ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Беласица от Тумба до Конгур
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Беласица от Тумба до Конгур
Автор Съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на Планинец - dido - anadel , явно малко много нещата са на принципа " защо трябва да е просто като може да бъде сложно."
Пон Сеп 29, 2014 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Я кажете ще стигнат ли 3 дена за тая врътка-от Конгур до Тумба?И кои са най-удачните варианти за нощувка и маршрут?
Да се има предвид че в тези 3 дни трябва да се включат и около 2x400км.шофиране от Ст.Загора...
Пон Сеп 29, 2014 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще предложа нещо, то ми се върти в главата за догодина, но нека хората от региона да си кажат последната дума, дали става.
Значи щом си с кола, оставяш я на хижа Беласица (на 8 км от Петрич, до там е асфалт), там нощувка. Тънкият момент е дали на сутринта можеш да си осигуриш транспорт до с.Габрене (такси или колега от форума-нещо такова) и оттам по трака на mirosllaw-имаш му пътя и времената. Вечерта спиш в хижа Лопово, а на сутринта към вр.Радомир (Калабак), вр.Конгур и хижа Конгур. Оттам към хижа Беласица има пряка пътека. Идеята е пак да си при колата в хижа Беласица. Ако пристигнеш по-навреме може и да се прибереш същата вечер до Стара Загора. Аз лично ако стане така прехода, бих спал пак на хижа Беласица и бих се прибрал на другия ден, но всеки знае с какво време разполага.

ПП. Само да кажа, че идвайки от страната на хожа Лопово, ако искаш да качиш връх Радомир, по-добре е (според мен) да подминеш табелата за върха от западната му страна, защото пътеката е през едни храсталаци, почти забележима е и е неприятна особено за качване. За предпочитане е да се продължи по пътя и от другата страна на върха, където пътя макар и с доста завои се качва доста нагоре и оттам да си излезе на върха-пътеката е кратка и приятна.
Пон Сеп 29, 2014 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
a.cvetkov



Регистриран на: 10 Май 2013
Мнения: 14
Местожителство: Petrich

Мнение Отговорете с цитат
Планинец Добра ти е идеята.За всичко си прав.За предпочитане е иначе след този преход да се наспиш преди да пътуваш защото ......... всеки се сеща, Изморен зад волана..........Така че ако един ден идваш, един ден преход(т.е. без преспиване на Лопово), на 3-тия си заминаваш, 3 дни са достатъчни!!!
Пон Сеп 29, 2014 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е, благодаря! Сега остава да я приложа на практика ... догодина!
Пон Сеп 29, 2014 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Я кажете ще стигнат ли 3 дена за тая врътка-от Конгур до Тумба?И кои са най-удачните варианти за нощувка и маршрут?
Да се има предвид че в тези 3 дни трябва да се включат и около 2x400км.шофиране от Ст.Загора...


Стигат напълно, щом ние от детската аматьорска лига го направихме миналата година, за нормално ходещите е предостатъчно, а пък за бързоходците сигурно и два дена стигат... Laughing Laughing Laughing
Приблизителният график по спомени:
Тръгване от София в 8:00 ч. сутринта;
Пристигане в Петрич около обед (часът ми се губи);
Отбиване до ГПУ Петрич и качване до х. Беласица към 12:30 ч.
Преход до х. Конгуро (късен обяд там);
Качване на връх Конгур към 19:00 ч.;
Първа нощувка до пътя под връх Дебелото бърдо (на по 700 м. след и 150 м. преди вода, слаба, но течаща в края на май миналата година);
Втора нощувка - Скрътският овчарник (не знам защо някъде го бях чел така, след като е на пътеката за с. Ключ), вода бол, масивен заслон също (миналата година нямаше врати и прозорци, но видимо го стягаха за нещо);
Трети ден - овчарника - връх Тумба - с. Скрът (слязохме около 15:00 ч., като сутринта не сме тръгнали в 6:00 ч. и на Тумба сме стояли поне 30 мин.).
Вто Сеп 30, 2014 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Идеята е да спим по хижите-предложението на Планинец е ок ако се намери транспорт от Петрич до селцата под Тумба...
Вто Сеп 30, 2014 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Няма такова нещо, ходете си спокойно.

Абе не е баш тъй-поне според Гранична Полиция...звъних до РУП Петрич-от там ме препратиха към ГП Петрич, а оттам-към РУГП Смолян...Казаха че сме изпуснали 10 дневния срок и ако ни сгащят ше пишат актовеSad утре ще звъним и на тях(Смолян) -да видим какво ще кажат...
Вто Сеп 30, 2014 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Тъй както си тръгнал, работа единствено ще ти свърши Арменския поп.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 30, 2014 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Б.х м..му , то било по-лесно на луната да отидеш , бре Laughing Аве , хора в кой свят живеем , в кой век , какви са тез закони бе , какви са тия изисквания ??? Едно време се смеехме на "откритите листове" , а сега к'во праим ?
Петиция до Президента и молба до Народното събрание ли да пишем като тръгнем към Тумба ? Ми то е много по-лесно да отидеш в Македония и оттам да го качиш Laughing
"Е , нема такава държава , ма наистина Нема !!!
Вто Сеп 30, 2014 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор



Регистриран на: 09 Юни 2012
Мнения: 100
Местожителство: Петрич

Мнение Отговорете с цитат
Ей хора, аз съм от Петрич и в близките години не съм срещал гранични полицаи по билото и не съм чувал да са върнали някой от там. За по-големи групи съм чувал, че вадят разрешителни. Носете си личните карти и си ходете спокойно!
Вто Сеп 30, 2014 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Тъй ше сторим!И ако ни питат ше кажа"Тодор от Петрич и Дидо от София ми казаха така да направя,щото нямам телефона на Арменския поп..." Very Happy
Сря Окт 01, 2014 8:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Фене, според мен излишно си усложняваш живота - никога не съм си вадил разрешение от гранична полиция за Беласица и съответно никога не съм имал каквито и да било проблеми. Все пак изборът си е твой...
Сря Окт 01, 2014 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Ами то и аз никога не съм си вадил, ама после съм седял в багажника на Дифендъра до граничарското куче Very Happy . Това, обаче, в донякъде далечната 2006г.
В 2012г. и 2013г. нито по Беласица, нито по Алиботуш някой ме е спирал. Тази година не съм ходил.
Сря Окт 01, 2014 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
То идеята е някой дето са го спирали да каже какво се прави... Very Happy
Сря Окт 01, 2014 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov