ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на ниски обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на ниски обувки
Автор Съобщение
ceckoguide



Регистриран на: 26 Фев 2014
Мнения: 144

Мнение Отговорете с цитат
Дизела в момента тича със Scarpa Smile Днес поне време ако правилно съм гледал снимката беше с ето тези : http://basecamp-shop.com/obuvki/obuvki-biagane/scarpa-obuvki-game.html

_________________
Човек дори и добре да катери, се жени!
Вто Авг 25, 2015 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ако не греша до сега Дизела е сменил 3 чифта маратонки и едните наистина са Scarpa.
Чет Авг 27, 2015 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Човекът търси обувки за ходене, не за бягане. Критериите са различни. И на най-скъпите маратонки за бягане им дават 500-600 часа тренировъчно бягане преди да се скъсат.
Разгледай тези:
https://www.extreme-bg.com/obuvki-vantage-trekking-hunting-city-trail-low-lov
А ако решиш да минеш на резервния вариант с бюджет над твоя ти препоръчвам тези:
http://www.k2outdoor.bg/product/bestard-cami
Нося такива, железни са. Даже ти препоръчвам да инвестираш с 50 лв отгоре в тях, но ти си решаваш. И задължително ги мери преди да си ги купиш, да не свърши всичко с обява в olx: "Продавам обувки, само веднъж са носени" Wink
Чет Авг 27, 2015 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
@ zezo благодаря, но вече поръчах социалния вариант. Ако не друго, поне ще ми е по-леко на краката.
Съб Авг 29, 2015 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам ето тези (но предишният модел с Гор Текс):
http://www.merrell.com/US/en/all-out-blaze-waterproof/17006M.html?dwvar_17006M_color=J24587#cgid=men-footwear-hiking&start=1

Засега съм много доволен от тях - меки и леки Smile Вода не са пропускали, макар че съм случил само на един порой в Стара Планина. Иначе наскоро ми подариха тези и сега се двоумя с кои да потегля към Пирин уикенда:
http://www.garmont.com/en/catalogo/approach/dragontail-mnt--gtx

Чувстват се по-твърди от мерелите, може и да са по-добрия избор, но пък не знам как ще си чувствам краката като за първо носене.
Пет Сеп 04, 2015 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Взе да се обажда лошото ми предчувствие, че от тази трънка ще излезе Каримор. За колко време се получава стока от Спортс Дайрект?
Съб Сеп 05, 2015 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Defeater



Регистриран на: 19 Юли 2013
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Обикновено 3-5 работни дни след обработката и изпращането.
Съб Сеп 05, 2015 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Мерси! Това е добре.
Съб Сеп 05, 2015 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Ами взех karrimor aspen low, направих няколко прехода, поради невъзможност за сравнение - доволен съм. Не съм тествал водоустойчивост, но с росата се справиха добре. Относно номерацията споделям мнението, че по-добре да се купува точният номер. Подведох се от грешната номерация на обувките net-walk, благодрение на които последните 4-5 години, все чифт нокти, са ми в процес на подмяна. Тези обувки просто са по-малки отколкото са обявени и ми създадоха грешното впечатление, че е нужен по-голям номер. Каримор ги запълних с тънка стелка и всичкое наред. Net-walk да не е българска марка!?!
Сря Сеп 23, 2015 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Смазващ май отвсякъде конкурентите:






и като цена също : 88 евра в евай.де
Сря Окт 21, 2015 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
За тия изобщо не ме агитирай. Аз съм на принципа - веднъж калпава обувка - никога повече клиент на фирмата, която я е произвела. Соломон - никога, още повече, че преди да въведа в експлоатация този принцип, точно два пъти си патих от пълен боклук, произведен с тази марка, при това продаван на солена цена. Сега поне прозводители бол и няма хич да страдам за точно тези. Следващите в класацията са Файв-тен. Оланг са трети.
Заради ей тоя боклук никога повече дори няма да вляза в магазин, където се продава соломон:



wanderer142 написа:
Net-walk да не е българска марка!?!

не си единственият с оплаквания за несъответствие на номерация при нетЛалка. Доколкото подочух май ги правят на пишлеме и остават някакви партиди тук. Иначе като качество са доволно здрави. Нещо като бюджетния мишелин - корморанът в Сърбия.
Сря Окт 21, 2015 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stela



Регистриран на: 01 Окт 2016
Мнения: 3

Мнение Кои обувки да избера??? Отговорете с цитат
Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат с моделите на туристическите обувки Salomon чудя се между два модела,единия е Salomon Quest 4d , a другият е Salomon Comet 3d. Първите са малко по високи и по тежки съответно, в голяма дилема съм се хвърлила..... Ако някой има наблюдения и е запознат ще съм благодарна Smile
Съб Окт 01, 2016 1:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Краткият отговор е: които са ви по-удобни.
Съб Окт 01, 2016 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Стела, за да питате посред нощ, значи наистина сте пред дилема. Не съм запознат със Salomon, за това ще ви отговоря по принцип и според мен - вида на обувките са според това, къде ще ги разхождате. Колкото по-нависоко се качвате в планината, толкова са по-подходящи, по-високите обувки. Дано се появи собственик на споменатите модели, за да даде конкретна информация.
ray залагам щеката си, че до коледа ще претърпиш импийчмънт и ще ми липсват абстрактните ти разсъждения в партера. Бъди благоразумен!
Съб Окт 01, 2016 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Stela! Аз имам саломон куеста и съм доволна. Тормозя ги от миналата година ноември месец, само съм им сложила ортопедични стелки, че имам проблеми със стъпалата.Мерих ги обаче без специални стелки и ми бяха удобни. С тях ходя и зимно поради липса на зимни, издържат еднодневно със сигурност. За да си ги купя ми помогна колегата nabludatel 50, че и аз се бях хвърлила в чуденки най -вече защото бяха правени в Китай. Нищо им няма въпреки че никак не ги жаля и ходя доста по камънаци. Имат двойно бомбе и това си е бонус. Гаранцията им е малко кратка...Забравих да кажа, че дори заводската импрегнация още не е сдала багажа. Вибрамът е добър, ако кажа че хич не се хлъзгат по мокра скала, ще те излъжа, но е в рамките на нормалното. През зимата не ми е било студено на краката с тях, макар че аз ходя с памучни и отгоре с вълнени чорапи, та не знам ако си с по-тънък чорап как ще е, а и ти може да ги ползваш по предназначение - те са трисезонни все пакSmile Аз си ги купих от магазина на Спорт бокс на Симеоновско шосе.
Спомням си, че мерих и още един по-нисък модел, може да е бил вторият който ти споменаваш, беше правен във Виетнам, пак беше хубав, но най-удобни ми бяха тези, разликата не беше значителна във височината, но стъпалата ми си харесаха куестаSmileУспех!
ПС. Мери ги с чорапите, с които ще ги носиш на планина.

_________________
Всичко е възможно.
Съб Окт 01, 2016 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov