ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Новогодишни пожелания от Витоша

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Новогодишни пожелания от Витоша
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Новогодишни пожелания от Витоша Отговорете с цитат
По стародавна традиция последния ден на годината съм на Витоша. Без никакви амбиции, просто разходка, с която да се разделя със старата година и да се подготвя за новата. Впрочем имах някои амбиции, но не се получи. Тръгнах от Симеоново по познатата пътека към Бай Кръстьо. От автобуса слязохме само аз и една жена, с която в приказки се изкачихме догоре. И никакъв човек не срещнахме по целия път! Дори дъновисти не видяхме на техните скали. На Бай Кръстьо имаше няколко момчета и това беше. Обяснимо: точно днес лифтът не работеше! А шекбе-чорбата беше фантастична. Хапнахме и жената тръгна към Драгалевци, а моят план беше да мина през Кикиша, хижа "Камен Дел" и надолу през Боянския водопад. След ресторанта, където започва пътеката, бяха минавали хора и това ме обнадежди. След малко обаче пресрещнах и самите хора: те се връщаха! Утъпкването беше тяхно дело, но само до връхчето преди Кикиша. Нататък никой не беше ходил. Разбрах, че в дълбокия сняг през морените и надолу към водопада, при това вече след обяд, няма да е разумно. Та хайде и аз надолу към Драгалевци. Нищо като пътешествие, но пък важна е традицията!

Направиха ми добро впечатление редица ремонти по пътеката - нови пейки и табели, езерцата са циментирани наново, а заслонът точно преди Бай Кръстьо е изцяло обновен. Вандалите обаче са и в планините: коминът на огнището в заслона над Симеоновските езера е запушен с камъни, а таванът на горния заслон е целият обгорял от огън, който са палили вътре! Вярно, че заслонът е доста половинчато замислен - няма огнище, а преди имаше печка с комин, но все пак малко акъл се изисква, за да се опази. Дано оцелее...

Времето хич не беше като за "зимна приказка": нямаше слънце, а и доста студено. За да не ми е новогодишната картичка само с текст, направих една снимка на заледената река:



Отбих се и в Драгалевския манастир да запаля една свещичка, както си му е редът. Ето входа на старата черква, която е от 15. век, но малко от посетителите изобщо подозират, че я има. Реставрират я със скоростта на Боянската църква, т. е. десетилетия. Дано съм жив да я видя отворена някоя ден!



И така, с една снимка от природата и една за благочестие ви пожелавам щастлива година с много интересни екскурзии!
Сря Дек 31, 2014 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov