ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПЕТРОКОМОК
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
ПЕТРОКОМОК
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ПЕТРОКОМОК Отговорете с цитат
УВАЖАЕМИ ДРУГАРИ,
В подходящо време през 2015 бихме могли да осъществим проекта „ПЕТРОКОМОК”.
Нали с последните мероприятия добихме увереност, че сме силни поне колкото две- три БТС- та и една- две Дирекции. Та защо тогава да не се самоорганизираме и да преминем по една ПЪТЕКА. В общи черти идеята е следната: С летящ старт от прохода ПЕТРОхан да се щурмуват Балканските двухилядници КОм, Миджур, а и още някой и да се продължи лежерно до устието на ТиМОК, където прехода да завърши с тържествено изкъпване в свещенните води на река Ган.., а-а-а Дунав.
Според предложението ми, организираната група ще бъде съоръжена и със съпортващ автомобил, който ще бъде натоварен със задачата да телепортира от бивак на бивак съответните съоръжения и материална база, каращи душата на туриста да пие, т. е. да пее, докато възвръща във вените си кръвта, загубена по безмилостните баири.
И някои прости правила за участниците:
1. Без подходяща туристическа екипировка няма да бъдат допускани участници. Нарочна комисия ще следи за оборудването и съдържанието на раниците.
2. Максимална тежест на раницата за дневния преход – 4- 5 кг. Без в това тегло да се включва фотографското оборудване.
3. Въвежда се фотографска квота за брой кадри на ден – 2000, след достигането на която се спира незабавно за нощуване.
4. Всеки от участниците по всяко време може да поиска да бъде транспортиран с превозното средство.
5. На неползвалите превоз преминаването няма да се зачита за валидно.
6. Ежевечерно ще се провежда фестивал на художествената самодейност от тип „ Вечер, край брега на морето.” като всеки трябва да се подготви според уменията си. За гости ще се канят изтъкнати любители и професионалисти, които в увлекателни беседи ще ни запознават с механизмите на своите постижения.
7. Други правила ще се формулират в хода на подготовката.
Това всичкото с около четири нощувки, но по този въпрос ще поканя да се произнесат някои от ТИТАНИТЕ на трака, един от които галено е наричан Тито и който май че има идея за подобно потресаващо пешеходство, което е в разрез с общоприетата посока К- Е.
Походът може да бъде проведен под егидата на култовия клуб КПДМ (Къси Преходи Дълги Маси). Вечер за гости ще се канят изтъкнати любители и професионалисти, които в увлекателни беседи ще ни запознават с механизмите на своите постижения.
[/b]
Пон Сеп 15, 2014 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Едва ли ще успея да се включа в това примамливо мероприятие (по същите причини, поради които пропуснах всички маркирания, разчиствания и чешмотворения Oops ), но като тема за размисъл на тия, които ще тръгнат, искам да отбележа, че 4 дни могат да се окажат недостатъчни. Не че разстоянието като километри не може да се вземе, просто там почти няма пътеки и пътища и всичко е много диво и обрасло. Говоря специално за участъка Белоградчишки проход-Връшка чука, понеже миналата година имах (не)щастието да го проходя (макар и в обратна посока). Минахме това скромно разстояние за цели два дни (по граничната бразда, доколкото я има), през които ни валя и обилен дъжд и в крайна сметка се отказахме да продължаваме към Ком (какъвто беше първоначалния замисъл). Към времето за ходене трябва да се предвиди и време за проверки на граничните - излезеш ли на асфалтов път, те са там и се почва, кои сте, какви сте, дайте си личните карти, радиостанции и т.н. От Връшка чука до Тимок нямам представа какво е, бил съм веднъж на мястото, където Тимок се влива в Дунав и там също е много обрасло и наблюдвано от граничните място.
Та така, ние на нашия опит за такъв поход стигнахме до извода, че Ком-Емине е далеч по-лесно като маршрут, отколкото Връшка чука-Ком Rolling Eyes
Пон Сеп 15, 2014 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Това ще е тур за истински професионалисти. Допускат се и комеминейци. Време ще бъде отделено, колкото е необходимо.И както обикновено правим при маркирания, разчиствания и чешмотворения, велопоходи- съгласуване ще има с разните институции.
Пон Сеп 15, 2014 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Като поканен заявявам участие в превземането на Горна Мизия. Със сигурност ще потвърдя две седмици преди похода. Обещавам да не нося опасни предмети и търся туристически обувки без връзки, че... нали... не се знае. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 15, 2014 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Добро предложение, на обратно си е по-гадно но звучи примамливо"МОКАРПЕТАР",дано върви по вода но не чак толкова.
Пон Сеп 15, 2014 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Веднага взимам отношение!

Аз тази част на Балкана сериозно я бях взел на мушка миналата година, но тогава по подобие на тази ходенето в планините замених предимно с хвърчане и си остана само план. А такъв наистина бях направил. Само, че моята идея беше Връшка чука - Петрохан, макар че и тогава и сега трудно си представям как ще спра на Петрохан веднъж зърнал митичната червена маркировка. Така, че Петрокомок звучи добре, по подобие на Ком-Емине стигаш до Голяма вода и няма да се чудиш "Ми сега как така да спра тук насред пътя?"

Та,

Моят план беше за 4 дни както следва:
1. Връшка чука - Салашко езеро
2. Салашко езеро - Миджур
3. Миджур - Копрен
4. Копрен - Ком

Тези отсечки са почти равни като разстояние, падат се по около 25-30км на ден. Айляшка работа, ще ревне комеминеецът с присмех - "Ехеее, аз на Ком-Емине по колко повече правех..." Само дето надали някой си дава сметка за това, което и Борисов разправя. От Ком нататък е тъмна Индия, никаква маркировка (ако не приемаме граничните пирамиди за такава), пътеки тук-там и то предимно в сръбско. Другото пущинак и баби Меци. Да речем до Копрен и може би Миджур по билото може да се говори за някакви пътеки доколкото разучих, после също става, но с голяма доза оптимизъм. Дори и творението на Пентагона и неговите последователи т.нар. ТИТАНИ подвиваме опашка в тази тера инкогнита. Последното издание на офроуд GPS картата продължава да мълчи на северозапад от вр. Реплянска църква. До там стига последната отбелязана пътека на картата, след което се спуска на север. Хижи горе-долу по пътя има две - Копрен и Миджур, но и двете за мен са само авариен подслон поради голямото си отдалечение от билото и голямата денивелация, която се губи, ако се ходи до тях. Другото важно е, че има все пак тук-там по някоя изоставена застава, която все още има покрив. Дано се включи Огнян (ogobogo), той май е най-опитен по темата.

Определено ми се ходи в тази може би най-дива и непозната част на Балкана и то по по-сървайварски начин - без карти и GPS и спане само на бивак. Според мен обаче ще е доста по-голямо предизвикателство от кой да е участък от Ком-Емине.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Сеп 15, 2014 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
звучи все по интересно Very Happy
Пон Сеп 15, 2014 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Чудесна идея,която за да се осъществи ще трябва малко повече подготовка.
Най доброто като описание което съм срещал е това
http://pelitko.blog.bg/turizam/2012/03/14/svetinikolska-planina-10-11-09-2011-g.920588
Относно прехода от Връшка чука по Тимок до устието му по реката с Gollum можем ви
бъдем от полза.За начало ще кажа само,че не е никак безобидно и най добре ще е да се насочат усилията към преминаване пешком.Изключително приятен завършек на прехода може да се осъществи на едно приказно местенце в Сърбия.
Пон Сеп 15, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ще се включа......... с жени деца и т. н. обаче при няколко условия:
1. Да не се ходи пеш, или Цецко ще ме вози с МПС -то или Тито ще ме ЛЕТИ с делтаплан.
2. Ще взема живо агне да си го водим с нас и акто му дойде времето да му теглим ножа , че да е пресничко / та ми трябва овчар/ да се грижи за него.
3. Биваците да се правят най- късно до 13,00ч., че да има време за обяда да прерастне във вечеря.
4. - няма.
Вто Сеп 16, 2014 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
И ТИТАНИТЕ започват да се обаждат, току виж- получили се нещата. Идеята на транспорта е придвижване на бивачните съоръжения от лагер на лагер с цел ходене из трудните места с по- лек багаж.. Сигурен съм, че може да се планират нощувките на места с достъп за возила. Горски пътища, застави и т. н. Ако има някое паднало дърво ще викаме " оня с резачката". Дневните преходи ще се оптимизират на база разкази на преживели очевидци, гугълиране и картографиране до поносими разстояния за да се отговори на очакванията на някои от участниците за своевременно организиране на биваците. За избягване на вражеския роуминг ще помолим моторолите за помощ. И т. н.
Вто Сеп 16, 2014 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Хихихи заформя се интрига.........айде хаирлия да е. и всички да натрупкат парички тази зима , че да има за такива мероприятия.
Вто Сеп 16, 2014 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Още полезна информация
http://www.pohod.seemybulgaria.net/dnevnik
Вто Сеп 16, 2014 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мисля и аз барабар Петко с мъжете Oops

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 16, 2014 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Ники овчарят е под ръка,но да мъчим животинката,/ще трябва на връвка или в пикапа/,
то по-добре да е кон или магаре че да е от полза за Мецана,а надушват и вода.
Вто Сеп 16, 2014 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Ники овчарят е под ръка,но да мъчим животинката,/ще трябва на връвка или в пикапа/,
то по-добре да е кон или магаре че да е от полза за Мецана,а надушват и вода.

сакън, ше върви.. ми нали ще стане само кожа и кости бре, кво чеверме после.. ше я носим Very Happy
Вто Сеп 16, 2014 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov