ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В Западна Стара планина - 27 и 28 септември
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
В Западна Стара планина - 27 и 28 септември
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Предлагам да извадим няколко жалона от тези дето мъркират трасето на газобпроводите............идеални са тъкмо са и боядисани жълто - черно. направо слагаме и готова работата

Там си има, няма какво да вадим и местим, защото това е трасето на газопровода. Нали миналата година двама младежи точно от тях се бяха объркали.
Само че не са жълто-черни, а червено-бели:

Не съм виждала жълто-черни на газопровода покрай Мургаш... Може би някъде другаде?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Окт 17, 2014 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Покрай Мургаш са тези дето си показала червено бели ....., но по принцип, навсякъде където минават газ- трасетата са точно като КЗМ, жълто черни, та затова се пошегувах
Пет Окт 17, 2014 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
@ Мариана,
Тъй като стана въпрос за маркировка, прав е packo packov "Ходене му е майката". Няма смисъл да почистваш и маркираш нещо по което няма движение,от една страна не можеш да се пребориш с природата,от друга защо да правиш нещо, което не се реализира.По добре е усилията да се концентрират върху даден ходим участък,както и такъв с потенциал.Например за последното един маршрут:
с.Огоя-чешма Мечулица и обратно, като опорен от селото към Пътеката с възможни вариации. Също има възможност този маршрут да се направи кръгов, връщане през обгледни места с красиви панорами.Направил съм отделни тракове,ще ги обработя и ще ги кача тук.
Ако има такава идея с удоволствие ще се включа,става въпрос за по сериозна маркировка,в смисъл не парцалена.
Една снимка ми подсказа,какво още и липсва на Чешмата.



Координати на Чешмата: "42.907740 23.600543" или: "N 42 54.464 E 23 36.033" мисля, че и Мечо Пух ги беше дал.
Накрая, но не последно място-поздрави на Стефан!
Пет Окт 17, 2014 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
@ Мариана,
Тъй като стана въпрос за маркировка, прав е packo packov "Ходене му е майката". Няма смисъл да почистваш и маркираш нещо по което няма движение,от една страна не можеш да се пребориш с природата,от друга защо да правиш нещо, което не се реализира.По добре е усилията да се концентрират върху даден ходим участък,както и такъв с потенциал.

Петре, аз маркирам и почиствам само по един маршрут - Ком-Емине. Докато има поне един желаещ да мине, ще се мъча каквото мога да правя, естествено и докато БТС и дружествата си поемат задълженията.
За други пътеки време и сили нямаме.
По принцип си прав, но пък от друга страна, ако някоя стара пътека се оправи, разчисти и премаркира и това се популяризара, може пък хората да тръгнат пак по нея Smile
Петър написа:
Например за последното един маршрут:
с.Огоя-чешма Мечулица и обратно, като опорен от селото към Пътеката с възможни вариации. Също има възможност този маршрут да се направи кръгов, връщане през обгледни места с красиви панорами.Направил съм отделни тракове,ще ги обработя и ще ги кача тук.
Ако има такава идея с удоволствие ще се включа,става въпрос за по сериозна маркировка,в смисъл не парцалена.

Трудна работа е да се маркира немаркирана пътека. Едно заради правилата, че кои пътека да са маркирани не може всеки да определя, друго да не става объркване с много маркировки, а и на картите няма да ги има.
Пътя Огоя - Мечулица не е популярен маршрут (макар че има велосипедисти, които карат в района). Не знам освен ние за чешмата, дали други туристи изобщо са ходили там? Иначе Огоя - Лескова може би е по-посещавано, но пак едва ли от много хора.
Може да се сложи някаква табелка в началото на пътя, но не виждам наплив от желаещи да ходят там.

Табелката с координатите е добра идея Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Окт 17, 2014 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov