ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на ниски обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на ниски обувки
Автор Съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Купуването на обувки от нета не е никакъв проблем. Мерите си стелката на обувки, които са ви удобни и те така Smile
Нед Яну 11, 2015 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
[img]като ползвател на соломон, няколко модела, мога откровено да кажа, че последните им хубави модели бяха през 91-92година, след което приличат повече на ментета като адиБас или Nikа. Ако ще даваш 200лв си вземи Файф тен - подметката им е изключителна, по-добра и от термокаучук при всякакви мокри зацепвания. А са и доста под 200 лв

Пон Яну 12, 2015 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
.....

Имах питане преди известно време точно за този модел Файфтенки някъде из сродните теми , но беше изказано мнение , че се късали бързо и ме отказаха .
Бяха на около 140 лв. мисля .
Пон Яну 12, 2015 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
vladofff написа:
.....

Имах питане преди известно време точно за този модел Файфтенки някъде из сродните теми , но беше изказано мнение , че се късали бързо и ме отказаха .
Бяха на около 140 лв. мисля .


Виж тук - http://itilien.org/usefull/ в раздел обувки. Човекът казва - "Основните ми обувки смаратонки Five Ten, модел Camp Four. С тях съм вървял по 20 км из криви пътеки, подскачал съм по огромни камънаци с над 20 кила на гърба, изкачвал съм стръмни Ламски пътеки над 5000 надморска..."
Пон Яну 12, 2015 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Що толкова много хвалите туй give me five? Еле пък на Иво да го предлагате. Той няма да си го вземе, че има наблюдения спрямо него. В друга тема му казах какво може да си вземе на разумна цена. Също Dragontrail - а на Гармонт може да погледне, както му предложи някой. Бореала, който коментираха по горе в темата също мисля, че е добър вариант. Само да имаше номерация. Ласпортива имат подходящи модели.

П.С. Да Добри, аз го казах. За 6 месеца, едно Ком-Емине, две Амбарици и няколко разходки в парка. Най-здравото в тази обувка е стелката. Ако сте чели пътеписите на Иван Иларионов (горният линк), мисля в Боливия имаше същите проблеми, като мен. Пак след около 6 месеца.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Пон Яну 12, 2015 11:30 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Яну 12, 2015 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Е това му е хубавото на форума , че можеш да четеш мнения на патили и препатили със всякаква екипировка и да не харчиш излишни средства Very Happy
Пон Яну 12, 2015 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Не ме разбирайте неправилно. Файвтенката като маратонка си е маратонка и издържа време, колкото за една маратонка. Във всички случаи не колкото туристическа обувка пък била тя и с вида на маратонка. Моите наблюдения са главно върху уникалната подметка. Пък и за стотина лева, колко да издържа изделието? Дръжте сметка и на обстоятелството, че соломон бяха прилична фирма преди да ги купи мисля че беше адидас. Май и файв тен бяха купени преди време от същия капиталист, след което какво да очакваме....Моите маратонки ги нося около 5 години, но само за тичане по пътеки, не и по висока планина, по обясними причини, и само едната е цепната половин см от едната страна, съответно подметката не е мръднала и милиметър.
Пон Яну 12, 2015 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Трябва ми най-добрата маратонка която да предпазва от подбиване, което ми е слабото място.
Това че маратонките ще станат на парчета след това е без значение и без това няма да ги нося друг път.
Ще си ги сложа във витрината заедно с камъните от Ком.Smile[/quote]

Ей туй - http://hodileko.bg/showproduct/331_sierra_trail_runner_brown/ мен не ме подбива, а съм бая тежък. Междинната стелка е много дебела, а и стъпалото е с особена форма. Нося ги 4-5 месеца вече, като гледам надали ще издържат години, но са ми много удобни, леки, подметката не се хлъзга и най-вече, както казах по-горе не подбива. Друг е въпросът, че вече всичко е направено да се къса бързо.

Подчертавам, че тази обувка е удобна за моите стъпала (както и други типове обувки, които притежавам), не я рекламирам, вероятно има по-добри, но за мен работи Smile.
Пон Яну 12, 2015 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Някой да е ползвал такива обувки? Отговорете с цитат
http://www.sportsdirect.com/karrimor-hot-rock-low-mens-walking-shoes-183714?colcode=18371403
Нед Яну 25, 2015 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Точно този модел на karrimor не, но нещо подобно. Малко твърди, въобще не са водоустойчиви както пишат. Е...ако не минаваш през река и не те вали проливен дъжд стават Very Happy Не отговаряят на номерата, може би с 1 номер са по-малки. Имам два чифта, ниски и високи и честно да ти кажа много съжалявам, че се подлъгах!
Нед Яну 25, 2015 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Даа,ясно!Номерът ми е голям и труден за намиране(46),затова ги загледах...Пък и тук като чета,на всичките им намирате кусури... Very Happy
Нед Яну 25, 2015 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Да ги взема,ама сега разбирам,че връщането е сложно(ако не уцелиш номера)!Намерих един сайт,който взима всичко от там с/у 10%, утре ще ги питам ,как стои въпросът с връщането!Иначе,да споделя-2 г. по ред ходя из планината в Атон с маратонки за бягане на "Адидас" и не съм имал никакви проблеми.На камъни малко се пързалят,но,все пак,те нямат почти никакъв грайфер.Дъжд ме валя,ами не се измокриха чак толкова...!Струва ми се,че тия вибрам-и и гор-текс-и са малко измислена работа(за по-ниска планина)!Хубави маратонки за100-150 лв.вършат същото....
Пон Яну 26, 2015 10:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ами повечето производители наблягат главно на фасона на обувката и хич не им пука за качествата и. ...


Може да се разгледат продуктите на английската компания Inov-8 - мислят основно за качествата.
От миналото лято ходя по горите с едни Terrafly 303. По-удобна обувка не бях носил. От месец бягам по асфалт с Road X-Treme 198 - също много удобни. И двата чифта са изработени от мрежеста материя, проветриви и съхнат бързо, но за сметка на дълготрайността - мрежичката няма да издържи много дълго. Много добри ревюта има за ROCKLITE 315 и вероятно те ще са ми следващите. Различните подметки са специализирани за различни терени и трябва да се подберат според терена, по който ще се ползват. Да се има предвид и, че цифрата е теглото на ЕДНАТА обувка а не на чифта. То малко като реклама прозвъча горното, ама са лични впечатления. За България тук, но в чужбинско могат да се намерят значително по евтино.

Йосарян написа:
Не може ли да ги пробваш в БГ и след като разбереш кой номер ти стават да ги поръчаш същите от някой сайт? Да не ти пука за търговците, играта е такава - тяхната алчност - срещу нашата изобретателност. Smile

Подкрепям!

Цитат:
... Имам познат дето ходи по планините с подобни маратонки трейл рънинг дето се водят .Каза ми че ако кракът на човек ако е по-широк и Соломонките идат тесни.
Моят не е широк, ама знам ли без мерене какво ще стане.
Видях в един сайт и Соломонките на Дизела дето бяга с тях...


Те Соломонките, ако бяха много удобни, Дизела щеше ли да ги доработва така Think Laughing :


Пет Фев 06, 2015 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Я да попитам и аз, тъй като искам да си взема ниска обуква за по-топлите месеци, се чудя между следните:

http://www.salomon.com/us/product/x-ultra-gtx.html

http://www.sportiva.com/products/footwear/mountain-running/ultra-raptor

http://www.merrell.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/35187M/87471/Mens/All-Out-Blaze-Stretch-Waterproof?dimensions=0

http://www.merrell.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/16673M/46297/Mens/Moab-GORE-TEX-Wide-Width?dimensions=0

Всякакви предложения и съвети са добре дошли Smile
Пет Фев 06, 2015 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, да попитам има ли някой с маратонки/обувки на Salewa, модел на 1-2 години?От есента съм с тези маратонки http://www.adventuresport-bg.com/products.php?MEN_FIRETAIL_EVO_GORE_TEX&osCsid=506887c7a5607d3305593b4ed7f70dc9 нося ги в града предимно, но вече няколко пъти ми се случва да ми измръзва крака и като ги събуя да съм мокър.До сега си мислех че ми се изпотява крака, но днес излезнах за 30 мин на двора да нахраня кучетата, да им сменя вода и малко да ги пусна да потичат и през това време газех в 4 пръста сняг, при което като се прибрах направо ме боляха пръстите на краката(с хубави дебели чорапи бях) и като ги събух чорапите бяха отпред на няколко места мокри....Правилно ли разсъждавам, че това не е пот?

edit:Ноември месец бяхме в Банско за филм феста и единия ден се разхождахме из баирите и един приятел с модел на Salewa за 400+лв след няколко часа ходене каза че краката са му вир вода, и ние му обеснявахме че са му потни, но се оказа че наистина е подгизнал, а обувките бяха 2-3 ходения....

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Съб Фев 07, 2015 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov