ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ремонт на з.Страшното езеро
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Ремонт на з.Страшното езеро
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ами не знам, предвид, че не ползвам парапети, не ми пука какъв ще е, дори и златен да сложат, пак няма да вися по него. Да решават тези, които ще си го ползват. За мен е проблем друго - че всяка година се появяват планове и сме свидетели на нови попълзновения. Очевидно ще трябва да се преселя да живея в Хунза.
Сря Окт 29, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Наистина не четете, но ви бива да критикувате и дългооо да обсъждате.Страхотни сте в тези си дейности! Аз не искам да направя нищо ново, а да поправя нещо. Това е основна пътека, магистрална.Това, че някой не го е страх да минава по нея или не обича парапети, не означава, че другите трябва да се качват по Попова капа. Идвайки от Страшното езеро, в този край на опасния участък, с наклонената скала, са здрави халките през които минава въжето. Краят на този опасен участък е нещо като две стъпала, отляво ти е отвесен улей - едно залитане и вече те няма. До първият праг от Орловец към Петлите има пропаст, но е в пъти по-малка страшна от споменатия по-горе улей.Опасност от залитане има, особено като те е пекло слънцето , уморен си и си с тежка раница.
Има паркова дирекция, ако разрешат - ще има ремонт.
Зададох един въпрос, а последва лавина...точно каквато очаквах...разбираемо е, че исках да я избегна - с нищо не помага. Да, не питам дали е необходимо да има парапет, за туристите е необходим, за катерачи, алпинисти и "екстремисти" - не, не е необходим.
В този форум вече започна да се гледа с презрение на обикновените туристи, които искат просто да ходят на двата си крака - не да се катерят, не да се изкачват без осигуровка на Злия зъб, да се спускат с рапел и все в този дух.

_________________
Всичко е възможно.
Сря Окт 29, 2014 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миленче, защо така с лошо? Ако пишеш тук, значи трябва да очакваш всякакви мнения, не само каквито на теб ти изнасят.
Иначе най-добре е да можеш да нарамиш въжето и да го сложиш сама, но е трудна работа, така че ако ще вършиш нещо, тепърва ще трябва да търпиш и съвети, и критики, и обиди, и недоверие, а от време на време даже похвали Wink
По-добре да беше казала - ходих да говоря с Парка, БТС, ПСС и прочие, свърших това и това, кажете има ли някой дето може да помогне и с какво? И може да се окаже, че не ти трябва фирма, а просто як гръб, голяма раница и известна поносимост към няколко кадърни съфорумеца Wink

За мен въжето я се смени, я не, но тези приказки дето ги приказваме тук не само не са излишни, а даже са полезни.
Защото особено сега както си имаме раздел за доброволческата дейност и можем да се уговаряме по-лесно, трябва да сложим някакви граници какво можем да правим.
Например не можем да преместим червената марка отгоре, че това даже е част от Е-4, което все пак се води европейски маршрут, каквото и да означава това Smile
Може би докато се смени въжето, да се сложи една табелка с описание, че пътя се разделя на две и какви опасности дебнат по единия и другия и всеки да си решава. Това е по-евтино, лесно изпълнимо и въпреки това полезно за хората като мен, които си вървят по маркировките. Не вярвам и от Парка да възразят срещу една такава табела Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 29, 2014 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Миленче, защо така с лошо? Ако пишеш тук, значи трябва да очакваш всякакви мнения, не само каквито на теб ти изнасят.
Иначе най-добре е да можеш да нарамиш въжето и да го сложиш сама, но е трудна работа, така че ако ще вършиш нещо, тепърва ще трябва да търпиш и съвети, и критики, и обиди, и недоверие, а от време на време даже похвали Wink
По-добре да беше казала - ходих да говоря с Парка, БТС, ПСС и прочие, свърших това и това, кажете има ли някой дето може да помогне и с какво? И може да се окаже, че не ти трябва фирма, а просто як гръб, голяма раница и известна поносимост към няколко кадърни съфорумеца Wink

За мен въжето я се смени, я не, но тези приказки дето ги приказваме тук не само не са излишни, а даже са полезни.
Защото особено сега както си имаме раздел за доброволческата дейност и можем да се уговаряме по-лесно, трябва да сложим някакви граници какво можем да правим.
Например не можем да преместим червената марка отгоре, че това даже е част от Е-4, което все пак се води европейски маршрут, каквото и да означава това Smile
Може би докато се смени въжето, да се сложи една табелка с описание, че пътя се разделя на две и какви опасности дебнат по единия и другия и всеки да си решава. Това е по-евтино, лесно изпълнимо и въпреки това полезно за хората като мен, които си вървят по маркировките. Не вярвам и от Парка да възразят срещу една такава табела Question
Off Topic
И аз не вярвам. Те я табелата:
Punk

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Дек 29, 2014 5:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 29, 2014 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Punk
Punk хеви метъл Punk

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Чет Окт 30, 2014 12:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 30, 2014 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хихихи тва 80-те години са бли твърде разточителни Very Happy

П.П. това не го бях слушал поне 15 години.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 30, 2014 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Off Topic
И аз не вярвам. Те я табелата:
................................................

Къде са модераторите когато ни трябват
Tooth

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 30, 2014 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз със лошо?! Дадох и на брат ти един просто пример и тук ще го повторя.Отиваш при приятел и искаш примерно пари в заем.Той не ти казва дали ще ти даде или не, а започва - защо са ти, защо го закъса така, защо не си разпредели парите правилно.....и още, и още. Да съжалиш, че си отишъл да искаш.Дава ти ги примерно, но на теб ти е едно такова гадно заради целия този словесен поток, това назидаване. А аз даже пари не съм поискала от форума, нито нещо да изнасят на гръб...Много добре знаех, че ще се разделят на за и против и много ще се обсъжда. Забелязала съм, че едно нещо много като се говори и нищо не става...нещо като правило. Казах, че ще бъде съгласувано с парка и ПСС, нищо незаконнои на своя глава няма да правя. Но нали съм фръцла и идиот, какво да очаквате от мене?
За мен всъщност това беше много полезно.(няма да споделям как,не сте ми близки).
Но все пак ви благодаря от сърце!

_________________
Всичко е възможно.
Чет Окт 30, 2014 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе виж, ние тука сме си близки, повечето.

Слушаме упреците с кеф и вадим градивното от тях.
Всяка една идея - добра или лоша, трябва да бъде овъртяна и огледана от всички страни, за да излязат добрите и лошите неща. Ако добрите надделеят, идеята вижда бял свят.

Та не се впрягай Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 30, 2014 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Аз със лошо?! Дадох и на брат ти един просто пример и тук ще го повторя.Отиваш при приятел и искаш примерно пари в заем.Той не ти казва дали ще ти даде или не, а започва - защо са ти, защо го закъса така, защо не си разпредели парите правилно.....и още, и още. Да съжалиш, че си отишъл да искаш.Дава ти ги примерно, но на теб ти е едно такова гадно заради целия този словесен поток, това назидаване. А аз даже пари не съм поискала от форума, нито нещо да изнасят на гръб...Много добре знаех, че ще се разделят на за и против и много ще се обсъжда. Забелязала съм, че едно нещо много като се говори и нищо не става...нещо като правило. Казах, че ще бъде съгласувано с парка и ПСС, нищо незаконнои на своя глава няма да правя. Но нали съм фръцла и идиот, какво да очаквате от мене?
За мен всъщност това беше много полезно.(няма да споделям как,не сте ми близки).
Но все пак ви благодаря от сърце!

Е, нищо - поне после ще знаем кой е в основата на парапета там и да сме му благодарни.
Не можеш да се скриеш - цитирахме те.
Един съвет - пиши ЛС на mom4i - той ще ти даде телефон на юнака-самоделец Петко. Хич да не е - той ще знае кои негови колеги действат професионално.
Ние тука от парапети и въжета не разбираме.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 30, 2014 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
А аз даже пари не съм поискала от форума, нито нещо да изнасят на гръб...

Жалко за което, защото колко по-хубаво ще ни е да минаваме по това въже, ако знаем че съфорумци са участвали в поставянето му. Сега ще дадеш парите на някоя фирма, а можеше да подпомогнеш и друго добро дело, щом са ти излишни Sad
Аз лично не разбрах защо повдигаш въпроса тогава - пари не искаш, помощ не искаш, съвет не искаш... Какво тогава търсиш тук?
(не се заяждам, познаваме се поне дотолкова, че да не се обиждаме от едно обсъждане Smile )

Liubitel написа:
Забелязала съм, че едно нещо много като се говори и нищо не става...нещо като правило.

Е, тука вече аз се засегнах. В тоя раздел вече има няколко теми, работи се, чак пък нищо да не става...
Най-много да амбицираш някого и докато се усетиш ще ти измъкне доброто дело под носа и ще се намериш пред свършен факт... т.е. въже Wink

Между другото от какъв материал мислиш да направиш информационните табели? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 30, 2014 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Къде ги заби нещата - все още не съм милионерка, бачкам здраво и преживявам.
Ако някой не ми вярва - да дойде в Пирогов, ще го вкарам 12 ч. в операционната, пък после може, ако не му стига адреналина, да качи Мальовица по североизточния ръб без въже по това времеSmile
Идеите са птички, летят си свободно. Интересуваме крайния резултат. Егото ми няма да страда, ако някой направи парапета без мое участие. Да се прави нещо и после да се тупаш в гърдите, по моите стандарти е кофти нещо.
Търсех информация тук - релевантен отговор.
Като не очакваш от никого нищо, а изведнъж се окаже, че не правиш нещата сам, е доста по-добре, отколкото да ги каниш и никой да не откликва или да ти каже - идвам и да не дойде.Мисля, че ти е познато.
Вече има помощник, той ще доведе още един, така че сме трима.А трима правят колегияSmile))
Табелите - метал, но ...не съм си прочела домашното по темата, така че - рано е да ти дам точен отговор.
Вече казах за предпочитанието си - тихо и без шум, и съобщение за крайния резултат и занапред ще го спазя, да приемем, че сега се издънихSmile

_________________
Всичко е възможно.
Чет Окт 30, 2014 1:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:

Табелите - метал, но ...не съм си прочела домашното по темата, така че - рано е да ти дам точен отговор.

Като ги направиш, ще ми е интересно къде, за колко пари и какво се е получило, надявам се да ми кажеш на лични или във фейса Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 30, 2014 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значи, бая народ, дето за първи път минава оттам, сe насочва по тая маркировка. Миналата пролет към Римски друм срещнахме един младеж с огромна раница, тръгнал към Страшното – държи картата на Домино и пита къде е червената маркировка. Казахме му, че е по-добре да мине или през Попова капа, или най-добре да слезе надолу към синята маркировка от Йончево за Страшното, ама юнакът вика – а, не, щом я има на картата червената марка, значи си е ОК, и тръгна към нея.
Та, докато я има тая маркировка по картите, е по-добре да се оправи там каквото ще се оправя и да се бодне табела.


Последната промяна е направена от Petya на Съб Ное 01, 2014 11:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 30, 2014 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Ристо Туристо"]
Liubitel написа:
Един съвет - пиши ЛС на mom4i - той ще ти даде телефон на юнака-самоделец Петко.

Принизихте человека. Той не е самоделец. Той не е професионал. Той ОБУЧАВА професионалите. Нали ви казах, че е средно между боК и господар на секъв вид каминяци. Става въпрос за великия алпинист Петко Тотев.
Чет Окт 30, 2014 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 8 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov