ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимен Пирин 2020

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Зимен Пирин 2020
Автор Съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Зимен Пирин 2020 Отговорете с цитат
https://photos.app.goo.gl/wMZjDnqZbkjojBvP7
Съб Май 09, 2020 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
samy



Регистриран на: 13 Сеп 2011
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Хубави снимки.Кога сте ходили? И на мен ми се иска да направя подобен преход.Споделете подробности за маршрут и време.
Съб Май 09, 2020 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Колегата Gollum определено смята, че тези, които най-много говорят обикновено са същите тези, които най-малко имат какво да кажат.... Smile. И все пак и според мен няколко думи няма да са излишни Smile.

Хубави снимки... и как измамно лесно и сладко изглежда всичко.... Smile
Съб Май 09, 2020 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
samy написа:
Хубави снимки.Кога сте ходили? И на мен ми се иска да направя подобен преход.Споделете подробности за маршрут и време.


На първия въпрос не мога да отговоря,понеже не знам дали е свършил ловът на вещици.

Иначе си оставих колата в къща за гости над с.Карланово,където и спах първата вечер.На др.ден през гроба на Т.Александров се качих за 6ч./че ме болеше главата от предната вечер/на х.Пирин,където улучих чудесна ,весела група от Сандански-10-човека.Те даже и пяха и хора играха.

На др.по долината нагоре и през дясна Кралевдворска порта ,отидох пак за 6ч.на Тевно езеро,където имаше 8 шейнаджии,които не са интересни за споменаване,като изключим,че на тръгване оставиха бутилка вино.

Там имаше и 2 алпинисти-Бранислав и Виктория,които предния ден бяха дошли от з.Кончето и в полунощ отидоха да катерят някакъв улей на Каменишка кукла,че бил стегнат снега през ноща.Призори се прибраха, взеха си останалия багаж и слязоха в Банско.точно на такива екстремисти не бях попадал-шапка им свалям.

Понеже прогнозата беше за 30 см нов сняг,а това нямаше да е здраволсловно по портите, се отказах да ходя към Спано поле и Синаница и слязох на Демяница.На др.ден за да избегна снеговалежа се форсирах за 8ч. през Джангалска порта,Попово езеро и Демир капия до х.Пирин.

2 дни не спря да вали , а и издивях сам и слязох обратно в Карланово,където останах 2 вечери,като единия ден се разходих до пирамидите над Роженския манастир с вино и мезе.
Съб Май 09, 2020 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Пропуснах,че Иван на Тевно беше прибрал брадвата и триона,та я запалих само за половин час с трески,хартии и свещи,колкото да си поизсуша чорапите.

И сам пиенето хич не върви-върнах си кило ракия.
Съб Май 09, 2020 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно! Поздравления! И много хубаво си го разказал, благодаря. Само да добавя за тия дето не знаят, че съм чувал че минаването и през мозговишката порта може да е лавиноопасно при оппределени условиа, сиреч да се внимава.
Обаче след "върнах си кило ракия" загубих секакво оважение и риспект касателно вас. Ето за такива като вас трябва да има кпп-та и да не ви пущат обратно докато не си свършите раотата като ората. Smile
Съб Май 09, 2020 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nasko711206



Регистриран на: 19 Апр 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Котки , снегоходки нужни ли са ?
Пон Май 11, 2020 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Снегоходки ползвах повечето време.

Котки не ползвам отдавна. На портите определено не трябваха.Пикела също не съм го вадил.

За билни преходи не е лошо човек да си носи котки,макар,че при това топло време лед няма,а и фирна сигурно е отпуснал,до колкото го има,че валя сняг напоследък и го е покрил.
Вто Май 12, 2020 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov