ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хубави обувки за градски условия
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Хубави обувки за градски условия
Автор Съобщение
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Според теб от къде мога да знам гри спорт колко скъпа марка са? Не стоя денонощно във форума. Ако не ти се коментира, не го прави. Има хиляда вида обувки. Да ходя да дам 200 лева и после да си ги бия в главата? Освен това, в магазина е топло, пробата някак си няма да е адеквата.

http://sportdepot.bg/bg/product/grisport_obuvki_optisei_black-2050502815-MD1jYXRlZ29yeSZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTc3JmNhdGVnb3J5SWQ9NTI.html

http://sportdepot.bg/bg/product/lowa_obuvki_taurus_gtx_mid-2050400083-MD1jYXRlZ29yeSZzZXg9MiZkaXZpc2lvbklkPTc3JmNhdGVnb3J5SWQ9NTI.html?state=cGFnZT00

Това харесах, ако някой има мнение, да каже.
Нед Дек 07, 2014 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Ако питаш кои са по добрите то определено Лова. Определено това не е някой от класните им модели но все пак е далеч по сериозна фирма от Гришита .
Пон Дек 08, 2014 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sims7



Регистриран на: 13 Дек 2014
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Grafa, и двата модела модела са много добри. Специално този на Grisport е много сполучлив. С кожа е и е по-подходящ за зимата в града. С вибрамче, супер. На мен ми е с по-градски дизайн и с дънки върви идеалноSmile. Няма да имаш проблеми с него.
Като марка Lowa-та е по-качествена, с по-добра мембрана. По принцип е по-летен, с повече меш, но за града също става през зимата.
Съб Дек 13, 2014 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко дена взех гри-спорта. Много са удобни, добре изглеждат. Но имам проблем - първият път като ги носих навън бях с много тънки чорапи, които бяха влажни. Днес пробвах с едни по-дебели - на моменти имах чуството, че са влажни на пръстите. Като сабух обувките, чорапа беше ок, но обувката отпред на стелката и отгоре беше влажна... Идеи?
Съб Дек 27, 2014 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Конденз?
Съб Дек 27, 2014 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Нямам идея. Сега пак ги пипнах, мокриса отпред.... едва ли са пропуснали, предвид, че са на 3 дена. Какво да правя? Дали са прецакани или чорапите ми са неподходящи... как да ги изсуша и как да процедирам?
Съб Дек 27, 2014 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Сложи вътре вестници, като ги натъпчеш. До сутринта няма да има влажно. Wink Естествено да стоят в стая де, не отвън.
Съб Дек 27, 2014 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Това добре. Но нормално ли е да се получава така или да ходя да ги сменям?
Нед Дек 28, 2014 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за изчерпателният отоговор! Купих на Gri sport optisei black модела. Просто не очаквах да има влага, ако трябва да съм честен, за това така реагирах. Все пак 200 лева съм дал. Иначе обувките са супер удобни и изглеждат много добре. Чуствам се комфортно и сигурно с тях, не пропускат вода. Студ усещам май само като карам кола понякога, защото не движа краката. Иначе ходя ли, няма проблем. Щом стои така ситуацията с влагата, ясно. Въпроса е, как да я намаля до минимум, защото ги нося по 10 часа - в колата, на вън, в офиса, пак на вън и т.н. Та няма да е добре да са ми влажни толкова време карата. Номера ми е ок за дебели чорапи, само за вълнени не знам дали ще стане, но ще пробвам. Поздрави.
Нед Дек 28, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
За борба с влагата по краката в обувките ползвам пудра за крака , върши чудесна работа , а е и ароматизирана ( от Орифлейм е моята , но предполагам , че има и на други марки ) .
Нед Дек 28, 2014 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Пак искам да кажа, че гри спорт, при никакви условия не бих си купил. След общо унищожени 4 чифта от моето семейство , основно откъм подметки.... никога повече.
Нед Дек 28, 2014 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
grafa



Регистриран на: 19 Окт 2010
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Ами да, но аз ги купих вече, след като никой не каза, че не стават. А влагата е много. Просто е безумно. На студено не топлят, на топло вътре става мокро... направо не знам.
Пет Яну 02, 2015 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Найлона наречен мембрана както писах спарва..


"Обувките в града нямат нужда от мембрана."
"Чорапите са само вълнени, домашно - плетени."
"Обувките са от едно парче кожа с колкото се може по - малко шевове."
"Ползата от гуменият борд е компрометирана, защото спарва."

С хилядите си постове и такива обобщения по - горе колко ли хора си подвел ? Предполагам, че няма да разбереш затова пак ще напиша - не обобщавай. Мисля че е правилно да споделяме опит, а когато предполагаме, че нещо е еди как си да го напишем, така че да става ясно, че е предположение.

Кибик, извинявай, че те изпреварих. Smile
Пет Яну 02, 2015 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 388

Мнение Отговорете с цитат
@Йосарян
ръкопляскания

все пак има полза от постоянното ми ръчкане ...
Пет Яну 02, 2015 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Йосарян написа:
ZCEZBPM написа:

Найлона наречен мембрана както писах спарва..


"Обувките в града нямат нужда от мембрана."
"Чорапите са само вълнени, домашно - плетени."
"Обувките са от едно парче кожа с колкото се може по - малко шевове."
"Ползата от гуменият борд е компрометирана, защото спарва."

С хилядите си постове и такива обобщения по - горе колко ли хора си подвел ? Предполагам, че няма да разбереш затова пак ще напиша - не обобщавай. Мисля че е правилно да споделяме опит, а когато предполагаме, че нещо е еди как си да го напишем, така че да става ясно, че е предположение.

Кибик, извинявай, че те изпреварих. Smile


Вярно будната ми съвест(кибик) скоро не ме беше сръчквал за обобщенията.Smile
Ама Вие вместо да помогнете на човека когато търси помощ и мнение, изчакахте аз да се обадя, за да може да коментирате мен.

*Подвел* е много силно казано!
И да се обади ако може този дето е направил точно каквото съм му казал и е останал разочарован.
Предполагам няма такива, защото едва ли някой прави това което му казвам.SmileSmile

Кое от твърденията което си сложил в кавички не е добро като решение, вярно не са единствените решения, но са достатъчно добри и изпитани.
Давам акъли само за начина по който аз го правя: обуването, обличането, ходенето....
Тоест давам акъл само за нещо за което имам лични впечатления и знам че работи това нещо добре и затова акцентирам на него като пиша коментари.
Това не значи че няма и други решения затова не чакайте , а ги напишете тези решения, ама по-лесно е да се критикува.Smile


Не може да отречеш, че обувка с найлон с дупки(мембрана) не може да диша така както същата обувка без мембрана.
В България за градско аз ходя с летните маратонки до магазина, а често и с чехлите, защото ме мързи да си развързвам връзките на зимните и обувки.
Сняг пада за седмица през зимата и да хукна да търся мембрани.Smile
Чорапите вярно зимата са само вълнени ама не е задължително да са бабешки има и мериносови.
Слагам ги под бабешките и стават два чифта.Smile Да съм имал проблем със спарване и студ в планината? Нееее!
Срещу цялото парче кожа кой може да има и един аргумент против?
А за гумени борд, ами носил съм ботуши и знам какво е. Там и вълната не помага.Освен това никога не съм бил против гумения борд дето е отпред на пръстите.Помага за каманаците. За зимните обувки обаче си е направо излишен.Smile


В някои градове зимата е повечко от 1 седмица, доста хора са навън се само до магазина та който може и иска да си вземе обувки с мембрана това е най добрия вариант. И не, мембраната особено зимата, особено в града не спарва, нито е топло нито физическата активност е толкова сериозна че да ти се потят краката.като се замислиш с същите обувки ходим и по високото лятото кадето ем е топло ем е гърч и никой не е пропискал че са му плувнали краката в пот заради мембраната. Виж чорапите са вълнени ама както казаха има и други вълни а и ако не ти ги плете твойта си баба ще се изненадаш в тия домашно плетените по пазарите колко памук има.
Сега за цялото парче кожа аргументи бол и в други теми са ти ги казвали ама ти не приемаш, в сравнение с модерните тъкани мноого тежи, мноого вода поема, мноого бавно съхне, и изисква бая грижи за потдръжка, прегледай сайтовете на 3-4 от водещите производители и виж че особено при 3 сезонните модели всички преминават на синтетични материали.
Пет Яну 02, 2015 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov