ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на ниски обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на ниски обувки
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Кои обувки да избера??? Отговорете с цитат
Stela написа:
Здравейте, искам да попитам дали някой е запознат с моделите на туристическите обувки Salomon чудя се между два модела,единия е Salomon Quest 4d , a другият е Salomon Comet 3d. Първите са малко по високи и по тежки съответно, в голяма дилема съм се хвърлила..... Ако някой има наблюдения и е запознат ще съм благодарна Smile

Стела Smile , в раздела Екипировка, има много мнения за обувки. Salomon Quest 4d е по-висок и масивен от Salomon Comet 3d, първият става и за еднодневни зимни излети.
Salomon quest 4d 2 gtx са новият модел, разликата е цифрата две в наименованието, имат някои подобрения от даденият от теб Salomon Quest 4d, който се води стар модел и трябва доста дае намален Ако не бързаш с покупката, аз бих ги купил от външен доставчик, тук са 132 евро с транспорт до българският доставчик в Германия. https://www.auspreiser.de/goto/shop/6937914098?type=offer&price=132.90&search=salomon%2Bquest%2B4d%2B2%2Bgtx%2Bdamen
Другият модел има жена ми, по-нисък и лек е ,много е удобен е , за лятна обувка, няма проблем и за есен и пролет, както и кратки еднодневни излети на сняг . 122 евро https://www.auspreiser.de/goto/shop/5011860729?type=offer&price=118.95&search=salomon%2Bcomet%2B3d .
За сериозни ходения в студено време бих взел Salomon quest 4d 2 gtx, но за летни ходения в топло време - Salomon Comet 3d. И двата са с гортекс, подметка контагрип на Саломон. Подметките са им дебели, не се усещат острите камъни през подметката.
Съб Окт 01, 2016 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stela



Регистриран на: 01 Окт 2016
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за изчерпателната информация . В крайна сметка си поръчах Comet 3d от Sport direct надявам се ,че няма да са фалшиви мнооого се надявам. Ако не бях ги поръчала щях да се възползвам от сайта който ми прати, а сигурно ли е , че няма доставка ? Иначе обувките ще ги ползвам предимно лятото и като се има в предвид, че старите ми бяха от Лидл мисля , че ще съм доволна. Благодаря ви мнооого 😊
Нед Окт 02, 2016 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Stela написа:
Благодаря много за изчерпателната информация . В крайна сметка си поръчах Comet 3d от Sport direct надявам се ,че няма да са фалшиви мнооого се надявам. Ако не бях ги поръчала щях да се възползвам от сайта който ми прати, а сигурно ли е , че няма доставка ? Иначе обувките ще ги ползвам предимно лятото и като се има в предвид, че старите ми бяха от Лидл мисля , че ще съм доволна. Благодаря ви мнооого 😊

Немските сайтове са джелязни и само от там пазаруваме всичко вече, не само обувки, а стоките за 1 седмица са тук. В Sport direct цената от 68 евра е изкл. добра, започнали са явно промоциите. Дано номера да стане - винаги си трябва 1 номер по-голям от нормално носеният, за да влезе дебел чорап. На снимката не са фалшиви, този модел им е труден да го фалшифицират заради подметката. В бълг.Метро постоянно има фалшификати на Саломон.
Нед Окт 02, 2016 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, моля за отзиви и мнение за тези обувки:

http://go.redrockbg.com/produkt-kategoriya/obuvki/maratonki



Като цяло ще се ползват за тепетата в Пловдив и за 1-2 часови преходи. Търся основно здравина и после комфорт.
Знам, че излизат от манифактурата, в която правят и net walk.

Мислите ли, че е по-добре да се спра на тези?

https://basecamp-shop.com/product/scarpa-obuvki-mojito-gtx-w2018
Съб Фев 10, 2018 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На хълма става и такива: https://www.decathlon.bg/p/8383807_mzhki-obuvki-za-prekhodi-sred-prirodata-arpenaz-100-nepromokaemi-cherni.html#/446-272-40

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Фев 10, 2018 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет, реших първо да взема ниски и по-натам, като опипам (и преносно) почвата - да си избирам трисезонки.
Та, сега искам да си взема ниски, лекички (300-400г макс) - за неангажиращи/леки трипчета (hiking) в по-ниска планина. Просто търся лекота, но да не са с разни мрежи ала маратонки адидас, през които и лек рънеж ще ми развали кефа.

Да са по-меки (с Eva или друга технология на петата) - за поемане на вибрациите при спускане, да са гъвкави и нехлъзгаща подметка.
Да не спарват. Удобни/ортопедични за надлъжния свод.

Бюджет 150-250лв

Тези Bestard Cami Summer 2019 които е посочил Zezo изглеждат примамливо, ще ги погледна на място. Може и няколко места в Сф да посочите освен k2outdoor, Алпи, Стената (където няма почти нищо в момента)

Пп. Ако стават и за градско ходене ще е супер (но това е последното което държа).

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Нед Юни 23, 2019 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
taurus написа:

Тези Bestard Cami Summer 2019.

Това е име сбъркано. Трябва да се казват Bestard Cami Suреr. С тези обувки ходя на обиколка на Витоша и СтаРа. Доказано добри, мембраната е истинска и не пропускат, дори в проливен дъжд. Единствен недостатък мога да посоча, че вибрамът се хлъзга по мокри морени, но това кой ли вибрам не го прави...
Пон Юни 24, 2019 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
За ниски обувки аз доста години ползвах camp4 guide tennie, но подметката им свършва доста бързо и ги преподлепвах всяка година. Сега реших да пробвам Scarpa Mojito - божествена обувка. Изглежда Скарпа правят за моя крак обувки, защото всяка марка пасва на различно стъпало, така че трябва да обиколиш и да тестваш на място модели и марки, но като лекота, сцепление - дори на мокри камъни и сигурност на стъпването са прекрасни. Единственото, на което отстъпват на гайд тението е сцеплението при катерене и затова максимум 4-ка с Мохито-то. Подметката е вибрам спайдър, до момента, вече 4-ти месец, грам не е мръднала(а ги ползвам почти ежедневно и в града и на планина), обикновено на тениетата по това време половината грайфер го нямаше, та загубата на мъничко сцепление е добре компенсирана с издръжливост.
Взех си модел без гортекс - като цяло гортексът на ниска обувка според мен е минус, защото намалява дишащите свойства на обувката, тежи допълнителни грамове, а пък съхненето става една идея по-бавно. За мен потта е по-голям враг от росата/дъжда. Мохитото, което взех е с кожа и текстил, има само текстилни, които дишат доста по-добре и съхнат по-бързо, макар че се и мокрят малко по-бързо. Взех кожа, защото не се вмирисва така, както чистия синтетичен текстил. За града също са прекрасни, а връзките им стигат доста до долу и ми лепват като ръкавица на крака.
Стана малко, все едно че ми плащат, за да ги рекламирам, но обувки трудно си намирам заради особености на стъпалото и ставите на единия крак и тези са вторите, които изпълняват всичките ми лични изисквания.
Пон Юни 24, 2019 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov