ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине 2016
Иди на страница 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине 2016
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Ком-Емине 2016 Отговорете с цитат


Започнахте ли с плановете и подготовката? Wink
Успех! Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Ное 26, 2015 12:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
xfce



Регистриран на: 17 Ное 2015
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От лятото съм започнал, регистрацията ми е точно заради това - ако някой, дето е като мен - сам - се навие.
Принципно и сам ще тръгна, но е друго човек да има компания. 15-17 дни за мен би било нормално.

ПП: Предния път стигнах до Ботев, но не по моя вина. Просто нямаше как да зарежа брат ми.
Нед Ное 29, 2015 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kambana



Регистриран на: 04 Ное 2015
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
xfce написа:
От лятото съм започнал, регистрацията ми е точно заради това - ако някой, дето е като мен - сам - се навие.
Принципно и сам ще тръгна, но е друго човек да има компания. 15-17 дни за мен би било нормално.

ПП: Предния път стигнах до Ботев, но не по моя вина. Просто нямаше как да зарежа брат ми.


И аз съм като теб Smile ще ти пиша на лично да не пълним темата със спам Very Happy
Вто Дек 01, 2015 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мисля следващото ми минаване на маршрута да е под надслова: "Дизела х2 или по-добре" Smile
т.е. 9 дена и 2 часа или по-бързо! 23.07.2016, 3:00ч. от старата хижа Ком, ми се струва дава достатъчен ориентир за времето и мястото на старта.
Теглото на раницата <5 кила с дрехите, водата, храната и перскиндола Smile. Остава само да кажа - живот и здраве.
Сря Дек 09, 2015 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Как е пътеката от КЕ до с.Нейково-маркирана ли е, ако не -проследима ли е? Самата отбивка към с.Нейково обозначена ли е, има ли опасност да се пропусне?
И най-вече туристическа спалня работи ли още?

Ще съм много благодарен ако някой помогне с инфо, че това е един от важните за мен участъци!
Пет Дек 18, 2015 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Как е пътеката от КЕ до с.Нейково-маркирана ли е, ако не -проследима ли е? Самата отбивка към с.Нейково обозначена ли е, има ли опасност да се пропусне?
И най-вече туристическа спалня работи ли още?

Ще съм много благодарен ако някой помогне с инфо, че това е един от важните за мен участъци!


Лятото на 2015 спалнята работеше. Не съм чул да да е затворена. Вземи телефон от Bulgarian-Mountains и провери.
Пътеката не е маркирана. Не е пътека а почвен път. Табела за Нейково няма. Разклона е на "Дългата поляна" 5-10 минути след като се излезе от гората и се подсече едноименния връх. Как да го познаеш? Най лесно с GPS /42 50.800 26 18.900/
Иначе: Мястото си отговаря на името - Дълга мочурлива поляна. Има едно разклонено ниско борче на самия кръстопът. През 2012 годимна заковах на него една ПВЦ табелка -КОТЕЛ/дано стои още/, посочва южното трасе на КЕ. На това място се отделя и пътя за Зелениче /Северния вариант на КЕ/
Ето ти и карта на мястото: Червено - КЕ, Синьо - към Нейково. Решетката е на 1км. Както е отбелязано на нея, за пешаците е по-добре та се спуснат по реброто "Средната рътлина" Smile


Пет Дек 18, 2015 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Планинец написа:
Как е пътеката от КЕ до с.Нейково-маркирана ли е, ако не -проследима ли е? Самата отбивка към с.Нейково обозначена ли е, има ли опасност да се пропусне?
И най-вече туристическа спалня работи ли още?

Ще съм много благодарен ако някой помогне с инфо, че това е един от важните за мен участъци!


Лятото на 2015 спалнята работеше. Не съм чул да да е затворена. Вземи телефон от Bulgarian-Mountains и провери.
Пътеката не е маркирана. Не е пътека а почвен път. Табела за Нейково няма. Разклона е на "Дългата поляна" 5-10 минути след като се излезе от гората и се подсече едноименния връх. Как да го познаеш? Най лесно с GPS /42 50.800 26 18.900/
Иначе: Мястото си отговаря на името - Дълга мочурлива поляна. Има едно разклонено ниско борче на самия кръстопът. През 2012 годимна заковах на него една ПВЦ табелка -КОТЕЛ/дано стои още/, посочва южното трасе на КЕ. На това място се отделя и пътя за Зелениче /Северния вариант на КЕ/
Ето ти и карта на мястото: Червено - КЕ, Синьо - към Нейково. Решетката е на 1км. Както е отбелязано на нея, за пешаците е по-добре та се спуснат по реброто "Средната рътлина" Smile

[img]http://prikachi.com/images/886/8522886sjpg[/img]


Много, много благодаря! Croc
Пет Дек 18, 2015 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това, ако някой си мисли, че е направил цялото Е-3 на българска територия:
Цитат:
Българската отсечка от него, по-известна като „Ком-Емине“, наскоро беше продължена до Несебър. Тя е и най-добре маркираната и единствената непрекъсната на наша територия. Дължина – 700 км, приблизително пешеходно време по трасето – 30 дни (освен ако не си Любомир Палакарчев, който през 1986 г. го прекосява за 5 дни и 14 часа, или Кирил Николов-Дизела, който се опита да подобри този рекорд през август 2014 г., но не успя…).
Е3 в България си е предизвикателство – да минеш пеша по Стара планина – гръбнака на България – от най-западната до най-източната й част…
Laughing
От тук: http://kufar.eu/european-routes Wink

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Дек 18, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Това, ако някой си мисли, че е направил цялото Е-3 на българска територия:
Цитат:
Българската отсечка от него, по-известна като „Ком-Емине“, наскоро беше продължена до Несебър. Тя е и най-добре маркираната и единствената непрекъсната на наша територия. Дължина – 700 км, приблизително пешеходно време по трасето – 30 дни (освен ако не си Любомир Палакарчев, който през 1986 г. го прекосява за 5 дни и 14 часа, или Кирил Николов-Дизела, който се опита да подобри този рекорд през август 2014 г., но не успя…).
Е3 в България си е предизвикателство – да минеш пеша по Стара планина – гръбнака на България – от най-западната до най-източната й част…
Laughing
От тук: http://kufar.eu/european-routes Wink


Негеамотна публикация: Е3 до Несебър и Е4 през Мусала!!!
Пет Дек 18, 2015 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Видя ли , че и ти научи нещо ново. Smile
А да не съм съвсем Off Topic Мисля да се пробвам в периода 30.07- 10.08 с колело.
Ако има значение колелото се казва PЕАКльото. Wink

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Дек 18, 2015 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ти представяш ли си една маркировка по пясъка. От пост на пост. По лодките и водните колела. Един дълъг жълт банан с голям червен знак по него как пори водата към Несебър.....
Съб Дек 19, 2015 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ppenev



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 17
Местожителство: сливен

Мнение Отговорете с цитат
туристическа спалня в село Нейково, се стопанисва от ТД "Сини Камъни", Фотин Димитров, телефон: 044 / 62-24-32, GSM: 0887 / 51-70-31;
Ползва се след предварителна уговорка. Има жена от с.Нейково, която отключва и поддържа. Предоставя се под наем цялата къща на цена от 180лв. 1 количка с дърва 4лв. Могат да нощуват 20-25 човека. Аз лично я ползвах 2 пъти през есента, последно началото на ноември, поддържа се.
Нед Дек 20, 2015 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ppenev написа:
туристическа спалня в село Нейково, се стопанисва от ТД "Сини Камъни", Фотин Димитров, телефон: 044 / 62-24-32, GSM: 0887 / 51-70-31;
Ползва се след предварителна уговорка. Има жена от с.Нейково, която отключва и поддържа. Предоставя се под наем цялата къща на цена от 180лв. 1 количка с дърва 4лв. Могат да нощуват 20-25 човека. Аз лично я ползвах 2 пъти през есента, последно началото на ноември, поддържа се.


Много благодаря! Моят план е през лятото от х.Чумерна да стигна до туристическата спалня в село Нейково за един ден. После до Котел.
Само да попитам има ли някакъв автобус през Твърдишки проход, който може да се ползва за по-лесно стигане до х.Чумерна?
Пон Дек 21, 2015 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Автобуси през Твърдишки проход, не съм видял да минават, то и леките коли са рядкост.
Най-сигурното е да звъниш на хижаря на Буковец, превоза от него.
Тази информация, обаче е вече с 3годишна давност.
За тази година планирам да я обновя, ако е живот и здраве.
Вто Яну 05, 2016 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Ваньо на Буковец си е там и е все така добър и отзивчив. Инфо от преди 3 месеца. Не мисли да се маха скоро. 2 пъти е помагал на Дизела и веднъж на Божо Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 06, 2016 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Следваща
Страница 1 от 19

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov