ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2015
Иди на страница 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2015
Автор Съобщение
Snailman76



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 5
Местожителство: Габрово

Мнение Ком-Емине 2015 Отговорете с цитат
Здравейте приятели! Търся другарчета с които, да извървим тази пътека през лятото на 2015. Ще се радвам, ако намеря съмишленик с който, да споделя това преживяване
Пет Ное 21, 2014 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм навит ама до тогава я камилата а камиларя!
Laughing
Пет Ное 21, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snailman76



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 5
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Сидка, съгласен съм с теб, има време..... но все пак трябва да се планува отпуската Very Happy и ресурсите относно екипировката, като например: имам ли нужда от закупуването на GPS или ще ползваме този на Сидката Very Happy Нещо такова
Пет Ное 21, 2014 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Мисля,че и с карта и компас ще се оправим,не съм против навигацията, но стария метод си е класика.Човек не се е намерил докато не се е изгубил Laughing
Нед Ное 23, 2014 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veli



Регистриран на: 12 Окт 2014
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм много навит за Ком-Емине и бих се включил, но само ако няма да го "изтичваме". По-скоро съм "за" поне 25 дневен преход. Нещо от сорта на този тук, даже и по-лежевно Rolling Eyes Какъв е вашия план?
Нед Ное 23, 2014 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Snailman76



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 5
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Veli"]Аз също съм много навит за Ком-Емине и бих се включил, но само ако няма да го "изтичваме". По-скоро съм "за" поне 25 дневен преход. Нещо от сорта на този тук, даже и по-лежевно Rolling Eyes Какъв е вашия план?[/quo




Това си е моят план... бавно но сигурно до края Shocked ... Snail= Охлюв Very Happy
Нед Ное 23, 2014 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snailman76



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 5
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
сидката написа:
Мисля,че и с карта и компас ще се оправим,не съм против навигацията, но стария метод си е класика.Човек не се е намерил докато не се е изгубил Laughing

Аз си мисля пък, че човек не трябва сам да се саботира, особено в планината.Smile
Не че има нещо наистина лошо човек да се загуби лятото в планината, просто не трябва да е нарочно, за да е истинско.
Романтиката на старите времена е леко преувеличена.
Пътешествениците от едно време сигурен съм бих дали мило и драго за един гпс.Smile
Да не говорим колко тегло ще ви спести един гпс след като знаете точното място на всички водоизточници. Аз носих само по литър вода, което иначе не бих си позволил.
Ако имате възможност си вземете, ако не, няма проблем, просто предвидете поне ден отгоре за чуденките и леките загубвания.
И не взимайте котлони и газови бутилки.
Няма нужда от тях, а тежат половин кило.
Краката естествено са най-големия проблем, така че инвестирайте в хубави обувки и стелки.Нещо за мазане на краката.Един колега дето го претича тази година гледам е ползвал вазелин.Аз ползвах това:
http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cPath=13_48&products_id=662
Мазничко беше и не знам то ли помогна или хубавите стелки, но като се мажеше вечер сутрин нямаше помен от болката в ходилата.
Безшевните супер дупер чорапи също вършат работа. От шевовете на обикновените чорапи съм получавал едновременно мазоли на всичките пръсти на крака.
Витамини някакви, че преходът е дълъг.
То всичко го пише в другите Ком-Еминета, ама..предполагам щом не питате значи знаете.

Те това е най-полезното нещо дето ни спести много зор:
http://mikesli.free.bg/KE/KE.htm
Естествено много по-лесно е като има машинка щото иначе е по-трудно с тези чешми и извори които не са на пътеката.

Ето и чешките карти дето вече ги няма на сайта, ама съм ги качил в пощата си:
http://dox.bg/files/dw?a=25bd11604a




Много благодаря за картите!... а мазилото ще пробвам обезателно Поздрави!
Пон Ное 24, 2014 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Veli



Регистриран на: 12 Окт 2014
Мнения: 25
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не разбрах, какъв точно е плана?

Ако с маршрут за 25 дена и повече, ще се чувстваш като охлюв, ок - то тогава едва ли ще се включа... Питам сериозно, тъй като и аз си тарся съмишленици... btw аз имам GPS
Пон Ное 24, 2014 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Snailman76



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 5
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Veli написа:
Не разбрах, какъв точно е плана?

Ако с маршрут за 25 дена и повече, ще се чувстваш като охлюв, ок - то тогава едва ли ще се включа... Питам сериозно, тъй като и аз си тарся съмишленици... btw аз имам GPS








Явно не ме разбра......Аз по принцип съм бавно движещ" Snailman" Не се състезавам... За мен е важно да не рискувам.... Нося сравнително тежка раница спя на палатка.. 25 или 26 дена за мен няма значение
Пон Ное 24, 2014 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте приятели, нека и аз да се включа в тази тема, влезе ми тази муха в главата, само че на обратно Емине-Ком.
По принцип прехода мисля да го правим през 2016, а тази година 2015 да тренираме и ако може да се включим със съпругата ми за една седмица с някоя групичка от форума.
Аз съм любител на видеото, а жена ми на снимките. Някой уикенед мога да се включа на помощ по маркировката в източната част, от Шумен съм, имам бус джип и мога да помагам с транспорт, .на Върбица или Ришки проход мога да съм "ятак".
Сря Дек 03, 2014 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
През 2008 го минахме с джиповете, аз бях един бус, http://www.eshop.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34129
и ми мина като на сън, карахме от сутрин до вечер за една седмица.
Искам да видя от къде сме минали та за това на обратно, но думата ми не е камък, може и по класическия маршрут.
Запалиха ме пътеписите на "мечо пух" и на "тито".
Има още много да чета, по малко да набавям екипировката, жената се занимава с карти и тракове.
Сря Дек 03, 2014 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
Здравейте приятели, нека и аз да се включа в тази тема, влезе ми тази муха в главата, само че на обратно Емине-Ком.
По принцип прехода мисля да го правим през 2016, а тази година 2015 да тренираме и ако може да се включим със съпругата ми за една седмица с някоя групичка от форума.
Аз съм любител на видеото, а жена ми на снимките. Някой уикенед мога да се включа на помощ по маркировката в източната част, от Шумен съм, имам бус джип и мога да помагам с транспорт, .на Върбица или Ришки проход мога да съм "ятак".


Може да се организира нещо около Върбишки и Котел, има и по на изток за доизясняване.
От емине до ком е най- прясно на Оги от Варна/ Охо Бохо/,доколкото разбрах и вело такъв тази година.
Сря Дек 03, 2014 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:


Какви са тези тракове които събира жена ти?
Има си готови тракове тук във форума.
Ние ползвахме този на Тито или по-скоро ги преправих отделните парчета, които ми прати като им намалих точките, че машинката ми е калпава.
После в края на деня изтривах тези груби чертежи, които правих от оригиналния трак и оставях това което гпс-ът ми е записал.



Жена ми изтегли този на Тито, и го зареди на телефона целия, там се вижда.
Опита да го сложи на GPS Nuvi 2455, ако това се смята за GPS, но нищо не става, Мапсорса не вижда GPS-са, ще почетем още и да видим какво ще стане.
На телефона зареди топогравската и планинарската карта и трака и всичко е ок.
На GPS-са имам офроудската карта и съм си свикнал с нея, има трак по билото но е път, незнам дали става за пеша, за това искам трака на Тито да сложа.

Между другото съм решил да взема едно соларно зарядно за телефон или GPS.
Сря Дек 03, 2014 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Само за справка ще трябват, и за статистика, сега като ходя в гората записвам трака и после го гледам на компа.
Много подготовка ще трябва, раници, обувки, от до, сега се почва, за ориентация в гора имам опит долу горе, но в офроуда при грешка отива само гориво , а сега ще е друго.
Ще се чете, гледа и така.
Чет Дек 04, 2014 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
За 2016 има вероятност да го направим отново, но от Тимок или Връшка чука.
За 2015 е Петрокомок + Е-4, поне такива са плановете.
Чет Дек 04, 2014 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Следваща
Страница 1 от 55

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov