ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимен поход в Родопите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Зимен поход в Родопите
Автор Съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Като изключим прогнозата за времето, за колко дни смяташ да го правим?
Сря Ное 19, 2014 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
bugcho написа:
Като изключим прогнозата за времето, за колко дни смяташ да го правим?


Зависи какъв ще е маршрута. Може някой да е за част от маршрута, друг да го удължи.... Ако има сняг до кръста е едно, ако е кал е друго....
Рано е още за сериозни планове.
По принцип мисля да е като пролетта - ще измисля нещо, ще го публикувам и който иска да се включи. Ако има много сняг, ще има естествено ограничение - само за хора със снегоходки.
Сря Ное 19, 2014 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И все си мисля, че с преспиване на закрито, ще е по-добре.
Мисля си, че ако на Янко му се каже, че 5-6..10 човека искат да преспят на Перелик няма да откаже да се качи.
Почти съм сигурен и за Тошо на Изгрев, особенно ако е около Коледа и Нова година, те така или иначе тогава все пълнят хижата и са там. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Ное 19, 2014 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Идеята Иво е доста добра. Бих подхвърлил все пак, че за да стане както трябва се иска читав валеж и повече сняг (Йоги в ония снимки е уцелил баш такова време).
Как я виждаш логистиката от Ешекулак до х. Перелик (която е логичното начало на този преход)? А връщането от Гела/Стикъл/Стойките ?


Аз подхвърлих идеята за Перелишкото било, защото някой беше споменал, че иска нещо обзорно. При това положение маршрутът за най-малкото кръгче с една нощувка би бил нещо такова.


Цветните линии са маркирани в съответните цветове маршрути, черните са по черни пътища, а сивата е пътека. Wink

Понеже няма да имам възможност да участвам в този преход, нека желаещите сами да изберат маршрута си.
Сря Ное 19, 2014 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Добра е идеята за кръгчето, с някои малки промени - бих слязъл от Карлъка директно на СИ по реброто.
Тези подсичания на скатовете по пътищата също не са много ясни ако е повечко снега.

Защо няма да можеш бре, това е реализуемо след 2-3 месеца време - януари, февруари?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2014 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Направихме поход по маршрут : Аврамово - вр.Велийца - Бозево - Хатипов чучур- Гатера - ДЛС Вищерица - Ковачевица
Нощувка под Велийца /на Орцева чешма/ и на Гатера
За Рибново не ни стигна времето, че се обърка метеорологията....
Общо взето ходенето е перфектно с перфектни зимни гледки към Рила и Пирин. Летните участници в походи по Е8 едва ли са виждали нещо подобно. Студено е, особено край дерета и реки. Въпреки, че снегът беше малко, се вървеше трудно заради многото лед по пътищата.
Денят е къс и това, което изглежда като нормално през лятото, едва е постижимо през зимата - 25-27 км. са максимума дневно ходене с устройване на бивак преди да стъмни. Мечките явно са легнали - никакви следи.

снимки
Съб Дек 27, 2014 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Профила не е достъпен Exclamation

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Дек 28, 2014 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Профила не е достъпен Exclamation


Не знам какъв е проблемът - албумът е публичен.
Нед Дек 28, 2014 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат


Ей, не й върви на тая пуста часна собственост в Родопите и това е. Все й липсва по нещо... Laughing Laughing Laughing
А иначе разходката си я бива. От Ковачевица с какво и накъде се придвижихте?
Нед Дек 28, 2014 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Todor написа:
peca написа:
Профила не е достъпен Exclamation


Не знам какъв е проблемът - албумът е публичен.

Аз го виждам албума.
Вероятно и на теб като на Сони са ти хакнали профила и затова не всички могат да разгледат фотосите.
Ще трябва да си поприказваме с Ким.Smile


Ким ли? Ще го водим на зимен поход в Родопите! Wink
Нед Дек 28, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
........
А иначе разходката си я бива. От Ковачевица с какво и накъде се придвижихте?


да не повярваш - курса до Гоце Делчев е 15 лв. за 22 км.
Нед Дек 28, 2014 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Този маршрут съм го планирал от Варвара с колело. Надявам се да го осъществя като се стопли, а може и да се нуждая от помощ!
Нед Дек 28, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
ivailo.hr написа:
........
А иначе разходката си я бива. От Ковачевица с какво и накъде се придвижихте?


да не повярваш - курса до Гоце Делчев е 15 лв. за 22 км.


Евтиния в сравнение с таксито Смолян - Арда (28 км. / 35 лв.)
Нед Дек 28, 2014 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
И още малко щрихи от похода :





и кой ще познае какво е това?


Нед Яну 04, 2015 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Soulvan



Регистриран на: 30 Май 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
A, да не отварям нова тема, надявам се някой да види, че ми трябва до довечера решение.

Знаете ли в района Голям Беглик/Широка Поляна дали могат да пренощуват 2-ма ентусиасти без палатки и спални чували.
Нещо което се поддържа и отоплява например ? Confused

ПС: За сега намерих информация за вилно селище на Ш.Поляна ама ми ги пише някакви цени от 140 лв Very Happy

_________________
The "earth" without art is just "eh" .
Пон Яну 05, 2015 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov