ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми
Автор Съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми Отговорете с цитат
Понеже упорито Цецко отказва да полза Facebook (и вероятно е прав), трябва да измислям разни начини да показвам филмите направени по време на моите/нашите разходки.

В конкретния случай, показвам, как вървейки в планината, 16-17 прасенца ме изненадаха, ... както той знае вече..

Видео с прасенца

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Чет Дек 11, 2014 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми Отговорете с цитат
urban написа:
Понеже упорито Цецко отказва да полза Facebook (и вероятно е прав), трябва да измислям разни начини да показвам филмите направени по време на моите/нашите разходки.

В конкретния случай, показвам, как вървейки в планината, 16-17 прасенца ме изненадаха, ... както той знае вече..

Видео с прасенца

Що за тема е това?
Нито връзката е видео, нито файл за сваляне - нищо.
Поне при мен /Opera & Firefox/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 11, 2014 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
urban написа:
Понеже упорито Цецко отказва да полза Facebook (и вероятно е прав), трябва да измислям разни начини да показвам филмите направени по време на моите/нашите разходки.

В конкретния случай, показвам, как вървейки в планината, 16-17 прасенца ме изненадаха, ... както той знае вече..

Видео с прасенца

Що за тема е това?
Нито връзката е видео, нито файл за сваляне - нищо.
Поне при мен /Opera & Firefox/


Проблема вероятно е в твоята мрежа, файла е достъпен по принцип, не само с browser.
Чет Дек 11, 2014 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Дал съм линк към файла. В зависимост от вашите настройки на браузерите ви, ще се случва различно. На едни веднага ще се отваря клипа, на други нищо няма да се случи, а на трети може да се предложи да си го запишат локално на диска. За тези от вас, на които екрана остава празен, опитайте да цъкнете с дясен бутон на мишката върху линка. От появилото се контексно меню, изберете Save as или Save Link As и запишете файла, някъде върху вашия компютър. После с двойно цъкане върху файла го стартирайте, за гледане с видео рлейъра ви по подразбиране, в компюъра ви.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!


Последната промяна е направена от urban на Пет Дек 12, 2014 9:00 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Дек 11, 2014 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ааа,разгледах го!Едни черни глиганета спринтираха през пътеката!Оф,замириса ми на пъчено прасенце... Very Happy

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Чет Дек 11, 2014 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Цецкооо, ето прасенцата по пътеката ми Отговорете с цитат
urban написа:
... трябва да измислям разни начини да показвам филмите направени по време на моите/нашите разходки.
Видео с прасенца

Наистина ще трябва да измислите нов начин за показване на видеофайлове, тъй като стана ясно, че много от хората не могат да ги видят, включително и аз.

За настройките на браузърите не знам как би могло да бъде обяснено какво не им е наред. При мен лично при натискане на връзката към клипа се отваря нов подпрозорец, който остава бял и нищо не се случва. А при натискане на десен бутон на мишката върху връзката към клипа няма команда за съхраняване на файла върху харддиска. Така е при Мозила Файърфокс, Гугъл Хром и Интернет Иксплорър.

Лично мое мнение:

Най-лесно, бързо и безпроблемно е качването и споделянето на файлове (включително и видеофайлове) в Гугъл Диск. Изобразяват се както видеоклиповете в Ю-Туб, а с тяхното показване няма проблем нито един браузър. И не е задължително да имаш профил в Гугъл Плюс, за да гледаш и да сваляш клипа от Гугъл Диск.

П. П. Любопитен съм за прасенцата и точния им брой. Smile
Чет Дек 11, 2014 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Stefan, щом излиза нов таб във Firefox-а ви, но нищо не се случва, това значи, че нямате асоциирано приложение за показване на дадения тип клипове, към списъка на приложения във Firefox. Как се прави това е дълго за обясняване, но фйла ви е изтеглен и се намира в директорията обявена за download. Ако нямате изведен отделен бутон върху тулбара, за показване на тази директория, може да използвате клавишна комбинация Control+Shift+Y.
Принципно има два варианта за да може да споделяме тук клипове и видео. Единия е да се премине от текущата версия на форума, към най-новата примерно... или на текущата да се разреши използването на HTML код. Чрез него ще може да се вграждат различни обекти в даден пост. Но и в двата случая това си зависи от админа на форума, който най-добре знае какво трябва да се прави, защо нещо е разрешено или забранено...
Примерно на мен ще ми стига само разрешаването на HTML.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Дек 12, 2014 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
Stefan, щом излиза нов таб във Firefox-а ви, но нищо не се случва, това значи, че нямате асоциирано приложение за показване на дадения тип клипове, към списъка на приложения във Firefox. Как се прави това е дълго за обясняване, но фйла ви е изтеглен и се намира в директорията обявена за download. Ако нямате изведен отделен бутон върху тулбара, за показване на тази директория, може да използвате клавишна комбинация Control+Shift+Y.
Принципно има два варианта за да може да споделяме тук клипове и видео. Единия е да се премине от текущата версия на форума, към най-новата примерно... или на текущата да се разреши използването на HTML код. Чрез него ще може да се вграждат различни обекти в даден пост. Но и в двата случая това си зависи от админа на форума, който най-добре знае какво трябва да се прави, защо нещо е разрешено или забранено...
Примерно на мен ще ми стига само разрешаването на HTML.

Какъв тип клип е "Видео с прасенца"? Очевидно там е проблемът, щом много и различни браузъри не могат да го отворят.

Файлът не е изтеглен в директорията ми за download, която по подразбиране е Десктоп.

(Клавишна комбинация Control+Shift+Y не предизвиква никакъв резултат.)

Лично аз използвам за споделяне на снимки, видео и документи Гугъл Снимки и Гугъл Диск. Досега не съм имал проблеми.
Голямото предимство е, че снимките и клиповете се свалят много лесно и са с непроменено качество, размер и информация.

(Който се опасява, че Гугъл ще му открадне информацията, може да я архивира и да качва архивните файлове, защитени с парола.)
Пет Дек 12, 2014 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Опаааа, виноват!
Сбърках!
Аз ползвам няколко Операционни системи едновременно във Виртуален бокс и в бързината съм посочил клавишната комбинация за Firefox работещ под Линукс. За Windows, за да се покаже папката download клавишната комбинация в Firefox е Control+J.

Относно формата на файла...би трябвало като се премине с мишката върху линка, някъде долу, в статус бара на браузера да се вижда целия линк и файловия формат, но явно е изключена при вас настройката за показване на този бар. Ето самия адрес https://www.facebook.com/download/1381271552168229/20141207_140213.mp4, от което следва че файла е формат mp4.

Принципно инсталираните видео плейъри във вашата система трябва сами да се грижат за набора декодери, с които ще се плейва съдържанието или поне работят в режим "до поискване". Ако файловото кодиране на клипа е непознато за плейъра, той трябва сам да си го потърси от неговите си източници (избрани от производителя). Все пак, за Windows машини може ръчно да инсталирате и използвате свободния софтуерен пакет с кодеци и декодери K-Lite codec pack (Гугъла веднага ще ви покаже от къде може да се дръпне). Формата mp4 в момента е най-масовия и актуален, дори цифровата телевизия го ползва.

Това беше по отношение способността на Windows плейърите да ползват библиотеките си с декодери. Има друг начин за преодоляване на вашия проблем, като инсталирате "добавка" в браузъра ви. Търсите добавка за плейване на видео и почти сигурно е, че клиповете ще ги гледате после в самия Firefox.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Дек 12, 2014 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
Опаааа, виноват!
Сбърках!
Аз ползвам няколко Операционни системи едновременно във Виртуален бокс и в бързината съм посочил клавишната комбинация за Firefox работещ под Линукс. За Windows, за да се покаже папката download клавишната комбинация в Firefox е Control+J.

Относно формата на файла...би трябвало като се премине с мишката върху линка, някъде долу, в статус бара на браузера да се вижда целия линк и файловия формат, но явно е изключена при вас настройката за показване на този бар. Ето самия адрес https://www.facebook.com/download/1381271552168229/20141207_140213.mp4, от което следва че файла е формат mp4.

Принципно инсталираните видео плейъри във вашата система трябва сами да се грижат за набора декодери, с които ще се плейва съдържанието или поне работят в режим "до поискване". Ако файловото кодиране на клипа е непознато за плейъра, той трябва сам да си го потърси от неговите си източници (избрани от производителя). Все пак, за Windows машини може ръчно да инсталирате и използвате свободния софтуерен пакет с кодеци и декодери K-Lite codec pack (Гугъла веднага ще ви покаже от къде може да се дръпне). Формата mp4 в момента е най-масовия и актуален, дори цифровата телевизия го ползва.

Това беше по отношение способността на Windows плейърите да ползват библиотеките си с декодери. Има друг начин за преодоляване на вашия проблем, като инсталирате "добавка" в браузъра ви. Търсите добавка за плейване на видео и почти сигурно е, че клиповете ще ги гледате после в самия Firefox.

За пореден път да обобщя - проблемът не е в моя браузър, който може да показва файлове във формат .mp4.
Проблемът е в мястото, където е качен въпросният файл и/или в начина, по който е качен въпросният файл - така, че да не може да се сваля от различни хора и различни браузъри. Проблемът е, че не можете да споделите въпросния файл с всички желаещи във форума.

Може би някой от изтеглилите файла ще го качи и ще даде работеща връзка към прасенцата? Smile

П. П. Ако файлът е качен във фейсбук, да не би само приятели във фейсбук (и приятелите на приятелите) да могат да го виждат и теглят?
Пет Дек 12, 2014 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Достъпа е public, което означава, че не би трябвало да има проблем...вече толкова хора го гледаха... не знам какво да кажа.

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Дек 12, 2014 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Толкова разправии за едни прасета Laughing

Според мен проблемът не е нито в браузерите, нито в кодеците, а в това че файлът трябва да се свали за да се гледа. Някои хора изпитваме инстинктивно недоверие към свалянето на неща, дето не ги знаем точно какви са Wink Да ти кажа честно, Urban, като избрах линка и ми даде download, директно отказах без да се замислям Laughing
Най-простото решение обикновено е и най-доброто Smile Слагаш клипа така че всички да могат да го видят, вместо да изнасяш куп лекции Wink

В крайна сметка видях прасетата, след толкова коментари нямаше как... Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Дек 12, 2014 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Писах толкова, защото съм любезен, ако някой се дразни от толкова писане, вече няма да го правя, ще оставям всеки сам да се оправя.
Решаването на проблема най-лесно ще стане, ако се разреши ползването на вграждане в постовете тук във форума на видео, но понеже това не е моя работа не мога да отговарям.

Не гоня 100% успеваемост в демонстрацията, просто исках да покажа на Цецко и обкръжението му прасенцата, които не успяхме да видим предната седмица, ходейки до в.Половрак.


P.S.
Но нека темата има положителен завършек...изнудихте ме да създам профил в YouTube и ето хайде...

Прасенца по пътеката в YouTube

Благодаря на всички за коментарите!

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!


Последната промяна е направена от urban на Пет Дек 12, 2014 2:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Дек 12, 2014 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Най-простото решение обикновено е и най-доброто Smile Слагаш клипа така че всички да могат да го видят, вместо да изнасяш куп лекции


Най-простото решение (от гледна точка на зрителите) е да се сложи филмчето в някой сайт за видео споделяне и да се пусне линк тук. Това би работило безотказно в повечето случаи, без да е нужно да се търси и инсталира допълнителен софтуер, тъй като хората така или иначе обикновено вече имат инсталиран Adobe Flash Player, а в по-новите и добри browser-и може да се ползва също и HTML5.

Виждам че вече е направено така.
Пет Дек 12, 2014 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Сега ще си берете плодовете от семената, които посяхте Smile

Засилих се с клипчетата.. Изкачване на в.Мальовица с муценцата

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Дек 12, 2014 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov