ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 53, 54, 55
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2015
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Фотографска завист Отговорете с цитат
Честито Рождество, приятели!

Тошко и Вики, загледах се в снимките ви, включително и тези от изкачването на връх "Ботев". Силно впечатление ми направи мекотата на зеленото. То просто като одеяло, на талази се стеле! Как се прави това? Апаратът ли е добър или има някакъв допълнителен "шопски" номер? Да не е онази техника, дето прави по-шарени снимките, но не ѝ помня името? Само че тук не видях шарении, всичко е много умерено и реалистично. Браво!
Съб Дек 26, 2015 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
viktoriat



Регистриран на: 27 Апр 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, благодаря ти за добрите думи. Тайната на снимките е в това, че няма тайна. Снимам всичко в Raw формат, след което ги конвертирам през camera raw7.0 на PS CS6 основно леко подчертани цветове и баланс на бялото, но внимавам да е много фино и почти да не си личи намесата, защото иначе се получават онези шарении, за които говориш ти.
Иначе фотоапарата ми е Canon 500D и обектив EF - S 15-85mm, широкоъгълен за пейзажи, но си става за всичко останало. Цялата тази техника с чантата тежеше около 2,5кг, но никога не съжалих че го нося цели 600км, много удобно си го бях закрепила на кръстния колан, е имаше и моменти когато ми пречеше, особено при изкачване, но свикваш.

_________________
http://komine2015.blogspot.com/
Нед Дек 27, 2015 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Така кажи, де! Отговорете с цитат
А аз се чудех защо с моя фотоапарат небето все е като разлято мастило! С кутийка 250 грама - десет пъти по-лоши снимки, то е ясно. А и тоз Rаw формат не го пише на моя апарат. Точно срещу мен е магазинът на Фотосинтезис. Там има едни апарати по 2500 лева - от сравнително евтините са! Дали пък да не заделя? Sad
Нед Дек 27, 2015 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Фотографска завист Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... Силно впечатление ми направи мекотата на зеленото. То просто като одеяло, на талази се стеле! Как се прави това? Апаратът ли е добър или има някакъв допълнителен "шопски" номер?...

viktoriat написа:
... фотоапарата ми е Canon 500D и обектив EF - S 15-85mm, широкоъгълен за пейзажи...

А поляризационен филтър за по-богати и наситени цветове, за намаляване на отраженията, подчертаване на облаците и по-наситено синьо небе?

Тошко и Вики, още веднъж - поздравления за Ком-Емине!

Въпрос към Тошко:

В началото на похода - 10.07.2015 г., новата хижа "Ком" - си записал в дневника на Вики:

"Искам да стигнем до нос Емине в пълен състав, живи и здрави, на морето ще извикам силно, много силно!"

Е, стигнахте в пълен състав, че и един допълнителен ком-еминеец отгоре. Живи, здрави - и това може да се приеме за изпълнено (въпреки болките и травмите).

Извика ли силно, много силно на Морето и какво му каза? Smile


При тези походи е много странно как имаш на разположение десетки дни и стотици километри, за да измислиш какво да кажеш на финала, а накрая - като стигнеш крайната цел - оставаш безмълвен... сякаш думите са излишни... или не искаш да ги изречеш...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Нед Дек 27, 2015 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viktoriat



Регистриран на: 27 Апр 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
А поляризационен филтър за по-богати и наситени цветове, за намаляване на отраженията, подчертаване на облаците и по-наситено синьо небе?

Поларизационния много намалява скоростта и тогава трябва и статив, затова моя е неутрален, също върши много добра работа.

Благодаря на всички в този форум, които по един или друг начин ни дадохте информация, съвети и всичко, което бе необходимо за да се справим успешно с прехода.
А за края, за мен не е край, а едно ново начало на пристрастяването към красотата и свободата на планината. Razz

_________________
http://komine2015.blogspot.com/
Нед Дек 27, 2015 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Re: Фотографска завист Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Сотиров написа:
... Силно впечатление ми направи мекотата на зеленото. То просто като одеяло, на талази се стеле! Как се прави това? Апаратът ли е добър или има някакъв допълнителен "шопски" номер?...

viktoriat написа:
... фотоапарата ми е Canon 500D и обектив EF - S 15-85mm, широкоъгълен за пейзажи...

А поляризационен филтър за по-богати и наситени цветове, за намаляване на отраженията, подчертаване на облаците и по-наситено синьо небе?

Тошко и Вики, още веднъж - поздравления за Ком-Емине!

Въпрос към Тошко:

В началото на похода - 10.07.2015 г., новата хижа "Ком" - си записал в дневника на Вики:

"Искам да стигнем до нос Емине в пълен състав, живи и здрави, на морето ще извикам силно, много силно!"

Е, стигнахте в пълен състав, че и един допълнителен ком-еминеец отгоре. Живи, здрави - и това може да се приеме за изпълнено (въпреки болките и травмите).

Извика ли силно, много силно на Морето и какво му каза? Smile


При тези походи е много странно как имаш на разположение десетки дни и стотици километри, за да измислиш какво да кажеш на финала, а накрая - като стигнеш крайната цел - оставаш безмълвен... сякаш думите са излишни... или не искаш да ги изречеш...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!




Нищо не извиках, гледах, фара гледах морето, нямах думи, някак сранно се чуствах на плажа.
Ако трябва да съм по-честен,ще кажа че два-три дни преди да стигнем до Емине нямах вече такова желание да стигна.
Всичко щеше да свърши, даже от кръчмата в Емона не ми се мърдаше, много уроци научих на този преход.
За всеки минавнето е различно трудно, примерно Вики го мина по-трудно макар че вървяхме заедно.
Но както и при теб, това минаване по този маршрут ме промени.
Нед Дек 27, 2015 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,по-добре късно отколкото никога, ето нашето минаване по Пътеката в 5 части

https://www.youtube.com/watch?v=T2xrci6sbus

https://www.youtube.com/watch?v=9yjAah7LN44&t=326s

https://www.youtube.com/watch?v=rxkZGXZRdJo&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=9Jdc5VSRJ9I&t=40s

https://www.youtube.com/watch?v=Yks8vyhGu04
Нед Яну 08, 2017 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 53, 54, 55
Страница 55 от 55

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov