съвпадат с твоите прощавай, не очаквам да съм открила топлата вода Wink
Запитване в община Ботевград, защото това е на тяхната територия. Ако човек попадне на правилния добронамерен чиновник могат да се случат чудесни неща (имах такъв случай с обаждане до Община Ловеч преди време)
Запитване в Туристическия информационен център в Ботевград (почти никога не дава резултат, но все още пробвам от време на време и този начин)
Запитване до туристическото дружество в Ботевград (50% шанс да разбереш всичко което ти трябва и 50% за пълно безхаберие)
В сайта на НЕК гледам си имат отдел "Почивно дело", станцията не е вече тяхна, но може и да знаят чия е, така че не пречи да се пита.
И една доста слаба следа, но мисля че ТД Руен, на тяхното Ком - Емине, бяха нощували там и могат да дадат информация.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 19, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Mariana1000! Smile
Пет Юни 20, 2014 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се по-лесно е да се обадиш на Иветко - хижаря на въпросната хижа на НЕК(че енерго разпределително дружество от известно време не е същото)0889715940. Idea
Пон Юли 14, 2014 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Е, много ти благодаря! Ние не можахме да стигнем по план заради контузия на единия ни спътник, но за следващия път ще се обадим точно там.
Съб Юли 19, 2014 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dariel написа:
Е, много ти благодаря! Ние не можахме да стигнем по план заради контузия на единия ни спътник, но за следващия път ще се обадим точно там.

Може ли да кажеш, до къде стигнахте? Ако сте се отбили на чешма Мечулица, какъв е дебита на водата? Дали въобще тече?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Юли 19, 2014 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление, бе стигнахме до въпросната чешма. Тръгнахме от Ком, през Петрохан и Пробойница и стигнахме до Тръстеная. На другият ден трябваше да поемем към Лескова, но се прибрахме през гара Бов . Всъщност, като че ли това е по-добрият достъп до хижата отколкото от с. Лакатник, от където дойдохме. Така и ще се завърнем някой ден там за да продължим до ..., до където имаме дни. Smile
Тъкмо се надявам и х. Мургаш да е работеща и да не се налага голям преход от Лескова до Витиня Smile
Нед Юли 20, 2014 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам чувството че съм го чела някъде, но нямам време сега да ровя и да търся, така че си задавам въпроса тук.
Question Има ли на Петрохан друго място за спане освен хижата? Не знам да рискувам ли бай Фидос дали ще ме хареса или не.
Там където е заведението има ли и стаи? Не съм ходила до него и срам ме е, нямам никакъв спомен какви сгради имаше наоколо. Сигурно имам снимки, ама и в тях не ми се рови Confused
Помагайте Rolling Eyes

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 25, 2014 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
В заведението на самия път (до езерото) има стаи, хубави. През 2009-та на КЕ спах там.
Чет Сеп 25, 2014 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dariel



Регистриран на: 19 Юни 2014
Мнения: 27
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Да, щом има стаи и са добри, то тогава по-добре е да се нощува там. При бай Фидос риска от настроението му е факт. Wink
Чет Сеп 25, 2014 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Заведенията на Петохан на пътя последния път изглеждаха запуснати(преди 2 години си работеха ).Но щом х. Мургаш отваря, не е ясно дали не е било временно. Имай предвид все пак, че може и да не е в действие.
Пет Сеп 26, 2014 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov