ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Срещи с мечки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Срещи с мечки
Автор Съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Мисля че много ясно казах че говоря за Ст.Планина.
Balkandjiq написа:
Това не са нито Родопите,нито американските планини.

Самата популация,хабитат,честота на срещи с човека и т.н. и т.н. са коренно различни в Америка,в Родопите и в Ст.Планина.
Да,теоретично можеш да попаднеш на мечка или вълк болни от бяс примерно-и двете имат силата да е убият и най-вероятно ще го и направят.И със спрей и без спрей и със свирка и със звънче,та ако ще и Макаров да имаш(требе ти Тулски-Токарев или нагоре за баба Меца)...Теоретично обаче може да те удари и метеорит.Теоретично може да ти се случат милион беди.Ама той ако тръгне човек да мисли така-най-добре да не ходи въобще в планината,да си седи само вкъщи и да се не жени,щото не се знае дали жена му няма да изпусне някоя саксия от балкона над главата му къде неволно,къде нарочно...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Сеп 24, 2014 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
Мечка паникьоса карловски квартал, разруши кошери

http://www.blitz.bg/news/article/292195


Да пратим Живота да разучи случая тогава, него може да го познава мечката. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 24, 2014 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bul_dog



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Знаете ли го това мече, дето го хранели в района на х.Плевен?

Имах близка среща с него преди няколко дена. И едва не напълних памперса. Laughing Shocked

Аз откъде да знам, че на някои може да им хрумне да си го отглеждат като любимец. И що за идиотщина да се бъркаш в природните закони-да, сега е малко това мече, но нали ще порасне, нали няма да има страх от хората...А може би ще сложат и някоя табела там: "Пазете ни мечето!" Rolling Eyes
Сря Сеп 24, 2014 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
bul_dog написа:
Знаете ли го това мече, дето го хранели в района на х.Плевен?

Имах близка среща с него преди няколко дена. И едва не напълних памперса. Laughing Shocked

Аз откъде да знам, че на някои може да им хрумне да си го отглеждат като любимец. И що за идиотщина да се бъркаш в природните закони-да, сега е малко това мече, но нали ще порасне, нали няма да има страх от хората...А може би ще сложат и някоя табела там: "Пазете ни мечето!" Rolling Eyes
Само да не го научат да кара колело, че тогава става опасно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 24, 2014 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Знаем го, много е сладичко.........жалко , че не си разбрал, че има там такова меченце. Пък и змия си видял пред хижата.......ама нея не я отглеждат. Very Happy
Сря Сеп 24, 2014 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bul_dog



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Е да, на змията й видяхте сметката веднага, ама можете да предупреждавате хората, че си отглеждате мече. Нали?
Сря Сеп 24, 2014 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
АЗ не го отглеждам мечето, просто често минавам от там и знам за него. Обикновенно хижарите предупреждават туристите.
Сря Сеп 24, 2014 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Ето и един "пресен" кадър от миналото лято, сниман е в района на Бялата стена, под Зли връх... Снимката е на колегата Драка! Smile Почнали да викат и мечката изчезнала яко дим...Малко преди това обяда беше зад тези скали...
Shocked

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Сря Сеп 24, 2014 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Не знам,аз нямам проблеми.Кат срещна мечка си показвам патката и мечката веднага се изстрелва нанякъде със страшна скорост. Jumpy

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Чет Сеп 25, 2014 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Само да не го научат да кара колело, че тогава става опасно.


Или пък да го подковат...... Wink
Чет Сеп 25, 2014 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Мечка напада кошери в Карлово (ВИДЕО)

Камерата на bTV засне животното в квартал "Сушица"

26.09.2014 09:47


http://btvnews.bg/video/videos/tazi-sutrin/mechka-tormozi-zhitelite-na-kv-sushica-v-karlovo.html
Съб Сеп 27, 2014 8:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Е и кво?Чак смешно ми стана кат гледам как подскачат-"Виж я ква е нагла".Абе,аланкоолу,на мечката тва и е работата-там ти си и на гости,а не тя на теб!!!
Както на човек му е работа да гради сгради,пътища,да работи,да прави кошери,така на мечката работата и е да яде мед!Като не иска да му ги напада мечката-да си ги сложи кошерите в двора-там със сигурност мечка няма да влезе.Кат си си направил кошери и си ги сложил сред природата е нормално да си предвидил да има и за теб,па да има и за мечката.Което и не е толкова трудно-7-8лв. е кило мед на едро.
Тук преди време до Пайталка беше слизала на два пъти я бяха виждали,единия път и една коза беше станала жертва при слизането.Нормално-гладът е по-силен от тока!Горе на всеки завой на реката-въдица.Цяло лято мангалите боровинки и ягоди ги шмулят с комбайните из дъно та зрънце не остава.Манатарката мангалите с чували я свалят та да заминава за италианския пазар.Мечката кво да направи-да хване рейса и да иде до Италия да си купи ядене освен?

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Сеп 27, 2014 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
...ама ей го трака на който се вижда случката с мечо в електронен вариант Smile само на 1800метра от Добрила...

Не мога да разгледам трака, но на около 2 км преди Добрила има разклон вдясно за Незабравка. Мечката преди този разклон ли е била? Иначе е можело да се върнеш до разклона и да отидеш на Добрила през Незабравка.
Нед Окт 19, 2014 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение 100% натурален шипков мармалад ала кафето Лувак. Отговорете с цитат
Находка от днес на Лакатишка Рила:

1560лв. килото - деликатес.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 11, 2014 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
А това сигурно ли е, че е мечешко?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Ное 11, 2014 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov