ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
ехее, темата бързо набрала скорост Smile

Благодаря за насоката за лепилата. Бирата - лесна работа - по-трудно е засичането май Smile Сещам се за един WURTH, който ще навестя тея дни. А Жоро, ти щом ползваш такова лепило, на кутиите не му ли пише модела? Иначе Гамина, тея от линка са сериозни разфасовки. Ако взема такова ще си отварям работилница Wink

Иначе обувките ги имам от 2010та. Сега, не искам да се правя на светец и да твърдя,че те сами са се разлепили в шкафа. Възможно е по някакъв начин да съм провокирал тоя дефект, но като цяло е на доста тъпо място... което освен тежестта ми не поема кой знае колко бой по пътеките. Марката не ми се коментира, на мен лично си ми харесва. Стабилни и удобни

та на този етап пратих едно невинно дружелюбно е-маил -че на Бестард. Те пък хората били почивка до 7ми Smile
Ако решат,че ще ги ремонтират за тяхна сметка + транспорта вероятно ще им ги пратя. Иначе ще го играя по схемата на Жоро... и ще черпя бири.. явно.

Благодарско за ангажираността Wink ще пиша тука какво се е случило

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Сря Яну 07, 2015 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
На Fena обувките са 3-4 годишни Wink


???
шо ма намесихте в темата???мойте (още) не са разлепени(да варди Господ!И са на 3 обувания а не 3-4 годишни...
Сря Яну 07, 2015 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Упс, не беше нарочно. Ще редактирам.

Дидо, сега е момента да видим как процедират в такъв случай.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Яну 07, 2015 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
пробвайте и с лепило за полиуретан на Хенкел/продава се по почти всички магазинни, с черно жълта туба. Пише че било "за обувки" . разликата между него и това тип Хелметекс е огромна. ще го разпознаете по цвета - прозрачен е, за разлика от хелметексите, които са жълто оранжеви. технологията е следната - почистване, премахвате мазнини и остатъци от старо лепило, най-добре с метална пила, после може и с четка и вода, изсушавате напълно, най добре е и със сешоар, за да сгреете повърхността. намазвате тънко, слепвате, за да се получи еднакъв слой, разлепвате веднага и чакате на изсъхне. ако го нагреете леко се получават и едни балончета, ако станат големи, значи сте предобрили работата. като изсъхнат така третираните повърхности ги притискате, препоръчват и бухане с чук за пържоли... след 24 часа всичко е ок. За себе си ползвам това лепило и този метод, особено ефективен е при смяна на бордове и подметки на еспадрили, което означава че при другите обувки ще е още по ефективно и здраво.
Сря Яну 07, 2015 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
@vladofff
Лепилото, което препоръчвам е по-доброто решение в случая. Wink
Всъщност всеки да лепи с к'вото знае, де.
Сря Яну 07, 2015 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
@vladofff
Лепилото, което препоръчвам е по-доброто решение в случая. Wink
Всъщност всеки да лепи с к'вото знае, де.

може, не споря.
Сря Яну 07, 2015 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Бестард имаха малък проблем с BG3 подметката (неговата не е такава), който като че ли е разрешен вече - тях ги сменяха/поправяха бързо-бързо.


Дано да са го оправили, защото подметката е много хубава според мен.
Сря Яну 07, 2015 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
@ferdi

*) това лепило се произвежда в същата фабрика, в която се прави и лепилото, за което говори Владов - в Унгария, но за WURTH е подобрена серия.
Мога да направя сравнение, защото преди работех точно с хенкелското и имахме известни проблеми. А ние го ползваме за индустриални цели. Пак казвам, това не е Хелметекс.
Просто използвах думичката, защото така даден дийлър на WURTH ще се сети най-бързо за какво иде реч. Wink


Сря Яну 07, 2015 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря!
Сря Яну 07, 2015 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
@joropc
И аз благодаря.

След лека консултация излиза, че тези лепила тип Хелметекс по научно им се вика "полихлорпреново лепило".

Иначе за сега няма отговор от испанците... ама сигурно днес до обяд са си пускали компютрите, после са обсъждали празниците Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Сря Яну 07, 2015 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dandan написа:
Gamina написа:
Бестард имаха малък проблем с BG3 подметката (неговата не е такава), който като че ли е разрешен вече - тях ги сменяха/поправяха бързо-бързо.


Дано да са го оправили, защото подметката е много хубава според мен.


От последните партиди май няма проблемни.
Иначе и тя си има плюсове и минуси - по-добро сцепление от вибрама за сметка на по-бързо износване. Сега градските ми са с някакъв хибрид - Vibram BG3, ще го видим това що за чудо е.

Ферди, пиши им и във ФБ ако не ти отговорят до ден-два, следят го.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Яну 07, 2015 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Така... на кратко - обувките заминаха за испания за безплатен ремонт.

Код:
[i]Hello dear Bestard,
 
I owe Bestard Brighthorn Lite BG3 shoes for 3.5 years. Overall the shoes are in good condition. Yesterday after the trek I made I noticed that the sole of the left shoe is unglued.
You can see the issue on the attached picture or on the following link - https://lh3.googleusercontent.com/-smFusvdyoXM/VKwCkMpJLNI/AAAAAAAAFKU/4PZasOpwnWY/w1456-h819-no/20150106_155811.jpg
 
Could you please advise what can I do in this occasion?
Do I have some warranty support in this case?
 
Thanks a lot in advance
 
Best Regards,[/i]


В крайна сметка тая работа с "доживотната гаранция" остана леко забулена в мистерия, какво е дефект и какво износване.


Цитат:
Dear ,

Many thanks for your email and apologies for the problem that you have encountered with the soles on your boots.

I have shown the photo to my colleague in After Sales and this problem can be fixed here at the factory. This problem does not really fall under warranty however as a goodwill gesture if you are willing to cover the transport costs back to us then we will fix this for you and send back to you so you will need to cover the transport costs.

Let me know how that sounds to you.



В крайна сметка аз благодарих, че ще ми ги поправят без пари, но реших да порзапитам какво е това Гаранцията и защо всъщност не по клауза гаранция, при положение че не нарушавам нито едно от условията описани на сайта, а по клауза Добра воля ще ми ги оправят. Не стана много ясно. Трябвало да се инспектират на място да се прецени и т.н. и т.н.

Та явно отношението на Бестард към клиента си е на доста високо ниво. Не само, че не са прехвалени като обувки, ами и supporta им е на съвсем добро ниво.
Та марката няма да сменям при все че стигнах до нея след Райхел и Ласпортива Wink

Това всичкото с уговорката, че все пак трябва да стигнат и да се върнат чипиците Smile))

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Яну 19, 2015 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Така, сагата приключи.

Страхотно обсужване от Бестард - 7*!!

Днес обувките пристигнаха. Освен разлепената подметака са подлепили борда тук там където беше тръгнал да се разлепя. Труд и матряли - за тяхна сметка!!

Няма какво повече да кажа по темата с грешната марка, прехвалените обувки и т.н.

Благодаря за съветите. Въпреки, че не бяха приложени, подозирам, че ще са полезни за в бъдеще Wink

Поздрави

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Сря Фев 11, 2015 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Здрайвете.

Май не е много по темата но гледам има тук дискутирани разни лепила та затова не искам да отварям нова тема за едното питане.

Скоро видях че на моите обувки съм успял да срежа явно на някоя остра скала единия грайфер по периферията на подметката. Все едно съм направил прорез с нож по грайфера с дълбочина 3-4мм и ме е страх след време да не се откъсне това парче гума от грайфера тъй като той се пада по външната периферия на обувката. Пробвах да го лепя с Loctite Power Flex но е пълен майтап. Уж еластично ама друг път. Грайфера уж залепва се мястото на среза след като ги понося ден два обувките и лепилото където е било лепено се изтрива и отново се появява среза.

Някой може ли да препоръча лепило което все едно се вулканизира с гумата. Даже се чудя дали да не пробвам с някой силикон дали няма да стане номера.
Пон Май 11, 2015 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sbalkan



Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
Здрайвете.

Май не е много по темата но гледам има тук дискутирани разни лепила та затова не искам да отварям нова тема за едното питане.

Скоро видях че на моите обувки съм успял да срежа явно на някоя остра скала единия грайфер по периферията на подметката. Все едно съм направил прорез с нож по грайфера с дълбочина 3-4мм и ме е страх след време да не се откъсне това парче гума от грайфера тъй като той се пада по външната периферия на обувката. Пробвах да го лепя с Loctite Power Flex но е пълен майтап. Уж еластично ама друг път. Грайфера уж залепва се мястото на среза след като ги понося ден два обувките и лепилото където е било лепено се изтрива и отново се появява среза.

Някой може ли да препоръча лепило което все едно се вулканизира с гумата. Даже се чудя дали да не пробвам с някой силикон дали няма да стане номера.


Колега, имаш два варианта - 1. Отиди при някой дограмаджия, те имат едно черно полиуретаново лепило/силикон на "салам" и да ти цвъцнеSmile малко, че ако си го купуваш сам + пистолет, ще ти излезе ремонта златен. Като цяло ефекта от тази интервенция не е много сигурен. 2. Не знам точния състав на подметката ти, но отиди при някой гумаджия, ако е близък състава до този на автомобилните гуми, ще ти го вулканизира ( не се майтапя ) и ще стане като завинаги. При този вариант има голяма вероятност гумаджията да ти обясни категорично, че няма да стане, не за друго, а защото ще го мързи, ще е свръткаво и нестандартно и най-вече защото няма как да ти обяви някаква сериозна цифра. Успех!

По основната тема - баща ми беше обущар, та поназнайвам туй-онуй за обувки и подметкиSmile ..та, това лепило дето му викат Хелметекс, всъщност е полихлорипреново лепило ( у нас се беше наложило с търговската си марка "Хелметекс" - нещо като "Аспирин", "Нескафе" и "Джип"). Една дама по-горе го беше разконспириралаSmile Технологията за работа с него е следната: почистват се много хубаво двете повърхности и при възможност се запилват с шмиргел, пила или шкурка - важното е да се нарани повърхността, за да навлезе по-навътре лепилото и да се получи по-качествена абхезия. След това се маже лепилото и по двете повърхности и се оставя да изсъхне, не много, като се проверява с пръст, ако спре да лепне, значи е готово. И тук е тънкия момент - за отличен резултат е хубаво двете повърхности да се нагреят силно, за да се активира лепилото - за целта може да използвате пистолет за горещ въздух на слабата степен, а ако нямате - сешуара на жена ви, ама на макс...ако не ви се рискува семейното щастие, използвайте включена крушка, от нажежаемите ( с енергоспестяващите ще се позабавитеSmile ). Като се нагреят достатъчно, разбира се сте внимавали да не стопите подметката или да прецакате кожата, се натиска силно, колкото сила имате и задържате, ....за по-добър резултат може и да се удря с чук, но в домашни условия е безмислено, защото обущарите си имат една специална наковалня, на която се "обува" обувката и удрят подметката. Та това е...само едно уточнение за лепилото - ако ви трябва инцидентно, отидете при някой обущар и помолете ( срещу два лева или една бира) да ви отсипят в бурканче от детско пюре, едно че няма да купувате цяла кутия, и друго че тяхното лепило е хубаво, те си знаят от къде да си го взимат, а това по магазините в повечето случаи не струва, взимал съм на Хенкел и станах пишман. Дано не ви се налага да си лепите обувки по 260-300лвSmile, но ако все пак стигнете до там - това е технологията.

_________________
"Трудните неща изискват много време, невъзможните малко повече" - сенсей Георги Иванов.
Вто Май 12, 2015 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov