ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПЕТРОКОМОК
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
ПЕТРОКОМОК
Автор Съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
tzezko Не се пъни,знаеш,че съм обикалял из джендемите .Тук става въпрос за друг вид чанч.Имаше участък с хвойна над кръста,коприва,малинаци,имаше участък с подрасти по два метра гарнирани с почти такава коприва.Не казвам,че не се минава ,но си е гадно. Very Happy
Вто Юли 14, 2015 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
От Раковишкия манастир до Белоградчишкия проход вода до пътеката видяхме на едно-единствено място - водата извираше от земята, няма изградена чешма. По надписите по дърветата наоколо си личеше, че е било любима стоянка на граничарите Smile
По тия места верно е голям чанч. Пътищата са обрасли, пътеките също, браздата е обрасла, провираш се, пъшкаш, псуеш... Smile И ориентацията е трудна без навигация - няма маркировки, граничните пирамиди не винаги се виждат, особено на по-засуканите места, където билото се вие чепато и дезориентира...
Вто Юли 14, 2015 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
... вода до пътеката видяхме на едно-единствено място - водата извираше от земята, няма изградена чешма....

Rolling Eyes
Чет Юли 16, 2015 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
boris_borisov написа:
... вода до пътеката видяхме на едно-единствено място - водата извираше от земята, няма изградена чешма....

Rolling Eyes


Е, какво толкова казах? Smile Няма чешма с чучурка и т.н., има едно деренце, от което блика вода и тръгва надолу по дерето Smile
Пон Юли 20, 2015 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
joy_boy написа:
boris_borisov написа:
... вода до пътеката видяхме на едно-единствено място - водата извираше от земята, няма изградена чешма....

Rolling Eyes


Е, какво толкова казах? Smile Няма чешма с чучурка и т.н., има едно деренце, от което блика вода и тръгва надолу по дерето Smile

Дидо, хич не си го и помисляй Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юли 20, 2015 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
boris_borisov написа:
joy_boy написа:
boris_borisov написа:
... вода до пътеката видяхме на едно-единствено място - водата извираше от земята, няма изградена чешма....

Rolling Eyes


Е, какво толкова казах? Smile Няма чешма с чучурка и т.н., има едно деренце, от което блика вода и тръгва надолу по дерето Smile

Дидо, хич не си го и помисляй Laughing

Laughing Наздраве!
Пон Юли 20, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Уф, аз си помислих, че на мен се подиграваш... Smile

Мале, мале, добри дни доживяхме! След разрушенията през последния четвърт век, тук-там вече се чува гласът на строителите на съвременна България! Very Happy
Вто Юли 21, 2015 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Направих сборен трак от няколко източника за отсечката КЕ в частта Пирамида 353 (над с.Стакевци) до Гара Лакатник. За база съм ползвал двата трака достъпни за изтегляне от BGmountains, картата на Дидо и растерната карта на Ведрин. Принципно тракът е за движение по билото, обща дължина 118 км. Към него са добавени 18 отклонения умишлено разпределени през 5-7 километра, в източна и свевероизточна посока, за да може при нужда да се слезе до хижа или населено място или до асфалтов път, за логистична подкрепа. В цялото това нещо, липсва информация за точното място на местата за наливане на питейна вода. Ако някой има информацията за тези позиции и има желание да обогати така комплектования трак, нека ми изпрати на лични,своя мейл, за да му изпратя файла да го редактира. Той е в gdb формат, готов за работа в MapSource.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Чет Авг 13, 2015 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
Здравейте,
Направих сборен трак от няколко източника за отсечката КЕ в частта Пирамида 353 (над с.Стакевци) до Гара Лакатник. За база съм ползвал двата трака достъпни за изтегляне от BGmountains, картата на Дидо и растерната карта на Ведрин. Принципно тракът е за движение по билото, обща дължина 118 км. Към него са добавени 18 отклонения умишлено разпределени през 5-7 километра, в източна и свевероизточна посока, за да може при нужда да се слезе до хижа или населено място или до асфалтов път, за логистична подкрепа. В цялото това нещо, липсва информация за точното място на местата за наливане на питейна вода. Ако някой има информацията за тези позиции и има желание да обогати така комплектования трак, нека ми изпрати на лични,своя мейл, за да му изпратя файла да го редактира. Той е в gdb формат, готов за работа в MapSource.

Urban, а защо така окомплектованият трак не се сподели в настоящата тема, за да може някой, който има информация за питейната вода и намери време и желание, да изтегли и обогати въпросния трак?
След което вече обогатеният трак да се публикува от него/нея отново в темата, за да могат всички желаещи в този форум да се възползват от трака?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Съб Авг 15, 2015 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
След като създателя на този форум е преценил, че функцията за прикрепване на файлове към постове трябва да е деактивирана, това не значи, че аз трябва да изпълня неговите 16 клика и да създавам ресурси, които да се ползват от колегите, затова много по-лесно е на тримата вероятни желаещи да дообработят такъв файл, аз да им го изпратя по пощата.
.
Ако някой иска да прехвърли задачи или решения към мен, за функционалност на форума, които трябва да се вземат от админите.. не бива. Това дали форума ще има възможност за прикрепване на файлове или ще се увеличава сигурността чрез ъпгрейт към по горна 3.хх версия, си е преценка на собственика на сайта.
.
Предполагам, че любопидството е задоволено вече? Можеше да се спести това писане, ако имахте интерес към файла, щях да съм ви го изпратил вече..

P.S.
Вчера се върнах от района на Берковица, х.КОМ и в.КОМ, пътеките там са добре маркирани.. вероятно повече усилия трябва да се направят към маркиране на маршрута от пирамида 350 към малките номера на юг.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пон Авг 17, 2015 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
След като създателя на този форум е преценил, че функцията за прикрепване на файлове към постове трябва да е деактивирана, това не значи, че аз трябва да изпълня неговите 16 клика и да създавам ресурси, които да се ползват от колегите, затова много по-лесно е на тримата вероятни желаещи да дообработят такъв файл, аз да им го изпратя по пощата.
.
Ако някой иска да прехвърли задачи или решения към мен, за функционалност на форума, които трябва да се вземат от админите.. не бива. Това дали форума ще има възможност за прикрепване на файлове или ще се увеличава сигурността чрез ъпгрейт към по горна 3.хх версия, си е преценка на собственика на сайта.
.
Предполагам, че любопидството е задоволено вече? Можеше да се спести това писане, ако имахте интерес към файла, щях да съм ви го изпратил вече..

P.S.
Вчера се върнах от района на Берковица, х.КОМ и в.КОМ, пътеките там са добре маркирани.. вероятно повече усилия трябва да се направят към маркиране на маршрута от пирамида 350 към малките номера на юг.

Аз не съм любопитен, а любознателен. Зададох 2 обикновени въпроси, не искам да прехвърлям задачи и решения към никого.
Все пак мисля, че в днешно време и сегашните технологии би трябвало да е много лесно да се сподели един прост, малък файл.
Засега не проявявам интерес към файла. Много дълго ми се струва да го получа по пощата, а не с няколко клика от темата във форума.
Все още недоумявам защо е написан такъв дълъг отговор, а не са направени тези "16 клика" за споделяне на файла в настоящата тема.
Дано някой все пак прояви интерес, обогати файла и го сподели тук за всички желаещи информацията във форума.
Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Авг 17, 2015 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
След като създателя на този форум е преценил, че функцията за прикрепване на файлове към постове трябва да е деактивирана, това не значи, че аз трябва да изпълня неговите 16 клика и да създавам ресурси, които да се ползват от колегите, затова много по-лесно е на тримата вероятни желаещи да дообработят такъв файл, аз да им го изпратя по пощата.


Форумът се хоства безплатно от планинарски ентусиаст като нас. Ясно ти е, че възможността за файлов хостинг скоро ще доведе до съхраняване на гигабайти информация на машината, отдето и в пъти по-голям трафик.

Разбира се, нежеланието ти да кликнеш 16 клика, общувайки с хората тук, не е работа на форумната администрация, а лично твой избор.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 17, 2015 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
При желание споделянето на информация/в случая трак/маже да стане и чрез даване на линк към мястото на съхранението и.
Може би се подразбира, но трябва да се спомене, че това е "изчертан" трак, което е различно от "проходен" такъв.Това значи, че има места, които виртуално са проходими, но реално туристически непроходими,Борис споменава за това.
Цитат:
По тия места верно е голям чанч. Пътищата са обрасли, пътеките също, браздата е обрасла, провираш се, пъшкаш, псуеш... И ориентацията е трудна без навигация - няма маркировки, граничните пирамиди не винаги се виждат, особено на по-засуканите места, където билото се вие чепато и дезориентира...

Пон Авг 17, 2015 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
М-да, има разлика, доказват го и думите на Veli:
"От Връшка чука стигнахме до Белоградчиши проход, с адски мъки... Първоначално планиран преход, с дължината 22.5 км стана над 30. Носехме по 4 литра вода и 2 литра изотонична напитка. Течностите свършиха около 15:30. От тогава до днес в 12 на обяд бяхме без вода! Спасиха ни около кило джанки... Без тях не ми се мисли какво ни чакаше... Пълно безводие, адска жега и паднала гора, абсолютно навсякъде! Изпопадали дървета, клони, коприва и папрат над нас, шипки, къпини и всякакви тънки... Това не беше ходене, а лазене. Ужас! Такова нещо никога не съм преживявал... Това място е прокълнато... Никой да не ходи там! Просто е много опасно... Виждате ми краката и ръцете, при положение, че бях с дебели ловджийски панталони! Добре че на х. Ком засякохме организираната група, която тръгва утре от тук. Лекарката на групата извади от ръцете и краката ми над 20 тънки и ме напръска с разни неща. Заради дългото обезводняване и 6-7 литра, които изпих почти на екс й припаднах в ръцете... До Ком дойдохме с кола, от Белоградчиши проход. Тук ще се повъзстановим физически и психически и след ден-два и най - вероятно ще тръгнем от тук. Никой да не ходи от Връшка чука! Много е топло, няма никаква вода и ще лазите, няма как... Снощи просто припаднахме на една поляна, с няколко джанки в джоба. Сутринта вървяхме от 5 сутринта до 12, отново без пътека и без вода, само с няколко джанки... Ужас, ад! До година ще правя курбан, на този ден..."

Любопитно ми е да мина от Връшка чука до Ком, но ме мързи да го минавам два пъти... Rolling Eyes

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 17, 2015 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
http://www.pohod.seemybulgaria.net/
Независимо от горното идеята "ПЕТРОКОМОК" е актуална,но сега в малко по-друг аспект. След като трасето вече е минато би могло да се помисли и за неговото отваряне.Това обаче е по силите на голяма група от хора, разбирай членове на общества със сходни интереси,които организирани биха реализирали практически дадена идея. За съжаление българина не обича да се сдружава,което ни прави неефективни и в крайна сметка бедни. Преди време тук във форума Д.Колев се опита да лансира една идея в този дух,/ виж третото изречение от началото/ но явно остана неразбран. Така, че изборът е дали да продължаваме през тръните и да се правим на герой или да вървим по обработени пътеки.
Пон Авг 17, 2015 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov