ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ремонт на з.Страшното езеро
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Ремонт на з.Страшното езеро
Автор Съобщение
cho



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 89

Мнение Ремонт на з.Страшното езеро Отговорете с цитат
Планинарски привет!
Хубавото време позволи на група планинари ,начело с Румен Грънчаров,да осъществи третия поред ремонт на заслона.
Основните дейности бяха свързани с измазването на Южната стена и допълнителна хидроизолация на покривната плоча.

Заслонът е почистен основно и старателно отвътре.
Почистено е около заслона и около езерото.
Боклуците са свалени до ЦПШ.

Сменени са калъфите на дюшеците и на възглавниците.
Също така пердетата и покривката за маса.

Ремонтът е извършен благодарение на събрани лични средства.

Поздравления и благодарности на всички участвали в това благородно дело!


Малко снимки!

http://cho2.snimka.bg/mountain/na-strashnoto-s-s-st-lba.544504.21187928 Very Happy
Сря Окт 27, 2010 8:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Привет и ХВАЛА! Croc
Заслончето много кефи.
След като на Кобилино бранище едно мишле ми заръфа антената на GPS-а съм се зарекъл да оставям по заслоните "храна" за гадинките.

В дясно над Йончево се вижда вашия керван:


а тука на другия ден след като се разминахме по върховете сме на двата съседни:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 27, 2010 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Браво, поздрави!
Сря Окт 27, 2010 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Браво за заслона! ръкопляскания

Ристо, по-добре не оставяй храна на мишоците. Те там си имат достатъчно - семена, треви, разни безгръбначни, лишеи, гъби, плодове... А и като цяло мишките/полевките във високопланинските региони са се адаптирали към нискокалорични храни и не е добре да им оставяш лакомства. Дори е много възможно да се привържат още повече към заслона по този начин и тези, които са там и са яли от оставената храна може да кажат на други мишки от околноста и гледай тогава какво става! Laughing Е, ако все пак държиш да й оставяш храна може да разхвърляш хляб някъде отвън (но не вътре). Wink
Сря Окт 27, 2010 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Друм написа:
Браво за заслона! ръкопляскания

Ристо, по-добре не оставяй храна на мишоците. Те там си имат достатъчно - семена, треви, разни безгръбначни, лишеи, гъби, плодове... А и като цяло мишките/полевките във високопланинските региони са се адаптирали към нискокалорични храни и не е добре да им оставяш лакомства. Дори е много възможно да се привържат още повече към заслона по този начин и тези, които са там и са яли от оставената храна може да кажат на други мишки от околноста и гледай тогава какво става! Laughing Е, ако все пак държиш да й оставяш храна може да разхвърляш хляб някъде отвън (но не вътре). Wink


Мисля Ристо имаше предвид отрова Smile
Сря Окт 27, 2010 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Ами и от отровата също файда няма. Пък и мишките също имат право на живот. Smile
На Страшното преди ремонтите имаше много повече мишки, но с хигиенизирането на заслона намаляха драстично. Пак ги има, но са малко.
Сря Окт 27, 2010 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Браво момци, за малко да ме видите в района, уви промених плановете в последния момент Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 27, 2010 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pirin Botev



Регистриран на: 11 Окт 2010
Мнения: 81
Местожителство: Razlog

Мнение Отговорете с цитат
Супер сте!!!

_________________
If I can stop one heart from breaking,
I shall not live in vain;
Сря Окт 27, 2010 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladimir Gergov



Регистриран на: 27 Сеп 2007
Мнения: 47
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Евала за ремонта. Голяма работа сте.
Помня преди 7-8 години, че с Румен пак имаше ремонт на Страшното езеро. Дори печката на гръб се качи.

_________________
"Хората те оценяват най - пълно , когато положат цветя на гроба ти " Кърт Вонегът
Пет Окт 29, 2010 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
как смятате, следващата седмица дали ще умра от студ, ако нощувам там? Спалният ми чувал е комфорт 3, лимит 0, и макар че нощувах в него и при минус -4, това беше в колата ми.. хехе.....
като гледам прогнозата за Мусала http://www.gismeteo.ru/city/weekly/3430/ мисля че няма да е проблем, но все пак исках да питам опитните планинари ))
Съб Окт 30, 2010 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
@ raskoll
Те хората ремонт направили (трети даже), почистили, ти пък - "ще ми бъде ли студено ?". Кажи едно "браво", пък тогава питай.

Вземи си една булка да те топли, щом се притесняваш толкова дали ще ти е студено. Или си остани в къщи най-добре, там със сигурност е ок.

Н'еам думи просто !!!

Не, не, не! Think
Нед Окт 31, 2010 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Хвала ,Ви , дружина. Поздравявам Ви за начинанието.

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Нед Окт 31, 2010 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
мдаа, абсолютно съм съгласен с Веселка, начинанието с ремонта е толкова благородно, красиво и всеотдайно, че просто няма кво да се каже. A на тия височини булка не топли...
Пон Ное 01, 2010 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Заслончето е чудно евала Ви.

Няма да е зле другият път някак си и широката общност да разбере началото на такива мероприятия за да може да се включва с каквото може.

На нас много ни хареса заслона, приноса ни към него бе извозването надолу на 2 чанти боклук разпилени от вън на една полянка и затрупани от сняг... Evil or Very Mad

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Ное 01, 2010 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации, момци!
Знам какво е да правиш ремонти в тези времена и имате пълната ми подкрепа и уважение! Smile
Пет Ное 05, 2010 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov