ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Eсенен маршрут във Витоша

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Eсенен маршрут във Витоша
Автор Съобщение
Nicolette



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 6

Мнение Eсенен маршрут във Витоша Отговорете с цитат
Здравейте, планинари!
Аз съм един кандидат-планинар, любител на природата и голям ентусиаст да бъда покорител и откривател на красиви гледки. С група приятели сме решили тази неделя да идем на Витоша, но реших да се обърна към вас относно подходящ маршрут по това време на годината.
1. За превоз използваме градския транспорт, така че сме малко ограничени в избора на дестинация.
2. Търся място, което да разкрие златните есенни цветове на Витоша (ах тази есен, много вдъхновяващо ми действа), гледка, абе красивичко да е.
3. В групата има по-опитни катерачи с доста опит, а и като цяло сме сравнително издържливи за по-дълъг преход и т.н.
Може ли на базата на дадената информация да ми предложите удовлетворяващ маршрут? Благодаря ви предварително.
Чет Окт 16, 2014 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Щом искате да се кефите на есента, значи няма нужда да се качвате многои високо, широколистния пояс е достатъчен. Пък и няма нужда да бързате.
Може, например, от Бояна нагоре покрай езерото, да наминете към водопада, после да прехвърлите билото и да се помотате край Златните мостове...
Може и от Княжево да се качите към Копитото, после да се помотате в района и оттам кеф ти на Бояна, кеф ти на Златни мостове.
От Златни мостовете може да слезете и покрай реката във Владая, много приятна пътека. От Владая има редовни рейсове за града и хубава кръчма "Царевець" на спирката.
Ако си държите на трамвая, се спускате покрай дендрариума (отбийте се да го разгледате!) и пак на Княжево.
Варианти бол.
Чет Окт 16, 2014 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,

Аз бих ти предложил следният вариант: Тръгвате пеш от Драгалевци до лифтова станция Бай Кръстьо. Оттам поемате по пътеката към заслон Кикиш и хижа Камен Дел. Пътеката предлага невероятна гама от цветове и гледки към София. От х.Камен Дел може да си удължите маршрута към хижа Бор и Кумата до х. Еделвайс. После през Златни мостове се прибирате към Княжево или Владая.

Успех!
Чет Окт 16, 2014 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Доколко познаваш/познавате планината? Имаш ли карта (и мислиш ли да ползваш такава)?

Драгалевци - Бай Кръстьо - вр. Кикиш (задължително отбиване до върха - от един голям камък, намираш се в дясно от пътеката се отбива тънка пътечка вдясно (към София), която отвежда на 1 панорамна площадка) - заслон Кикиш - х. Камен дел - х. Есперанто - Боянски водопад - Бояна е готин маршрут. Вариант е и с кратко отклонение (трудно забележимо ляво отклонение, намиращо се между Кикишкия камък и кол с табелки) да се стигне до камъните под вр. Камен дел - магнетично място, намиращо се на около 10 минути от основната пътека...ако се продължи по пътечката се стига до Орловно гнездо, но работата с прибирането става трудна за обяснение- а и пътеката не е най-широките.

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s851x315/1457653_863161900369535_7549148068706493783_n.jpg?oh=2a2c40a9665145fb5557a54a57749892&oe=54EEE7FD[/img] въпросните камъни... 1/4 от тях Smile

Друг вариант е Бояна - Боянско езеро - Боянски водопад (в горната част на пътеката на един 150 градусов ляв завой и стръмен има 10 метрова пътечка, която извежда на панорамна площадка) - Бояна (може да слезнете по стръмната пътека, която върви в дясно и успоредно на реката).

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/s720x720/25045_530606456958416_154353396_n.jpg?oh=311c875ef131fee4ef876bdae6a7865c&oe=54C0DBA5[/img] панорамната площадка...в момента е голяма шарения там Smile

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/q81/s720x720/10614239_863164617035930_848245424244505200_n.jpg?oh=67418c0dae24632cb053a533da6dd50b&oe=54B6FAF5&__gda__=1425144441_e76627ac75bc774acca85666dc35fe1b[/img] а това се вижда от горния ръб на Боянския водопад (снимката е от оня ден). Камъните се хлъзгат, внимавайте !!!

/линковете работят....а защо не излизат като снимки - не знам Confused /
Пет Окт 17, 2014 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yasenst



Регистриран на: 15 Ное 2013
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Една идея и от мен Very Happy Ако искате да прекарате повечко време в планината, може от хладилника да хванете автобус 66, който ще ви качи до хотел Морени. До хижа Алеко имате няколко минутки, от там по пътеката за хижа Академика. Горе долу в средата на тази пътека, има друга водеща към Черни Връх. От там минавате през платото в посока връх Камен Дел и след това тръгвате към Златни Мостове. От там или маршрутка (не съм сигурен, но мисля, че има такава), или по пътекити към Княжево или към Владая. Лично на мен към Владая, ми харесва повече, реката е много красива. Така хем високата част, където е есента е невероятно цветна, хем и гористата... там още повече Smile

_________________
Колкото и бавно да крачиш, ако го правиш само нагоре, все някога ще стигнеш до върха...
Пет Окт 17, 2014 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nicolette



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички ви за бързите и подробни отговори, страхотни сте!
Моята групичка в крайна сметка реши да изкачи Черни връх и всъщност това за мен бе първият покорен връх в живота ми, доволна и щастлива съм. Ще си запазя вашите предложения и ще мина по тези маршрути със сигурност!
Пет Окт 24, 2014 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yasenst



Регистриран на: 15 Ное 2013
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Честито за първия връх! Пожелавам ти още много!

_________________
Колкото и бавно да крачиш, ако го правиш само нагоре, все някога ще стигнеш до върха...
Вто Окт 28, 2014 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov