ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблемна екипировка за транспорт със самолет.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Проблемна екипировка за транспорт със самолет.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Проблемна екипировка за транспорт със самолет. Отговорете с цитат
Gamina написа:
Хвалба:
http://www.sunnybag.com/collections/outdoor/products/sunnybag-leaf

И въпрос:
Това дават ли да се носи като ръчен багаж в самолет?

Виж драмите с бутилките за ABS раниците:
- http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=6040&page=12
На предната страница последния пост е началото...
Геша /joropc/ е с опита

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Сеп 30, 2014 11:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 30, 2014 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Онова е друга работа - има газ под налягане. Тук става дума за соларно зарядно и акумулаторче към него. Посмъртно не бих го оставила в чекирания багаж, чудя се дали ще правят проблем за акумулатора Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Вто Сеп 30, 2014 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Хвалба:
http://www.sunnybag.com/collections/outdoor/products/sunnybag-leaf

И въпрос:
Това дават ли да се носи като ръчен багаж в самолет?


Не виждам проблем да бъде ръчен. Кое те притеснява?
Вто Сеп 30, 2014 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ми нищо конкретно, но знам ли с какво може да се захванат - досега не съм носила такова нещо в самолет Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Вто Сеп 30, 2014 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Това си е зарядно - все едно да ти правят проблем за зарядно за лаптоп или телефон. Според мен не би трябвало да има проблем. То си има списък със забранени предмети, не си спомням да съм виждал каквото и да е зарядно в него Very Happy
Вто Сеп 30, 2014 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Това си е зарядно - все едно да ти правят проблем за зарядно за лаптоп или телефон. Според мен не би трябвало да има проблем. То си има списък със забранени предмети, не си спомням да съм виждал каквото и да е зарядно в него Very Happy

Зарядни няма описани в забранените багажи, но изисквания за батерии има и то много сериозни Wink. Особено, когато са сравнително големи и се транспортират без устройство.
Батерията само в чекирания!
Всъщност, колко е голяма/капацитет/?
Edit:
Сега я видях колко е голяма. За 2200 няма да има никакъв проблем и в ръчния, и в чекирания.
Люси, тая батерия, няма ли да ти е малка. Все пак снимки ще чакаме.. Smile


Последната промяна е направена от joropc на Вто Сеп 30, 2014 6:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 30, 2014 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Онова е друга работа - има газ под налягане. Тук става дума за соларно зарядно и акумулаторче към него. Посмъртно не бих го оставила в чекирания багаж, чудя се дали ще правят проблем за акумулатора Rolling Eyes

Препоръки трудно може да се дават и изпълняват, защото преценката при проверка е и субективна. Пренасял съм забранени неща много пъти, но това работи за мен. От друга страна, на смотано летище и смотан полет (Брюксел за България) ми взеха халвата... от устата, не дадоха да я ям даже.
В някои случаи на някои летища може да се случи да останеш без акумулатор, ако носиш два или повече. Нещо над 50 - 100 W/h. Сложи акумулатора в багажа, ако имаш такъв, зарядното в ръчния. За малки не се притеснявай, и не бъди вещоман.
Вто Сеп 30, 2014 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Мен са ме викали в Щутгарт при охраната да си извадя запалка от чекирания и казаха, че няма продлем да си я нося в джоба, но не в чекирания багаж.
Вто Сеп 30, 2014 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
bobbyfm написа:
Това си е зарядно - все едно да ти правят проблем за зарядно за лаптоп или телефон. Според мен не би трябвало да има проблем. То си има списък със забранени предмети, не си спомням да съм виждал каквото и да е зарядно в него Very Happy

Зарядни няма описани в забранените багажи, но изисквания за батерии има и то много сериозни Wink. Особено, когато са сравнително големи и се транспортират без устройство.
Батерията само в чекирания!
Всъщност, колко е голяма/капацитет/?
Edit:
Сега я видях колко е голяма. За 2200 няма да има никакъв проблем и в ръчния, и в чекирания.
Люси, тая батерия, няма ли да ти е малка. Все пак снимки ще чакаме.. Smile


Да, 2200 + още 1000 втора за апарата. Това ще са ми "свободните" батерии.
Тръгвам с 2х1000 заредени + 2200 в power stick-a и соларното за тежки случаи Smile Колкото, толкова.

bobbyfm, joropc го написа - има доста сериозни рестрикции за li-ion батерии без устройство. Въпросната 2200mAh е все още в оригиналната си кутия, та едва ли ще е проблем, но исках да си питам Smile

Понеже досега качванията ми на самолет са били само и единствено по работа, ръчния ми багаж се е състоял в лаптоп и дамска чанта, та затова се включвам с тъпите въпроси. Но пък може да е полезно за някой в бъдеще Smile

_________________
www.summitsweb.com
Сря Окт 01, 2014 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не сваляй соларното от раницата ...нека се тъпче постоянно. Тези 3вата са нищожни. Пиши после какво е станало на летището. Успех.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Окт 03, 2014 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Ако се притесняваш, винаги можеш да звъннеш на летището и да питаш Smile
Пет Окт 03, 2014 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
Не сваляй соларното от раницата ...нека се тъпче постоянно. Тези 3вата са нищожни. Пиши после какво е станало на летището. Успех.


О да, ще си стои отвън.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Окт 03, 2014 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Ако се притесняваш, винаги можеш да звъннеш на летището и да питаш Smile

Остави тая работа. Ако ще и на арменския поп да звъннеш всичко е строго индивидуално и се решава на място, независимо какво ти е казала някоя девойка по телефона, която 99% не знае за какво я питаш. Повярвай ми Wink
С тази батерия няма да има никакъв проблем, освен докато я държиш в ръце не викаш "Аллах акбар". Smile
Люси, имам доста по-сериозни соларни + акумулатори към тях. Ако ти трябват - свиркай.
Пет Окт 03, 2014 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
bobbyfm написа:
Ако се притесняваш, винаги можеш да звъннеш на летището и да питаш Smile

Остави тая работа. Ако ще и на арменския поп да звъннеш всичко е строго индивидуално и се решава на място, независимо какво ти е казала някоя девойка по телефона, която 99% не знае за какво я питаш. Повярвай ми Wink
С тази батерия няма да има никакъв проблем, освен докато я държиш в ръце не викаш "Аллах акбар". Smile
Люси, имам доста по-сериозни соларни + акумулатори към тях. Ако ти трябват - свиркай.


Или както един руснак влизайки в дютифри зоната викнал от далеч на жена си : "Ала, я в бар..."
Нед Окт 05, 2014 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Със зарядните - никакъв проблем.

Малките проблеми се появиха в Непал, то там летището е няма такъв хаос.
На излитане към Лукла прибираха ножове и ножички (такива миниатюрни, които си вървят с аптечките). Докато за първото има резон, за второто - не знам, остриетата са нищожни и са тъпи - все пак са за рязане на бинт, не на гърла.
На излитане от Лукла към Катманду ми прибраха и запалката, и цигарите (в обратната посока ми ги оставиха). После на международния им терминал ми свиха още една запалка, но цигарите ми оставиха. Абсурдното е, че на цялото летище не продават запалки, но има smoking rooms, пред които се въртяхме бледоликите и дебнехме да влезе някой щастливец, на когото са му оставили запалката Laughing
Можех да я навра из джобовете, но не го очаквах никак. Даже послушно си я извадих и им я показах Laughing

равносметката - аз се простих с две запалки от по 80 стотинки и половин кутия отвратителни цигари, а девойките с мен загубиха две джобни ножчета и една ножичка от аптечка.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Окт 31, 2014 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov