ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Снимки и коментари за форумната среща на х.Мечит 22.11.2014г
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Снимки и коментари за форумната среща на х.Мечит 22.11.2014г
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Срещата беше много интересна и различна заради темите, които се обсъдиха и много приятна заради хората и споделените моменти. Надявам се всичко това да продължи и занапред. А прехода до хижата беше перфектен, снега - точно на място, задържа ни по - дълго горе. Беше достатъчно трудно, може би малко повече от необходимото поне за мен, но си струваше всяко усилие. Да сме живи и здрави дано да имаме още много такива преходи.
Пон Ное 24, 2014 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тук почти никой не пише и не качва снимки, а във фейсбук се скъсахте да поствате, лайквате и коментирате Laughing
Ако мога да цитирам един ВИП съфорумец:
igurbev написа:
...де-ба и файсбук мотиралата деградация ...

Wink Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Ное 24, 2014 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Поздрав за Ицо:
http://www.youtube.com/watch?v=VBMkUSjWS20

Smile
Вто Ное 25, 2014 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
И от мен малко снимки от походчетата около мероприятието, но на него не снимах.

Първия ден поради стечение на обстоятелствата се наложи да преминем с Ани между долната част на ски пистата и Овнарско, предимно без пътека. Леко екстремно и трудоемко дойде пресиченето на върлата клисура на река Лопушница на около 1400m и река Малка лопушница по заледено дърво поради липса на удобно място за преминаване. Последва към 600m по асфалтовия път за Овнарско, където се засякохме с останалите от групата, идващи от ЦПШ-то. До стигането ни на х.Мечит нямаше проблеми, като след поляната при в.Говедарника излязохме над мъглата. Общ километраж към 12km.

Неделя малко преди 14ч поехме по новата за мен пътека към Мала църква, която беше подобна на Мечит-ЦПШ но по-широка, като коларски път на повечето места. Движехме се предимно в гора над пояса на мъглата. Около 16ч достигнахме в.Костадинкина скала със страхотна панорама на юг, изток и запад към Мусала, най-северния Скакавец и върховете около Погледец. Слязохме за около час до познатата ни кръчма "Последен грош", където завърши неделното ни разтъпкване 13,5km.

http://shogun.snimka.bg/mountain/23-24-11-14-x-me4it-forumna-sbirka.843948.34420377
Вто Ное 25, 2014 2:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се,че сте си изкарали добре от това по-хубаво няма.А аз трябваше да гледам лумпени като Гонзо и Вили Вуцов какви герои са,а в место това да съм с вас горе в планината.Нищо важното е ,че срещите стават мащабни и популярни и ще има най-важното други.
Вто Ное 25, 2014 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Покрай приятната раздумка в гостоприемната хижа, покрай добрите срещи със стари и нови приятели се поразходихме до връх Мечит:




Коледната елха си има звезда












Добри хора бяха направили пъртина по билото предния ден, "джедаите" - според една колежка. Затова стигнахме много бързо в подножието на върха:




Поглед на запад от връх Мечит:


Панорама от връх Мечит в посока Мусала и Скакавци:


Линк към албума
.
Вто Ное 25, 2014 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
тихомир томанов написа:
Радвам се,че сте си изкарали добре от това по-хубаво няма.А аз трябваше да гледам лумпени като Гонзо и Вили Вуцов какви герои са,а в место това да съм с вас горе в планината.Нищо важното е ,че срещите стават мащабни и популярни и ще има най-важното други.


Споко, и аз правих същото... Все пак, добре че беше F1.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 25, 2014 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3292
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за хубавата пета форумна среща!

(Въпреки недоброто си състояние и тревогите, които ме мъчеха, изкарах добре)

Новото на тази среща беше организацията и "официалната част", по време на която всеки можеше да вземе думата и да сподели това, което го вълнува. На предишните срещи бяха направени само опити за подобно нещо, но сега сякаш наистина се получи една близост между всички присъстващи и усещането, че сме една общност от близки хора.

Друго нещо, направило ми впечатление на мен - този път не съжалявах, че не съм успял да се запозная с много нови хора. Подразбираше се, че това ще стане на следваща скорошна среща и преход.

Ето моите снимки и няколко кратки видеоклипа.
Този път снимките са малко, но фотографът беше изморен, а и толкова си може с тази техника.

Rila - 22-23.11.2014g.- s.Govedartsi-h.'Mechit'-Malyovishko bilo-obratno.5 forumna sreshta(otStefan1):

https://plus.google.com/photos/113916193538162036070/albums/6085371424852666545?authkey=CInq2MfygNCsSA

Rila - 22-23.11.2014g.- Klipove- s.Govedartsi-h.'Mechit'-Mal.bilo-obratno.5 forumna sreshta(otStefan1):

https://drive.google.com/folderview?id=0B7Pj_ujEipQQRDJJczdfUlAwLTg&usp=sharing

Ако някой има забележка към дадена снимка или клип - нека пише, ще бъде изтрит от въпросната снимка или клип без въпроси.


Общи условия:

Снимките могат да се свалят и да се ползват за некомерсиални цели при следните условия:

Първо: Да не се преиначава информацията от тях (например да се пише, че е било зима, докато всъщност е било есен).

И второ: Ако на снимката има хора - да се иска разрешението на същите, ако снимката ще се публикува някъде другаде - например във Фейсбук.
Логично е - ако на снимката не присъстват хора и туристи - същата да може да се ползва и без одобрението на останалите.

В полетата на Properties/Details (извикват се с десен бутон на мишката - най-отдолу, но след като снимката вече е свалена на компютъра, а не в Гугъл Снимки) съм поместил кратка информация за събитието, целите, участниците и кратко описание на маршрута.

А ето и моята малко по-различна гледна точка, изразена със снимки:










































































Вто Ное 25, 2014 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Поздрав за Ицо:
http://www.youtube.com/watch?v=VBMkUSjWS20

Smile
Мерсииии

Благодаря на всички, които уважиха събитието. Самоковци планинари също имаше и приходящи - голяма група се заформя - като едно време.
Благодарско и на tortomanin, че в съботата дойде само заради нас и малко по-късно фана света по неотложни задачи.
Благодарности на стопаните, че се справиха с изхранването и за идеалните битови условия.
В личен план благодарности на Васко /Kent/ и на Сашо, че ми помогнаха да се преборя с подлия вирус.

Радвам се, че няма публично недоволни от каквото и да е свързано със срещата.

Две снимки от моята фотка:
Една интериорна:


... и една екстериорна:


Моята фотка беше в ръцете на прохождаш ентусиаст. Резултатите - в галерията в Пикаса. Обработка - моя.

Списъка с участниците в поста на Стефан отгоре дава приблизителни данни за присъстващите. Има дублиране на имена /аз закъснях по обективни причини и Добри водеше записванията, допусна се дублаж на имена-3 и др./ Бяха реализирани през мен 56 нощувки, трима-четирима осъмнали в столовите, две малки деца и двама спали на открито. Списъка е в мен.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 25, 2014 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1517
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Идеята ми беше да ви пратя едно наздраве, докато още пиете, но като качих първите снимки, устройството се накачи с бълхи и угасна. Затова първият, изчезнал надолу, пише последен.
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/hija-mechit.843649
Това е снимала Мима, на мен времето не ми хареса и само носих устройствата.
Благодарим на организаторите, поздрави на тези, с които се разминахме. На другия ден трябваше да съм на едно място, което отразяват в рубриката "ТрифУн Отрезан".
Вто Ное 25, 2014 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Екстериорната снимка е прекрасна, любувам и се.
Вто Ное 25, 2014 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Не е толкова важен броя на хората, които са се събрали на х.Мечит. По-важното е, че се е получило едно чудесно мероприятие, от което у всеки ще останат чудесни спомени.

Поздрав и от мен за Ицо

https://www.youtube.com/watch?v=ne07z70G8Qs&feature=youtu.be
Вто Ное 25, 2014 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки и от мене:

https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6085330480796847393?authkey=COLz8NHNot-r7QE
Вто Ное 25, 2014 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
...
Поздрав и от мен за Ицо

https://www.youtube.com/watch?v=ne07z70G8Qs&feature=youtu.be

От дека я изкопа таа лачена арийка бе? Laughing
Ма убаво пее.

rumi_xristova написа:
Малко снимки и от мене:

https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6085330480796847393?authkey=COLz8NHNot-r7QE

Някой се е сетил да снима Орион Wink
Браус.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 25, 2014 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
Малко снимки и от мене:

https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6085330480796847393?authkey=COLz8NHNot-r7QE


Те това е и нашия поглед към срещата.
Благодарности за организацията и на домакините!
Чудесни мигове и приятна компания,до нови срещи!
Вто Ное 25, 2014 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov