ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Беласица от Тумба до Конгур
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Беласица от Тумба до Конгур
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година над село Скрът, където бяхме оставили колите и то на връщане на втория ден ни пресрещна гранична полиция. Провериха ни документите, казаха че е хубаво да се обаждаме на кпп - то към Македония. И толкова. Предполагам някой местен се е обадил за нас.
Сря Окт 01, 2014 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
a.cvetkov



Регистриран на: 10 Май 2013
Мнения: 14
Местожителство: Petrich

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм имал доста срещи - то няма начин де. В частта от вр. Конгур до вр.Тумба не съм имал срещи, но тъй ката доста често ходим и към месностпа "Лопатара" там почти задължително се засичаме. Веднъж даже ме заплашваха, че трябва да ме арестуват. Случи се така че като се качихме там за наша изненада имаше гърци които бяха на самата бразда с един пикап. Те взеха та ни заговориха и явно са ни надблюдавали граничните, защото се развикаха и веднага дойдоха. Взеха да ни джобят, преровиха ми раницата, и ни пуснаха с предупреждение веднага да слизаме надоло. Според мене цялата тази работа е защото имаше случай точно през тази част да прекарват цели джипове с контрабандни цигари. Един колега ми разказваше, че по подобен начин му дигнали пара защото говорел по телефона - бил им предавал координатите.........
И тъй като съм имал вече доста срещи, смятам че преди всичко зависи с кого точно си се срещнал, защото веднъж пак така се качваме и там имаше гранична полиция, и му викам на колегата че няма начин да ни пусне на билото, но той момчето излезе пич, и каза
- ходете но все едно не съм ви видял Smile
За всеки случай си носете личните карти.Все пак се легитимирате.
Нед Окт 05, 2014 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Да, цигарената контрабанда е причината да се гледа границата последните няколко години - над Ръждак - Лапатаро до Истинбей с Гърция и оттатък под Тумба с Р Македония.
Съмнява ме местните да се обадили. Граничните гледат района отдалече с термовизионни камери. Говори се също, че монтират фото-капани на разните каналджийски места.

Нас веднъж ни догониха при 30-та пир над Долна Крушица - виждат никакви сме с раниците, няколко моабета и си тръгват обратно хората.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 05, 2014 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ние явно сме попаднали на "почовете"-срещнаха ни под Тумба-приятелски разговор,питаха обаждали ли сме се в Смолян,имаме ли лични карти,но даже не пожелаха да ги покажем.Е,после всички знаеха за нас-човека на Лопово беше предупреден,че отиваме,хората на заставата преди хижата -също,та чак и на Конгуро ни чакаха...само дето не ми казаха къде съм пикал Very Happy Голям "Big Brother" тая Беласица... Laughing
Пон Окт 06, 2014 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ние явно сме попаднали на "почовете"-срещнаха ни под Тумба-приятелски разговор,питаха обаждали ли сме се в Смолян,имаме ли лични карти,но даже не пожелаха да ги покажем.Е,после всички знаеха за нас-човека на Лопово беше предупреден,че отиваме,хората на заставата преди хижата -също,та чак и на Конгуро ни чакаха...само дето не ми казаха къде съм пикал Very Happy Голям "Big Brother" тая Беласица... Laughing


Ще разкажеш ли как направихте прехода?
Пон Окт 06, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ние явно сме попаднали на "почовете"-срещнаха ни под Тумба-приятелски разговор,питаха обаждали ли сме се в Смолян,имаме ли лични карти,но даже не пожелаха да ги покажем.Е,после всички знаеха за нас-човека на Лопово беше предупреден,че отиваме,хората на заставата преди хижата -също,та чак и на Конгуро ни чакаха...само дето не ми казаха къде съм пикал Very Happy Голям "Big Brother" тая Беласица... Laughing


Интересно. Към колко бяхте на Тумба? Ние след някои минорни гранични премеждия успяхме да тръгнем към 14:30 към върха. Към 17:00 бяхме горе, пътьом и наоколо не срещнахме жива душа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 06, 2014 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ами значи накратко:
Тръгване от Ст.Загора-4.00
от Петрич-автобус до Габрене в 9-в селото-9.40 изчакване на групата на Дидо и Стефан Илиев да се видим-до 10.00-не се появихаSmile и тръгване нагоре
13.30-на вр.Тумба-около 40мин. почивка
х.Лопово-към 18.30ч
2 ден-тръгване-8.10-обратно на билото и по подбилния път(с качване на Калабак и Конгур)-до х.Конгуро-почивка на Вършилото-30-на мин,на хижата-към 13.30
3 ден-надолу...
Вто Окт 07, 2014 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ами значи накратко:
Тръгване от Ст.Загора-4.00
от Петрич-автобус до Габрене в 9


А къде оставихте колата, за да хванете автобуса в 9 от Петрич?
Вто Окт 07, 2014 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:

А къде оставихте колата, за да хванете автобуса в 9 от Петрич?

Има голям и БЕЗПЛАТЕН паркинг точно с/у спирката от където тръгва автобуса-в центъра.
ЗАБЕЛЕЖКА:автобуса тръгва от автогарата в 8.50!!!А от въпросната спирка в центъра-в 9 часа-ние го гонихме с колата... Very Happy
Вто Окт 07, 2014 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Планинец написа:

А къде оставихте колата, за да хванете автобуса в 9 от Петрич?

Има голям и БЕЗПЛАТЕН паркинг точно с/у спирката от където тръгва автобуса-в центъра.
ЗАБЕЛЕЖКА:автобуса тръгва от автогарата в 8.50!!!А от въпросната спирка в центъра-в 9 часа-ние го гонихме с колата... Very Happy


Е, важното е че сте успяли - и с автобуса, и с маршрута - благодаря
Вто Окт 07, 2014 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
А от въпросната спирка в центъра-в 9 часа-ние го гонихме с колата... Very Happy

Eпа как няма да го хванете - с тоя тунингован алтернатор Laughing
Вто Окт 07, 2014 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Eпа как няма да го хванете - с тоя тунингован алтернатор Laughing

Нема са бъзикаш-човека даде (почти)доживотна гаранция! Rolling Eyes
освен това скачам по гърбиците със 100-200-не като зафирата-двама вътре,двама вънка и се чудим дали"жЪ опре"... Laughing
Вто Окт 07, 2014 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
a.cvetkov



Регистриран на: 10 Май 2013
Мнения: 14
Местожителство: Petrich

Мнение Отговорете с цитат
Тази събота направих велотуризъм по маршрута Петрич - х.Конгур - подбилен път - Щаба - с.Скрът - Петрич. Та искам да ви информирам, че в часта от Щаба до с.Скрът пътя става само за пешеходен и велотуризъм. Пътя е непроходим за каквото и да е превозно средство. Има старо свлачище, което се е възобновило!!! Оделно има участък с много изпадали камъни!!!
Чет Юни 11, 2015 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
a.cvetkov написа:
Тази събота направих велотуризъм по маршрута Петрич - х.Конгур - подбилен път - Щаба - с.Скрът - Петрич. Та искам да ви информирам, че в часта от Щаба до с.Скрът пътя става само за пешеходен и велотуризъм. Пътя е непроходим за каквото и да е превозно средство. Има старо свлачище, което се е възобновило!!! Оделно има участък с много изпадали камъни!!!


Имам мераци това лято да го направя за един ден с тръгване от Петрич с колелото през х. Беласица, х. Конгур, вр. Конгур и подбилния път до Тумба. Целта ми е да кача Тумба (пеша успяхме само до Радомир и обратно за един ден) и да се върна с колелото до Петрич...Въпросът ми е с джип ли те качиха с колелото до билото до под вр. Конгур или сам си качи колелото, че ще да е било много върло бутане до там Shocked . ?
Пет Юни 12, 2015 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
a.cvetkov



Регистриран на: 10 Май 2013
Мнения: 14
Местожителство: Petrich

Мнение Отговорете с цитат
По принцип обичам да си изляза с колелото от дома и да се прибера с колелото дома. Живея много близо до пътя които тръгва за х.Беласица. Тръгнах си от дома и единсжено съм бутал по местата където пътя е много гаден и рискуваш да паднеш. Почивки почти не правя или почивката ми е бутане 100 м да ми почине задника, че по тия камъни ми беше станал червен. Sad Не е проблем да го направиш за един ден, но има участък където трябва да минеш по пътека ако искаш да се качиш до Тумба.Там ще ти е тръдно дори и да буташ защото е обрасла. До разклона за щаба няма проблем да стигнеш с колело, но след това по-добре пеша. Добре е ако го правиш този преход да се подготвиш. Аз миналата година почти всяка вечер съм се качвал поне до х.Беласица, а и доста често до заслона на розова поляна. Предопреждавам че пътя поне в 50% е къманак. Ако си с амортесьорна рамка добре ама ако не дупе да ти е здраво!!! Храна задължително, вода има до Демир капия и после точно преди в. Лозен, но последната пресъхва. Следващия ми маршрут е Петрич - в. Ореляк Петрич, само че там може и с преспиване на Папазчайр. Успех на всички ентосиасти.
Пон Юни 22, 2015 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov