ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Руй

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Руй
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Руй Отговорете с цитат
Отдавна се каним на тоз баир Руй, дето все минаваме край него. То сега нали е модерен и един призив „иди нахуй“, та следвайки го отидохме на Руй, то корена на думата е един и същ 😊.
Отправна точка ни бе село Зелениград, оказа се се маркирано чудесно. Заходихме малко след пладне край реката (защото само аджамиите тръгват по слънчев баир рано сутрин, майсторите се качват по припек) и скоро се отделихме по червената маркировка. Много мотивираща пътека – аха си помислиш да се откажеш и като се сетиш, че този наклон трябва да го слизаш и си мислиш „ей го де е върха“. Много хубаво ходене, добре натоварващо. Не очаквахме да срещнем хора, но срещнахме, те не слизаха, а страдаха по пътеката надолу. При срещите се информирахме, че на върха има организирано изкачване на български и сръбски туристи, на брой над сто. За малко под 2 часа и половина стигнахме. Освен нас, от сръбско се качи един човек, на върха имаше малко хора, разотиваха се повечето, то и една гръмотевична буря се придвижваше към върха от Власинското езеро. Гледки имаше наоколо, мараня имаше голяма. За два часа слезнахе в Забел, по пътя се запознахме с Руслан, от Трънското туриситическо дружество. После през полето до Зелениград и при колата заваля и хоп, в местната кръчма/хоремаг хапнахме чудесно.
В Зелениград и до средата на изкачването бяхме на сръбски мобилен оператор, в хоремага ТВ-то сръбско.
Вечерта вадих кърлежи и от трима ни.
В неделята се наложи да се върнем в района за Граовския събор в Брезник, празника на киселото мляко в Студен Извор и до музея в Бусинци. На парамунското ханче спряхме два пъти даже.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Юни 27, 2022 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Снимчуги някакви да беше предложил?
Щото на нас Руй ни идва далечко.
Пон Юни 27, 2022 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Снимчугите са все едно от парна баня, такава мараня беше. По баира нагоре не ми беше до снимане, тъкмо свършиха и комарите и се нахакахме в една коприва. Единствената читава е на табелата на върха. Снимките трябва да ги видя на компютъра, че на телефона не изглеждат добре. Тъкмо да снимам дупка на змия, със следите в пръстта и стара кожа, детето прегря и му шурна кръв от носа, спирай кръв, слушай на жената напътствията. Ще ида на есен или в началото на пролетта, ако не съм в Родопа де Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Юни 27, 2022 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Аз ходих октомври 2018,подходих от с.Ломница но също нямах голям успех със снимчугите.

https://photos.app.goo.gl/gReBhkAUneVb413g9
Very Happy
Вто Юни 28, 2022 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Значи, ако бях наблизо, щях да монтирам табела: Неблагодорно място за фотографи.
Very Happy
Добре, и ние сме имали подобни дни........... Wink
Вто Юни 28, 2022 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
... Неблагодорно място ...

Там съм ходил два пъти, все зимно. Имах усещането, че се снима филма "Пътят към София", конкретно сцената с бедствието на руските войски под вр. Баба...
Вто Юни 28, 2022 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм ходил есента от Ломница - е тогава е идеално.
Вто Юли 05, 2022 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov