ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2015
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2015
Автор Съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Пацко ме подсети че трябва да пишем и да пускаме разказа на Вики.

Ето осмия ден
http://komine2015.blogspot.bg/2015/08/18072015.html


Дветия ден
http://komine2015.blogspot.bg/2015/09/19072015.html

Десетия ден
http://komine2015.blogspot.bg/2015/09/20072015.html

За десетия ден мога само да кажа, че много страх брах, притеснявах се за Вики, да не падне и да приключим там, на най-хубавия участък.
Тя от своя страна се притеснявала за мен.
За това може би вървяхме на растояние един от друг тогава.
Пак ще отидем там, с по-малки раници. Спомените трябва да се опресняват, това ни кара да повтаряме местата на които са най-силни.
Нямам търпение да дойде събота и неделя и да сме някъде там, още нямам идея за другото голямо приключение, но като му дойде времето ще изплува в главата ми.

Искам само да съм в планината и да се срещам с приятели.
Нед Сеп 13, 2015 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Първи организиран велопоход - Ком-Емине 2015

Поклон за Станимир и за това, което направи въпреки метеорологичните условия за втора поредна година.

Въпреки ужасното време във втората половина, на Емине посрещнахме деветима, като групата наброяваше до 13 през отделните дни.

Първи - защото групата е от над осем човека и тази година в нито един момент не са излизали от класическия маршрут.

Албумът е публичен. Описанието му, както и тези под всяка снимка само отчасти описват поредното геройство по маршрута.

https://www.facebook.com/sisko23/media_set?set=a.1035052843180448.1073741862.100000272261357&type=3

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Чет Сеп 17, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Среща Отговорете с цитат
Пускам линк тук
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=100883#100883
Нека да се съберем
Сря Сеп 23, 2015 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Може ли и такива ,дето сме стигнали само до Котел? Confused Confused Confused

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Сеп 23, 2015 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Може!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 23, 2015 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
Може ли и такива ,дето сме стигнали само до Котел? Confused Confused Confused


До Котел, до Лакатник, минал, неминал, бъдещ, имали сме една и съща мечта!
Сря Сеп 23, 2015 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
rain написа:
Може ли и такива ,дето сме стигнали само до Котел? Confused Confused Confused


До Котел, до Лакатник, минал, неминал, бъдещ, имали сме една и съща мечта!


Без такваз мечта може ли ? Rolling Eyes
Сря Сеп 23, 2015 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

Без такваз мечта може ли ? Rolling Eyes


Ако не се страхуваш от "зарибяване" Very Happy

Как без Пътеводител ще стане среща, ела да покажеш пътеката, ще поведеш групата от юг.
Чет Сеп 24, 2015 7:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Да бе да взема ва забутам някъде и не стигнете на време. Я си карайте по билото Very Happy
Чет Сеп 24, 2015 7:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Тъй , тъй!
Време ли е за Ком - Емине 2016-та?
По времето на Е-3 през далечната вече 2013-та си казах:
- Това е само за колело.
И така, в последно време се занимавам с много неща в различни посоки, абе пръснал съм се като Бийтълсите. Но пролетта направих първата крачка към минаването на Е-3 с колело. Тази стъпка включваше купуване на колело за умопомрачителната сума от 100 лв. На лизинг разбира се! Поради други ангажименти тази идея спрях да я развивам. Междувременно си писах с Борис, който уклончиво ми каза, че не разбира много много но да се стегна за сериозни разходи. Също споменах на Кибик за идеята си и покупката. Всъщност му разказах всичко. На което той възкликна:
- Искаш да ми кажеш, че си купил балтон само защото е със хубаво копче? (За мен беше важно колелото да е с алуминиева рама, все пак ще го нося на гръб. )
Отвърнах му - Да, странно ли е?
Той само се почеса по главата и ми каза да му се обадя някой ден да види какви съм ги надробил.
Времето течеше, аз все да му се обадя, като се видим говорим и само това. До миналия ден, когато се прибирам от работа. Тъкмо се събух и телефона звъни.
- Къде си?
- Ми в нас. - готов да откликна (не нам защо, ама съм готов да помагам винаги)
- Тъкмо си мия колелото и се сетих за теб. Я ела да видим туй твоето колело.
Хващам колелото и газ към гаража му. Той като го видя, въпреки сдържаното му поведение искаше да се шляпне по челото като видя колелото.
Аз пък исках да се шлапна, като видях неговото. SmileИ се почна.
- Ти тази вилка, абе по-добре сложи твърда, тези скорости, тази лапа и т.н.
В общи линии ми изчисти представите за около 10 минути. Това по работата за моето колело, иначе предложи да търся друго колело втора употреба с по-добра окомплектовка (прав е, по лесно и евтино ще излезе). Но вчера като се забих в магазина за велосипеди гледам колело за 1000 лв. Предполагам само вилката е за около 5-600 лв и спирачките V-break за 18 лв. Логиката ми, ами аз и такова колело да си взема пак ще сменям. Та като всяка твърда кратуна си се придържам към това, което съм си наумил.
Та за него и останалите, които си падат по това хоби да споделя. Кибик ме посъветва да не си вземам Рок Шок, а Сънтур вилка (предвид намеренията ми и карането което ще карам.) Харесах си Сънтур Дуро, но с майстора който коментирахме отворихме една XC вилка с жълт етикет. Оказа се от новите Сънтур от ниския клас и стигнахме до извода, че за мен няма значение( няма да усетя разлика), и не е с пласмасови втулки, а с метални. Въпреки жълтия етикет няма голямо значение в моя случай. Да поясня, аз не търся най-доброто, а компромисен вариант в съотношението цена - качество. Предна дискова Avid bb 5, със спестените пари от разликата с bb 7 ще си взема лостчетата за спирачките и жилото. Главината е адвенчър с капсуловани лагери и бърза връзка (или както там му казват).
В общи линии исках да кажа, че Кибик влияе зле. За по-малко от 24 часа се разделих с 300 лв. След таборката това е най-големия ми харч за душата. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Сеп 24, 2015 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Няма как, приятел, в тоя бизнес всичко е скъпо Confused
Първото ми КЕ го минах с колело за 280 лв, купено втора ръка. Обаче леко, марково, с поизносени, но маркови и качествени чаркове. С рамка от хром-молибденова стомана. Издъниха ме спирачките тогава.
Второто, третото и четвъртото КЕ беше със същото колело, но с други капли, гуми и спирачки. Това, че смених и седалка, лапа, кормило и ръкохватки, беше с цел комфорт, не постигане на по-добра функционалност. Всичко това оскъпи колелото с 300-400 лв. Като цяло нямах проблеми с машината и не съм я мислил много, но имаше на моменти разни шумове, които ме притесняваха.
Тази година бях с друго колело, събирано постепенно с части втора ръка, но много запазени или де факто нови. Получи се здрав и надежден велосипед, който не ме подведе. Не съм го мислил, имах му доверие. Обаче си отлетя една почти хилядарка за тая работа.
Така че няма начин, не е евтино начинание. Много е важно на КЕ да тръгнеш с надеждно колело, за което си сигурен, че въпреки цялото блъскане, на което ще бъде подложено, няма да се счупи или развали. Маршрутът е достатъчно тегав, за да мислиш и за колелото. Но това няма как да стане със 100 лв или 200. Или може, но ще е някакъв щур късмет.
М/у другото, според мен и твърдата вилка става Smile Излезе ми 150 лв, чисто нова, топ клас, внос от Америка, нито за момент не съм се съмнявал, че нещо може да й се случи Smile Е, друса яко на ръцете, затова е важно да не си с меки китки Smile
Пет Сеп 25, 2015 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Роди се 11-ти
http://komine2015.blogspot.bg/2015/09/21072015.html
и 12 -ти ден от нашето прилкючение
http://komine2015.blogspot.bg/2015/10/22072015.html

Бузлуджа е бонус
http://komine2015.blogspot.bg/2015/10/blog-post.html
Пет Окт 09, 2015 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
13 и 14 ден, има още малко
http://komine2015.blogspot.bg/
Сря Окт 21, 2015 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой желаещ да отиде и после да сподели чутото тук? Smile

https://www.facebook.com/events/975115882549077/

КОМ - ЕМИНЕ 2015 - ИСТОРИИ / МНЕНИЯ / ИДЕИ."

Клуб на пътешественика / Travellers club Bulgaria
улица "Сердика" 19, София
16 ноември 2015 г.в 19:00

Тази вечер темата в Клуба ще бъде Ком - Емине. Две думички известни на всеки, който ходи в планиата, без значение дали го прави системно или от време на време. А това, което свързва тези две думички са +/- 750 км планински пътеки и пътища - а именно най-дългият маркиран пешеходен маршрут у нас.

Събираме се, за да си поговорим за Ком-Емине, да чуем истории от таз годишни преминавания, да обсъдим състоянието на маршрута и да се информираме за някой бъдещи идеи.

В рамките на мероприятието ще чуем истории и ще споделят мнения:
1. Живко Момчев - автор на пътеводителя "Ком-Емине"
2. Александър Асенов - участник в организираните походи Ком-Емине
3. Христо Ласков - бегач на дълги разстояния.
4. Дора Кузманова - представител на Софийски Планински клуб. Ще ни разкаже за няколко интересни инициативи свързани с маршрута.
5. Радослав Кръстев - участник в организирания поход 2015 година.

Пространството е отворено за всякакви дискусии и идеи по отношение на маршрута. Всеки, който иска да сподели или просто да слуша е добре дошъл.

А след като свършим с официалната част, ще можем да си пропомним хубави мигове от маршрута с чаша вино в ръка Smile

Очакваме ви!
Вход свободен!

***********************
Успях да отида, макар и с леко закъснение, но Стефан и Деси бяха от началото. Имаше и други познати, съфорумци и даже спътници от Е-тата Very Happy
За самия маршрут - не казаха нищо кой знае колко полезно или ново, което да не го знаем тук във форума Wink
Интересни неща - от Софийски Планински клуб ще слагат аптечки със соларни покриви по Пътеката. Така ще могат да се зареждат телефони и GPS-и. Имаше лист, на който всеки можеше да напише предложения къде да се сложат и какво да има в тях. Деси го снима, така че като има възможност ще и напомня да пусне снимките тук.
Христо Ласков разказа за една инициатива - че догодина ще бягат с благотворителна цел, за да помогнат на деца в неравностойно положение да имат възможност да спортуват. За съжаление не успях да намеря нищо в интернет за това, но ще опитам пак по-нататък.
Разказаха за подновяването на заслон Караиваново хорище, наистина са свършили чудесна работа. Никой обаче не ги попита дали са търсили вода там, а това е много важно. Все си мисля, че вода има, щом е имало чешма, само трябва да се проследи откъде е доведена до заслона.
Горе-долу е това, понеже лекторите бяха от организираната група, се разказваше главно как е с нея.
И не мога да се въздържа да не кажа, че Върбиш - Риш не беше споменат сред проблемните участъци Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Ное 11, 2015 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Разказа е готов до края, благодаря на всички които по нянякъв начин са ми помогнали, този форум като цяло най-много ми помогна да извървим пътя от връх Ком до нос Емине.
Благодаря.
Ето и линка: http://komine2015.blogspot.bg/
Чет Дек 24, 2015 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Следваща
Страница 54 от 55

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov