ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мнения за палатки марка VANGO
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Мнения за палатки марка VANGO
Автор Съобщение
voda4a71



Регистриран на: 06 Яну 2009
Мнения: 25

Мнение Мнения за палатки марка VANGO Отговорете с цитат
Здравейте.Бих искал да си купя палатка и разгледах няколко сайта за да се ориентирам за цените.За триместна двуслойна палатка цените средно са около 200-250лв.и нагоре.Попаднах на сайта на ТАШЕВ кадето предлагат палатки на фирма VANGO .Хареса ми модела Alpha 300 с цена 132лв.Много ви моля ако някой е ползвал палатка от тази марка да сподели как е като качество.Благодаря ви предварително.
Пон Яну 12, 2009 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Като гледам параметрите, този модел е 2000 воден стълб, докато другите са 3000. Това обяснява защо е по-евтина. И като тегло не е добре (пак сравнена с други модели на същата фирма). Някои хора предпочитат да си вземат палатка, която по-малко издържа на дъжд, но за сметка на това е по-лека. В случая обаче хем е по-водопропусклива, хем е по-тежка.
Вто Яну 13, 2009 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stem



Регистриран на: 04 Мар 2009
Мнения: 8
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Такааа....смея да кажа,че са написани пълни глупости в последни пост.Без да обиждам абоната.
Лично аз ползвам тази палатка на която си се спрял Алфа 300 и мога да ти кажа че палатката е екстра за класа си.На последния ми преход я ползвах и валя доста дъжд и палатката не мръдна и не пропусна никаква вода.Ако я подържаш добре ще те кара много време.Защото все пак качествената палатка е подържаната палатка. Wink
Пет Мар 06, 2009 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
stem написа:
Такааа....смея да кажа,че са написани пълни глупости в последни пост.

Колега - такова мнение се обосновава детайлно - не с общи приказки! Wink
Иначе е без стойност и обидно! Very Happy
Ще посъветвам колегата да не гледа само цена, съпоставена с водни стълбове, тежест, устойчивост, шевове.
И не по малко важно е къде има намерение да я ползва, за къмпингуване ли, за планина ли, за висока планина ли, за двудневни преходи или многодневни..........
Иначе обсъждахме тема за палатки...ТУКА!

Цитат:
качествената палатка е подържаната палатка
- да, но това е ЕДНО от условията.

п.п. бе нещо рекламно ми звучиш? Rolling Eyes Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 06, 2009 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stem



Регистриран на: 04 Мар 2009
Мнения: 8
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Ами не се опитвам да звуча рекламног,но явно човекът който даде своето мнение не е използвал тази палатка.Затова реагирах така
Съб Мар 07, 2009 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Каква поддръжка?
Аз съм с една салева (3-та година) дето поддръжката и е изтупването преди да я сгъна... И въпреки че е добра откъм вместимост и водонепропускливост ако сега се наложи да избирам палатка ще е нещо максимум 2 кг. Smile.

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Мар 09, 2009 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stem



Регистриран на: 04 Мар 2009
Мнения: 8
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Пон Мар 09, 2009 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аз мойта я суша от време на време градски Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 09, 2009 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
StarDriver



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stem според мен natam-nasam е по-близо до добрия отговор по темата и аз лично го подкрепям. При един по-дълъг преход всеки килограм е от значение. (...а един найлон винаги може да се метне върху палатката хех - не е най-добрия вариант, но и аз съм го правел)

На автора на темата бих му препоръчал да разгледа в СТЕНАТА / ekipirovka.com ...или друг магазин. ( и да сравни цени и т.н.)

Общо взето не би трябвало производителите да лъжат относно характеристиките за палатките си т.е. можеш спокойно да си купиш и онлайн, а да се ориентираш по водния стълб / теглото спрямо цената.
Пон Мар 09, 2009 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
Моля , ако някой ползва такива палатки нека сподели своите наблюдения , нямам пари за скъпа палатка , която ще ползвам евентуално няколко пъти годишно главно през топлия сезон.Насочил съм се към алфа-200 и алфа-250.Трябва ми лека и относително сигурна палатка , годна за опъване навсякъде в България и може би в Румъния и Гърция, евентуално Македония.За такива условия.Ще я ползваме двама човека , в някой изключителен случай трима.Трябва да ми е сравнително комфортно в нея аз съм 1,83 и 100 кг , да мога да я нося на гръб по баирите , да издържа на дъжд и да не я отвява вятъра.
Повечето хора се интересуват от скъпи палатки но те са ми извън възможностите.Затова ако някой има лични впечатления и опит с палатките на ванго , моля да ги сподели.
Благодаря.
Пон Май 16, 2011 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Забрави за Alpha 200, просто й виж размерите ( http://www.camperlands.co.uk/images/D/10_tentv-vango-alpha200-floorplan-01.jpg )... Един приятел си взе такава, а той е с твоите габарити горе-долу. Не само че не става за 2ма, ами и на него му е тясно вътре..

За тея пари по-добре Zajo, дори и водният им стълб е по-висок, отколкото на Vango-то от същия клас. Аз имам сива двуместна, а половината ми дружинка - оранжеви дву и три-местни. Всичките сме доволни, за свит бюджет са чудесно решение. Държат се много прилично на силен дъжд и вятър.

http://redrockbg.com/products.php?subcategory_id=13
http://redrockbg.com/products.php?subcategory_id=14

Ако все пак държиш на Vango - по-добре моделът Атлас, тя е и с два входа.
Вто Май 17, 2011 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
На алфа-200 най ми харесва теглото.Предложенията на заю в ред рока някак съм ги подминал незабелязано , благодаря , че ми ги показа.Атлас -200 също някак съм я пренебрегнал, а тя доста интересна.Другото дето ми харесва на алфите е малкото предверие , което позволява при дъжд палатката да стои отворена.Все пак надявам се някой притежател на такава палатка да сподели мнението си.Благода ря на Гамина
Вто Май 17, 2011 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f_stoyanov



Регистриран на: 23 Юни 2011
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, с моето семейство обмисляме да купим палатка и да превземем Родопите. Моля за съвет относно семейна палатка и местност на която можем да е разпънем. Така също, ако някой почива от 20.08.2011г до 31.08.2011г.,заедно с деца, бихме се включили и ние. Благодаря предварително!
Чет Юни 23, 2011 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Re: Мнения за палатки марка VANGO Отговорете с цитат
voda4a71 написа:
Здравейте.Бих искал да си купя палатка и разгледах няколко сайта за да се ориентирам за цените.За триместна двуслойна палатка цените средно са около 200-250лв.и нагоре.Попаднах на сайта на ТАШЕВ кадето предлагат палатки на фирма VANGO .Хареса ми модела Alpha 300 с цена 132лв.Много ви моля ако някой е ползвал палатка от тази марка да сподели как е като качество.Благодаря ви предварително.


Аз винаги държа да избирам най-доброто и от многоброините проучвания открих, че най-добрият алпинист в последните 20-ина години Алан Хинкс е избрал за някои от изкачванията си на осемхилядници марката Ванго. Най-малкото не бих се усъмнил в тяхното качество. Smile
Пон Юли 04, 2011 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Re: Мнения за палатки марка VANGO Отговорете с цитат
geagleiam написа:

Аз винаги държа да избирам най-доброто и от многоброините проучвания открих, че най-добрият алпинист в последните 20-ина години Алан Хинкс е избрал за някои от изкачванията си на осемхилядници марката Ванго. Най-малкото не бих се усъмнил в тяхното качество. Smile


Колега, това не е критерий за качество! В днешно време много от спортистите използват разни марки екипировка не защото са най-добрите, а защото дадената фирма ги спонсорира и те са задължени да й правят реклама използвайки продуктите й! Най-добрият катерач в България например катери с румънски еспадрили Уайлд клаймб. Повечето катерачи знаят, че това съвсем не са най-добрите еспадрили, но са му спонсор на въпросния човек!
За Ванго не мога да споделя мнение, защото не съм ползвал, но всички запознати с алпинизма знаят, че едни от най-добрите ВИСОЧИННИ палатки са на Норд фейс! А Ванго е наскоро излязла фирма и евтина при това! Но явно е спонсор на този алпинист за дадена негова експедиция Smile))
Вто Юли 05, 2011 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov