ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.

Ще дойдете ли?
Да
0%
 0%  [ 0 ]
Разбира се
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 0

Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Нали това е идеята?! Да се съберат повече хора сред природата, на достъпно място. Аз мога да предложа Узана, Буздлуджа и Грамадлива. Като на Буздлуджа в радиус от 200 метра има три бази за настаняване и хората няма да са пръснати много.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Сеп 18, 2014 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Преходи до там има добри. От Твърдица, от х. Буковец, от Предела, от Мийковци, от Елена, еленаааааа, От Агликина поляна, От Котел или Сливен е по-адванс ама става.

Не съм бил в района и ми е интересно - кой от тези преходи е най-интересен и с какво, така, че би оправдал 250 - 300 км шофиране (в едната посока)?
Чет Сеп 18, 2014 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Рила Иван Вазов е екстра, но достъпа е по труден, а за Мечита и Венетица съм с две ръце.
Чет Сеп 18, 2014 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
mikesli написа:
Преходи до там има добри. От Твърдица, от х. Буковец, от Предела, от Мийковци, от Елена, еленаааааа, От Агликина поляна, От Котел или Сливен е по-адванс ама става.

Не съм бил в района и ми е интересно - кой от тези преходи е най-интересен и с какво, така, че би оправдал 250 - 300 км шофиране (в едната посока)?


Предела - Буковец - Чумерна - Аглкина поляна - Вратник/изворите на Камчия/ - Котел си е Ком-Емине. Какво ли му е интерестното ?? Сигурно тук някъде са най-големите букаци, които съм виждал. От вр. Чумерна гледките са хубави. Пътеката от Мийковци върви покрай река с каменно корито - интересно е. От Твърдица са само дървета, поляни и остатъци от лифта за въглища на Балканбас
Чет Сеп 18, 2014 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, след Предела са страхотни гори, Малкия и Големия тунел са там Smile Само че ще ме мързи да го изходя всичкото това, като не е за КЕ Smile

На Мечита съм ходила само зимно, но ми се струва че пътя дори без сняг няма да е за всякаква кола, иначе е хубаво място и от билото има страхотни гледки.
И аз се бях сетила за Венетица, но пак не ми е познато без сняг. Иначе много добри впечатления имам Smile А и още не съм качвала Ибър Wink

Между другото това лято спахме на х. Христо Смирненски. Хубаво място и може да се съчетае с язовир и връх Белмекен.

Иване, дай определение за "интересно", вие след Алпите и сега дето ще ходите почивните дни, ще е много трудно да намерим нещо по-интересно в България Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 18, 2014 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
М-у 24-27 .10 не съм в Б-я.Но ,ако е на друга дата идвам.Без значение километрите,защото ценя хората, които съм се запознала и смятам ,че си заслужава!
А и @Мариана1000,ако се скатая, няма да дойде с мен на морето догодина. Evil or Very Mad Twisted Evil Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Сеп 18, 2014 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Да, след Предела са страхотни гори, Малкия и Големия тунел са там Smile Само че ще ме мързи да го изходя всичкото това, като не е за КЕ Smile

На Мечита съм ходила само зимно, но ми се струва че пътя дори без сняг няма да е за всякаква кола, иначе е хубаво място и от билото има страхотни гледки.
И аз се бях сетила за Венетица, но пак не ми е познато без сняг. Иначе много добри впечатления имам Smile А и още не съм качвала Ибър Wink

Между другото това лято спахме на х. Христо Смирненски. Хубаво място и може да се съчетае с язовир и връх Белмекен.

Иване, дай определение за "интересно", вие след Алпите и сега дето ще ходите почивните дни, ще е много трудно да намерим нещо по-интересно в България Wink



Смирненски също е ок, пътя през Юндола се поддържа.
До Говедарци пътя си е магистрала, а който не може да ходи пеша до Мечит от Мацакурово, е, не вервам да има такива. Laughing
Чет Сеп 18, 2014 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
На Мечит става, а х. Иван Вазов още повече. До нея може да се стигне по толкова различни пътеки от всички възможни посоки а и хижарите са свестни хора.
Пет Сеп 19, 2014 6:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
На Мечит става, а х. Иван Вазов още повече. До нея може да се стигне по толкова различни пътеки от всички възможни посоки а и хижарите са свестни хора.

х.Мечит е по-удачен вариант. По-голяма "столова", две постройки за спане, голяма поляна отпред за палаткуване, по-ниско разположена и по-леснодостъпна.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Сеп 19, 2014 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Братци, ни мислете, че не чета темата. Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че консенсус няма да има, че всеки предлага места, на които му се ходи и така нататък. Забавно е обаче, че няма и един глас в подкрепа на Черни. Софиянци или не са в дискусията, или предпочитат далечината. Част от участниците, с повече опит от такива спорове, иронизират възможностите да се случи нещо смислено, а други са решили, че това е лично мое мероприятие и аз трябва да взема решение.

Добре, обявявам срещата на 11 октомври този година на Узана.

Мотивите ми са следните: Относително удобно е за всички краища на страната. Достъпно е с кола, а ако някой реши да се натовари повечко, може да тръгне от Казанлъшко, последното село мисля, беше Ясеново. Около два часа е от Шипченски проход. Дори ако дойдете с кола от Габрово, можете да се отърчите до симпатичното връхче Исполин. В района има много места, на които може да се спи, ако някой иска.
Няма да пиша за негативите, българите много лесно ги откриват или изобретяват.

Какво мога да обещая? Ще дойда много рано, за да кача поне Исполин. Рано, преди 12, ще съм пред хижата. Ще донеса много повече ракия и вино, отколкото мога да изпия. Ще посрещна с радост всеки съмишленик.
Дори времето много да се развали, ако изобщо е проходимо, ще съм там.

Защо го правя? Хубаво е да си говорим тука, но нищо не може да замени истинския контакт. Имам безброй въпроси, които бих задал, може да знам много отговори. Винаги ми се говори за планина и литература.

Знаех предварително, че всяка дата и място ще имат противници. Това не ме настройва против тях. Всеки си представя кефа по различен начин. Разбрах, че единодушие няма да има, но и след такава тема е нормално да има проба. Не смятам, че това е "Моята среща" или "Форумна среща". Ако не обявя нищо, пак ще има разочарование, или с право ще ме обвините, че разлайвам кучетата и после си лягам.
Ако не ме съборите с някой довод, това ще е поредният опит за среща. Не бих се притеснил, ако сме малко. Явно и преди е имало проблеми.
Пет Сеп 19, 2014 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е жив и здрав ще взема едни карти ако сме само двамата, едно сантасе данаправин. Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Сеп 19, 2014 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Браво, ето така трябва. Знае се датата и мястото. Който може ще участва.
За съжаление от утре до 25 Октомври съм извън България, не мога от 3000 км да дотърча.
Дано поне срещата на Стара Планина да е след 25 Октомври.
Приятна среща на всички.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Сеп 19, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Хи-хи, не можем да сме само двамата, с моята кола ще са примерно четири. Явно така става, давай въстание, а после: " те двама, а ний сами". Споко, купон ще има, само дето после аз сам мога да пусна репортажа "Малката Голяма сбирка". Явно някои имат опит. Абе, ще се хилим после. На мен по принцип ми се искаше да поканя по Пирин, ама някой от Силистра с право ще рече...
Пътят ми е през Заарата и Казанлък, ако някой иска, ще го взема, ако няма желаещи, ще напълня колата с мързели. Те за маса стават.
Пет Сеп 19, 2014 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Е жив и здрав ще взема едни карти ако сме само двамата, едно сантасе данаправин. Laughing
Ще ме научите ли на 3/5/8 ? Или чакайте, ще поканя един съфорумник. Аз ще нося тоник, че той друго не пие.

Ивооо! Най- официално те каня на карти, на Узана, на 11-ти октомври. Ще има и тоник.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Сеп 19, 2014 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
peca написа:
Е жив и здрав ще взема едни карти ако сме само двамата, едно сантасе данаправин. Laughing
Ще ме научите ли на 3/5/8 ? Или чакайте, ще поканя един съфорумник. Аз ще нося тоник, че той друго не пие.

Ивооо! Най- официално те каня на карти, на Узана, на 11-ти октомври. Ще има и тоник.

Брао бе ша стане хора от вас Laughing Laughing Laughing
П.П. Иво с тоя Тоник сигурно никога не го боли главата.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Сеп 19, 2014 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 6 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov