ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2015
Автор Съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
Veli написа:
Привет, идеята е от 18.07.2015 за 25-6-7 дена Very Happy


Жената ще я тествам, че има проблем с едното коляно, ако издържи една седмица по 30км и тя е с мен.

Жената я тествах в събота, отидохме на изходна точка Върбица, идеята беше да сме там в 8.00, първа грешка, бяхме там в 9.10 и тръгнахме в "насрещното" Very Happy вървим вървим, като почнахме слизане към Котел на жената коляното се обади, първо болното (преди няколко години беше си кръстосала ските), после и здравото и започнахме движение с по-малка скорост, като слязохме от високото и стъпахме на асфалта тръгнахме по пътеката която е успоредно на него (втора грешка, впоследствие се оказа че ако сме продължили по него се заобикаля около 1,7 км) някъде на ономо 5 км преди Котел зе стъми и изгубихме пътеката, не съм ходил там и мямах представа къде сме, на картата на тел. виждам къде сме но като тръгнех към главния път се озовавахме пред преграда от трънки, на предпологаемата пътека имаше биволици и ни гледаха страшно и ръмжаха нещо, жената вика "Тука ще спим" " Не неможе да бъде, как ще спим тук, ние виждаме пътя но не можем да достигнем до него" някоко опита да пресечем дерето неуспешни, фенера свети на себе си, грешка. Изгубихме се, факт. После се обадихме на 112 и полицаите ни намериха, заведоха ни и в къща за гости на 50 метра от Пътеката.
Ето и трака : https://docs.google.com/file/d/0B-gCz9K3mE3GMEJWcDVoeVNaOXc/preview


Последната промяна е направена от Тодор (Тошко) на Сря Дек 24, 2014 7:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Дек 23, 2014 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Силен преход за късия ден в момента... и като дължина, и като маркировка и ....абе трудно, да. Значи сте готови на лято за КЕ - лежерно, на дългия ден по цял ден. Имало е екшън, приключенски дух долавям, ще ви е забавно. Успех!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Дек 23, 2014 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Само половин час светлина ни трябваше и бяхме готови, но наистина си беше приключение, въпреки трудностите на жената й хареса и каза че ще отидем пак да видим къде сме се изгубили, само да й се оправи коляното.
Наистина е заразно. Very Happy
Вто Дек 23, 2014 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тошко, ами и ти тази жена-героиня намери къде да я тестваш - един проблемен участък остана по Пътеката и ти там я заведе, че даже в най-късия ден Laughing
Повече няма нужда да се пробвате - готови сте, ако не физически, то психически... т.е. хлопат ви необходимото количество дъски, че да станете ком-еминейци Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Дек 23, 2014 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Както споменах някъде, аз съм любител на видеото, камерата със зарядното тежи 1 кг, но за нея ще се намери място.
Ето и малко видио от Върбица към Котел.

https://www.youtube.com/watch?v=uj53E1Kdkgg&feature=youtu.be
Сря Дек 24, 2014 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Не си поплюваш, Тошко! Четох за офроудското ви минаване. Сега ще е малко по- бавно, ама явно ще има и филм. Страшен филм ще да е. Браво, давай напред!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Дек 24, 2014 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Един съвет от мен - вземете си щеки, много помагат при ходенето, и за пресичане на поточета също Smile
Не разбрах каква раница си купи и за кого е? Smile Като ви гледам как сте се натоварили за еднодневен преход, гледай да не направите обичайната грешка с тежкия багаж. Че заради такива грешки се стига най-много до Витиня.
Няколко дена преди похода наредете пробно раниците и вижте колко ще тежат. Не разбрах бивачна екипировка ще носите ли или ще разчитате на хижи?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Дек 24, 2014 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Не си поплюваш, Тошко! Четох за офроудското ви минаване. Сега ще е малко по- бавно, ама явно ще има и филм. Страшен филм ще да е. Браво, давай напред!


Ооо, филм наистина ще има и то с всичко Very Happy
Сря Дек 24, 2014 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Един съвет от мен - вземете си щеки, много помагат при ходенето, и за пресичане на поточета също Smile
Не разбрах каква раница си купи и за кого е? Smile Като ви гледам как сте се натоварили за еднодневен преход, гледай да не направите обичайната грешка с тежкия багаж. Че заради такива грешки се стига най-много до Витиня.
Няколко дена преди похода наредете пробно раниците и вижте колко ще тежат. Не разбрах бивачна екипировка ще носите ли или ще разчитате на хижи?


Раницата за мен ще е тази
http://www.deuter.com/DE/en/trekking/aircontact-65-plus-10-33462-45.html мъжка е, дамските са с означение SL
а за жената, тя си има една 35 литрова, ще и стигне, ще носи само суджука 6-7 кила и фотогравските глупости 3 кила Very Happy с щеки.
Принципно ще имаме спални чували и палатчица Smile , но разчета ще е според километрите по 30, от хижа на хижа.
Аз раницата и сега я нареждам с вода и така си обикалям тук, за дрехи ще последвам примера на Николай, едни обувки ниски съм си харесал, чорапи една бабичка на пазара ще ми оплете каквито й кажа, термо бельо, полар, яке и панталон водоустойчиви, сандали мандали нещо, има още много да чета, на твоя разказ съм на 3 страница Smile
Сря Дек 24, 2014 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

а за жената, тя си има една 35 литрова, ще и стигне, ще носи само суджука 6-7 кила и фотогравските глупости 3 кила Very Happy с щеки.

Гледай да има странични джобове за две двулитровки бира Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Дек 24, 2014 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Естествено си зависи от отпуски и свободно време, но според мен всяко разтягане над 20 дена (дори 18 ) е абсолютно губене на време, което може да се оползотвори по много по-интересен начин в друго време на годината Confused

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Нед Дек 28, 2014 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Стана 2015, наближава Very Happy
Чет Яну 01, 2015 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
За много години, казвай грешките, че да ги оправяме, нали водим дискусия. Smile
Чет Яну 01, 2015 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Колкото и съвети да се дават, човек прави това което си е наумил, това е първия автогол.
Че ще си ги вкараш е ясно, но сведи количеството им до минимум.

Иво го казва ако ще е палатка, разчитай на нея.Безсмисленно е при наличието на подслон и хижи,излишни Тонове не килограми.
Всяко грамче,умножено по часове и дни дава килограми,не е майтап живата действителност,ще има да си псуваш акъла!

Мисли един път режи, психиката е най-важна,мотивация и да си навит!Толкова от мен, материал има вече и то доста.
Чет Яну 01, 2015 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
За раницата чесно казано не съм гледал теглото,четох и реших че трябва да е хубава и удобна, ама както казва адаша че човек прави това което си е наумил, (като почнах да работя в гората си купих най-голямата Хускварна на българския пазар, старите дървари казваха че е тежка, но не съжалявам)
Едър човек съм да, даже в избора на раница видях че повечето туристи са по малогабаритни от мен, и с палатката е така.
Жената прави разчети по тракове и пътеписи за спане по хижи с около 30км преходи, но нали не се знае какво ще стане и ще носим спални чували и палатка http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=1558
Храна за няколко дена ще носим, вода никой не каза по колко литра се пият, ( за бирата разбрах Very Happy ) по-добре ли е тази система която е в раницата.
За навигацията водим преговори с жената, не съм богат, просто така съм възпитан, по добре по скъпо но качествено, в реални условия ще пробваме моя метод с gps и нейния с телефон, фактите ще решат.
За коляното на жената, ще видим дали ще издържи тестовете, от Върбица към Котел се провали но има желание за тренировки и тестове с по няколко дена, с пълно бойно снаражение както в казармата, аз през ден от една година ходя по нашите гори с раница с товар, на прехода към Котел можех и 40км да вървя.
Чет Яну 01, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Следваща
Страница 3 от 55

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov