ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Оцеляване в Розино?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Оцеляване в Розино?
Автор Съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Оцеляване в Розино? Отговорете с цитат
Любопитен съм дали някой от пишещите тук е имал неприятности с местните хора при минаване през Розино или други села в околията? Доколко този текст преувеличава?


Когато кацнах в село Розино

Петър Гаврилов 29.09.2014, 12:32 (обновена 29.09.2014, 19:44)

Губя височина и приближавам голямо село на около 15 километра западно от Сопот. От разкази на други хора знам, че това е Розино и кацането там е силно непрепоръчително. Това обаче е неизбежно, когато нямаш термична поддръжка и летиш с безмоторен парапланер в тази посока от Сопот.

Кацам на ливада източно от селото и без да сгъвам крилото, на бегом се изнасям към пътя и намиращата се там бензиностанция - пак други хора са ми казвали, че там съм в безопасност.

Появява се собственикът, който разгонва тълпата, която ме е подгонила, с не особено ласкави думи и заплахи с оръжие. След малко идва кола и ме прибира - и така до следващия път...



Продължението може да се прочете тук.
Вто Сеп 30, 2014 6:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Проблемът Розино ще ескалира - там и на други места, където попаднал случайно сам човек е плячка за местните - бил той парапланерист, колоездач, трекър-пешеходец или нещо подобно. Подобно на Катуница, държавата ще благоволи да накаже местните бандити, само когато напрежението ескалира до национално ниво и разни български подобия на Ку-Клукс-Клан започнат да го артикулират публично - дотогава най-удобната позиция на "органите" на реда ще е заравяне на глава, където им падне".
Цитатът е от продължението на материала. Аз бих казал, че проблемът вече ескалира след пребиването на Рогача и рокерското шествие там.
Властта си е завряла главата на предполагаемото място и е склонна да говори мазно по брюкселски, вместо да си свърши работата.
Самото село Розино познавам от студентските си години, когато бях там на бригада. Не беше приятно място, но тогавашната милиция имаше по-голяма тежест.
Вто Сеп 30, 2014 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Това си е чисто политическа случка(тя и неслучайно става преди избори)...Заебете,не се правите на пионки в чужди войни.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Сеп 30, 2014 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Интересно ми беше дали някой знае за неприятности на планинари с местните хора в този край. Изглежда не. Не бих искал да обсъждам тук по-общи теми като междуетнически отношения и държавна политика спрямо тях.
Вто Сеп 30, 2014 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Е па аз миналата седмица съм ходил два пъти до там-както виждаш-жив съм...
Дишай спокойно.А проблема в случая не е нито междуетнически,нито е проблем с държавната политика,а е просто политически.Розино не е Столипиново.Освен ако зорлем не си търсиш белята де...Централна гара-София е примерно далеч по-опасно място.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Сеп 30, 2014 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм ходил веднъж преди няколко години и попаднахме на много любезни хора в селото, дори една лелка ни даде зеленчуци от градината си Smile
Вто Сеп 30, 2014 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
През 2011г. два пъти съм си оставял колата (средна класа на 4г.) в Розино, единият път леко извън селото. А също и веднъж на асфалтовия път към Сувчарското пръскало над ЦК-то. Не съм имал никакъв проблем. От тогава, ако нещо се е променило ...
Преди десетина дни един овчар ме убеждаваше, че не бива да си я оставям на пътя от Кърнаре за Беклемето, там дето се отбива римския път за Куртхисар. Оставих я, пак нищо.
Вто Сеп 30, 2014 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov