ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.

Ще дойдете ли?
Да
0%
 0%  [ 0 ]
Разбира се
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 0

Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами то затова предлагам първо да се определи датата и после който може да дойде, да гласува за хижа. Иначе не виждам смисъл хора, които нямат намерение да идват, да определят къде ще ходят другите, само лаф да става.
(дано да успея да дойда, че и аз бая празни приказки изприказвах Confused )

Между другото какво не харесвате на хижа Вежен? Като ходихме там през февруари аз останах с добри впечатления и от хижата, и от хижарите, даже още тогава си говорихме че е подходящо за форумна среща. Интересно ми е, та който е ходил повече там моля да сподели Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 17, 2014 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Оле, прибирам се по никое време и коментари много, даже и въпроси на ЛС. Добре, отговорих и на Краси по следния начин, утре като ми светне пак ще пиша.
Здравейте! Пуснах темата за голямата сбирка след няколко майтапчийски коментара в темата "Къде се мотахте последно?". Преглеждайки последните страници, ще разберете защо. Нямам никакво намерение да разрушавам традиции, още по-малко да изземам лидерски функции, ако някой ги има. След подхвърлените реплики във форума стана ясно, че темата трябва да бъде обсъдена поне, преди да бъде затворена. Аз просто я формулирах. Като говоря за предубеденост, каквато имам и аз, и каквато от опит споделя Мариана 1000, имам предвид следното. Във форума на Волво просто обявяваме дата, час и място, идват всички, които могат и искат, като тази отворена схема им оставя възможността да решат дори сутринта преди сбирката. Това не е проблем, защото всеки си справя сам с пътуването, сметките или нощуването, ако прецени, че му трябва нощувка.
Наложилите се тук традиции обаче довеждат до мисленето, че форумни срещи се правят по вече установен начин, който трябва да се спазва, а аз съм измислил нещо ново. Нищо не съм измислил, моята логика казва, че ако обявим една събота за среща на Черни, постоянно ходещите хора, които не са обещали или резервирали нещо ще идат точно там, а за най-многолюдния град ще е най-лесно. Това не е сервилно отношение към софиянци, а начин да се съберем повече. На мен Узана или Сините камъни са ми по-близо. Виждам го като един следобед със случайни срещи и запознанства, който не ангажира никого с обещания, суми и резервации.
Не е необходимо това да се случи точно в този формат. Наясно съм, че може би не мога, а и със сигурност не искам да организирам среща със запазване на места, плащане на куверти, речи и предварително меню. Това произхожда от начина ми на мислене, в който неформалното общуване и импровизацията са ценности.
Ако не съм достатъчно ясен, нямам нищо против да отговоря на още въпроси
Чет Сеп 18, 2014 1:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Balkandjiq сори, ама ми е чудно как все още имаш очи да се обаждаш след резила от предните две сбирки? Smile Всички разбрахме, че си само по големите приказки и толкова. А кой изпи анасонлийката? ( и ехото отговаряше: Балканджия-ааа, Балканджия-аа)


Ракия имаше,има и сега.И от анасонлийката,а сега има и кайсиева.Ракия-бол.Аз с ракия си мия краката у легеня че ме мързи да ида до чешмата,та ти си тръгнал да ми обясняваш...
Идвайте,точете,пийте...
От вас не ме е страх-вие сте само по приказките.Аз кви пиячи съм виждал...Имам едно аверче-говедар по тия Балкани-познава ги като дланта си,може да каже сумати пътеки и да разказва много,интересно и увлекателно.Взема да ви го пратя на сбирката,ама ще трябва да го черпите,а той пие малко повечко така.Оня ден го бях хванал да бърка бетон-с жена му за помощник-от 9 сутринта до пет следобяд унищожиха 2кила домашна ракия и 12литра бира.Той Живота го знае-дето спечели на миналия рокерски събор наградата-полета с парапланера за най-много изпита бира...
Аба взема направо да ви го пратя да ви изпие пиенето. Twisted Evil

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Сеп 18, 2014 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Маряна е права, аз ще изчакам да се избере дата и според това дали мога да дойда, щевзема или не отношение по темата за мястото.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 18, 2014 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:

Нямам никакво намерение да разрушавам традиции, още по-малко да изземам лидерски функции, ако някой ги има.
.........................
Наложилите се тук традиции обаче довеждат до мисленето, че форумни срещи се правят по вече установен начин, който трябва да се спазва, а аз съм измислил нещо ново.

Колега Тортоманин, традициите за форумна среща са от далееееечната... две иляди и тринайста година, демек миналата Laughing Така че да се говори за традиции, установен начин, правила и прочие е малко смешно, поне за мен Smile
Още повече три пъти е 20 страници хаос, организиран и неорганизиран, и от време на време обиди между Балканджията и останалите за радост на сеирджиите Laughing

Тези с лидерските функции не правят срещи, освен частни такива, не бой се Wink

tortomanin написа:

Във форума на Волво просто обявяваме дата, час и място, идват всички, които могат и искат, като тази отворена схема им оставя възможността да решат дори сутринта преди сбирката. Това не е проблем, защото всеки си справя сам с пътуването, сметките или нощуването, ако прецени, че му трябва нощувка.

Ами какво чакаш тогава? Казвай датата и пускай една анкета с местата преди админите и модераторите да са се върнали от тридневните преходи и да са ни вкарали в правия път Wink Laughing

Ето тук Главний Шеф Цецко предложи нещо:
tzezko написа:
Датата е по- добре да не съвпада с изборите поради факта, че някои хора са ангажирани като членове на комисии, застъпници и т. н. 18. 10. направо си става, а и Ванката Гърбев ще си е тук, защото не ми се връща пълно буре обратно вкъщи.


Може би е добре наистина, ако ще правим отделна среща на любителите на Стара планина в Централен Балкан, тази среща да не е пак там, да няма повторение. Някъде в Западна или Източна Стара планина, или някъде в Родопите, видях хубави места това лято, Рила също не е лош вариант. Smile

П.П. Наскоро ми беше намекнато да спра да се разправям във форума, че догодина ще искам да мина Е-4 и никой няма да иска да дойде с мен Confused Така че моля ви, вземете се в ръце и да решим бързо за срещата, защото не знам дали ще мога да спра да се обаждам, а трябва Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 18, 2014 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Кво стана бре?Кат гледам,гледам-мераклии за ракията няма-явно ще си я пия сам...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Сеп 18, 2014 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Кво стана бре?Кат гледам,гледам-мераклии за ракията няма-явно ще си я пия сам...
Jumpy Jumpy Jumpy Off Topic
Стига спам темата е за срещата....... а ти за ракията та ракията

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 18, 2014 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
След пети октомврий ще има и врачанска мека дрянковица-от най-убавите дренки-от Челопек...Лека,мека,елексир,мехлем за душата и за стомаха...Доскоро имаше от предната реколта от нея ама да пия един аналгин с малко биричка едвам-едвам на дъното на шишето беше останала една астика.И кат ми заседна на гърлото тва апче,кат се залепи там-направо щях са удавя-само ракията беше на масата-към 300грама беше останало на дъното на шишето и с нея го прокарах...

P.S.Аааа,недей така-среща без ракия не е никва среща Exclamation Exclamation Exclamation Idea Idea Idea

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Чет Сеп 18, 2014 8:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 18, 2014 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
Кво стана бре?Кат гледам,гледам-мераклии за ракията няма-явно ще си я пия сам...

Ти от тая, с която си си мил краката ли предлагаш?
Чет Сеп 18, 2014 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Няма бре,убава е,чиста,бистра като пиринска вода...Аз краката не съм си ги мил от бая години,споко... Laughing У казармата ми викаха "Стоманената пета",щот като одех бос дрънкаше на желязо...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Сеп 18, 2014 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Идеята на колегата, както я разбрах е да стане среща като Алековата, поне 300 души!
Без значение къде, дори да повторим Черни , за всички от форума, Видин-Резово,Беласица- Дуранкулак.

Поредната на любителите на Стара си е отделно, да не ги мешаме,винаги е добре да сме повече, дори и за баданарката!
Чет Сеп 18, 2014 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Дано стане и тази среща. Аз ще дойда - където и да е. /предложението за Джангала е най-яко/. Нека инициатора закове мястото и датaта. Все пак да си кажа предпочитанието: хижа Чумерна. Голяма хижа, достъпна е от север и юг, има асфалт до там. В близост са твърдишките бунгала т.е. поне 150 места за спане ще има. Преходи до там има добри. От Твърдица, от х. Буковец, от Предела, от Мийковци, от Елена, еленаааааа, От Агликина поляна, От Котел или Сливен е по-адванс ама става. И не на последно място попа е там. ....


Последната промяна е направена от mikesli на Чет Сеп 18, 2014 9:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 18, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аааа, не е там, не е. Иначе предложението е готино.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Сеп 18, 2014 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Аааа, не е там, не е. Иначе предложението е готино.

Зная, но ще дойде ако разбере за какво иде реч Smile
Чет Сеп 18, 2014 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
х.Чумерна е като като къща за гости, има си и нормален път до там Smile
Лесно достъпна е, през почивните дни е пълна. Хора от Бургас, Хасково, Ямбол Smile

Забравих да кажа - хижаря е сменен не е отеца. Пътя до хижата до ваканционото селище е в добро състояние, но към хижата последните 2-3 километра асвалт почти няма, не е препъръчително за лека кола, имайте впредвид.
Новите хижари Петър и Атанаска са много дружелюбни и отворени към туристите. Цените са съвсем прилични
Чет Сеп 18, 2014 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 5 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov