ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помощ с анкета за сайт

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Помощ с анкета за сайт
Автор Съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Помощ с анкета за сайт Отговорете с цитат
Здравейте Планинари,

Реших да питам потребителите на моя сайт, какво мислят за него, за да мога да го подобря спрямо техните отговори. Затова пуснах една анкета, линк към която давам и тук с надеждата, че вие професионалистите също ще дадете експертно мнение, за което съм ви предварително признателен.

Анкетата

Моля, админите да изтрият темата, ако считат че нарушавам някое правило. Идеята ми не е реклама, наистина искам да направя сайта си по-добър на базата на реална обратна връзка.

Благодаря ви предварително!

_________________
Любимият ми връх Ком
Пет Ное 21, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Анкетата си е анкета, думите са си думи. Няколко наблюдения/съвета от мен:
1. Блогоподобната форма, която сте избрали за оформление на сайта си, не е от най-удачните, постовете ви са по-скоро хронологически, а не тематично подредени и затрудняват намирането на конкретна систематизирана информация.
2. Мобилната версия е под всякаква критика!
3. Рекламните банери са много дразнещи. Ясно е, че цялото ви начинание е не с народополезна, а с комерсиална цел, но с тях нещата стават ачик-ачик, казано на чист български.
4. Престанете да пускате в сайта си информация, която сте взели наготово от други места и за която дори не благоволявате да посочите източника. За да не съм голословен, ето един от многобройните примери: информацията тук сте взели от сайта на Дирекцията на парк "Централен Балкан".
5. Не е лошо на сайта ви да има повече интересна и достовена информация от първо лице, защото в този си вид наистина създава неприятното впечатление на копи-пейст начинание на гърба на останалите с цел повече кликове, импресии и съответно повече преводи по сметката ви от Google AdSense.
6. Ако смятате да го развивате професионално, наемете граматически редактор.
7. В този си вид създава вид на страничен проект на pohod.eu - и като визия, и като оформление, и като страст към копи-пейст текстописане, макар все пак там от дъжд на вятър да се срещат и чисто авторски текстове ...

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Съб Ное 22, 2014 7:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти за обратната връзка!

Няколко думи и от мен. Аз не съм професионален програмист и дизайнер и затова чисто технически сайта не изглежда, както сайтовете зад които стоят големи бюджети и екипи. Всичко се прави в свободното време, за удоволствие и с подръчни материали.
Относно рекламите - няма как без тях. Все пак всичко струва пари - домейн, хостинги... Бъди сигурен, че от сайта не съм забогатял и едва ли и някога ще стане.

За авторските права си прав. Не е умишлено, старая се да съм коректен към източниците, но понякога забравям. По оформянето на един пост има 1000 неща. Често пъти пропускам по нещо. Предполагам си разгледал сайта и си видял, че много от постовете имат посочени източници и то с линк към тях. Други неща са си мои или такива, които съм поставал в други сайтове. В такива случаи не считам за нужно да посочвам източник за нещо, което е мой авторски труд (бил той добър или лош). Pohod.eu e мой предишен сайт, който вече не поддържам и е нормално да използвам опита, който имам с него при направата на нови неща. Колкото до примера, който прилагаш за Централен Балкан, информацията съм взел от една стара книга, а посочения от теб сайт нямам представа, откъде са го копирали. Не са посочили и те.

Благодаря ти за отделеното време да напишеш това, със сигурност ще ми е от голяма полза! От всички ти написа най-много, за което съм ти признателен!

Поздрави,
kom

Rincewind написа:
Анкетата си е анкета, думите са си думи. Няколко наблюдения/съвета от мен:
1. Блогоподобната форма, която сте избрали за оформление на сайта си, не е от най-удачните, постовете ви са по-скоро хронологически, а не тематично подредени и затрудняват намирането на конкретна систематизирана информация.
2. Мобилната версия е под всякаква критика!
3. Рекламните банери са много дразнещи. Ясно е, че цялото ви начинание е не с народополезна, а с комерсиална цел, но с тях нещата стават ачик-ачик, казано на чист български.
4. Престанете да пускате в сайта си информация, която сте взели наготово от други места и за която дори не благоволявате да посочите източника. За да не съм голословен, ето един от многобройните примери: информацията тук сте взели от сайта на Дирекцията на парк "Централен Балкан".
5. Не е лошо на сайта ви да има повече интересна и достовена информация от първо лице, защото в този си вид наистина създава неприятното впечатление на копи-пейст начинание на гърба на останалите с цел повече кликове, импресии и съответно повече преводи по сметката ви от Google AdSense.
6. Ако смятате да го развивате професионално, наемете граматически редактор.
7. В този си вид създава вид на страничен проект на pohod.eu - и като визия, и като оформление, и като страст към копи-пейст текстописане, макар все пак там от дъжд на вятър да се срещат и чисто авторски текстове ...


_________________
Любимият ми връх Ком
Съб Ное 22, 2014 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov