ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Най-трудния връх за вас
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Най-трудния връх за вас
Автор Съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
И още:

Княжево - Златни Мостове - Кумата - Черни Връх - Драгалевци : 25,3 км, изкачване: 1680.

Железница - заслон Синята стрела - Ярловски купен - Черни връх - Кумата - Златните мосове - Княжево: 29,6 км, изкачване: 1417.
Чет Яну 08, 2015 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Супер, благодаря за идеите. Very Happy Определено ще пробвам някои от тях, започвайки от неделя!
Чет Яну 08, 2015 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Като се стопи снегът, пътеката между Комините и Кикиш (през Орлово гнездо) също е много интересна Smile Това във връзка с готините места, където може да се пребие човек...не е никак "трудна", каквото е заглавието на темата.
Пет Яну 09, 2015 2:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pl27



Регистриран на: 30 Юли 2014
Мнения: 160
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За този уикенд прогнозите са да има силен вятър, по подобие на миналия. Тъй като на Витоша ветровете са предимно западни и най-често югозападни (по поречието на Струма) не е за препоръчване качването от изток (Железница). Вятърът е насрещен и особено неприятен в участъка между гората и Академика, или след като се качи Белчева скала при двата варианта.
По мое мнение труден за изкачване връх на Витоша от техническа гледна точка няма. По-скоро сложни метерологични условия могат да създадат трудностите, най-често мъгла, валеж и силен вятър.
Относно тежък маршрут може да се спомене и минаването по дългия диагонал: Ярлово - Ярловски купен - Черни връх - Кумата - Златните мостове - Княжево. За зимата е добре да се ползва коловата зимна маркировка през Войчинов рид, а лятото може и през връх Даута/Дамян, след който следва доста продължително изкачване до Ярловски купен. На 20.12 в един от най-късите дни от годината го минах по светло, макар и накрая да се здрачаваше. Проблем сега е, че почти никой не минава оттам и трябва да се гази много сняг.
Пет Яну 09, 2015 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Витоша е чудесен терен при неблагоприятни климатични условия - силен вятър, обилен снеговалеж и т.н.

Обикновено тогава няма хора и е много приятно за разходка Laughing
Пет Яну 09, 2015 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Май никой не спомена за Резньовете... ама от другата им страна... предполагам, че стават за труден обект в летни условия. В зимни експериментите не са препоръчителни за всеки.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
От първия пост не става ясно за какъв маршрут става въпрос.

Така или иначе форума е все пак за туристи/планинари не за алпинисти.
Пет Яну 09, 2015 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Лятно може да си се мине без допълнителен инвентар, за това го споменавам Smile Но виж какво ще те посрещне горе - не знам, има ли ги още военните?

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Ами аз лично го избягвам това място - в планината искам да съм сам и да не си развалям настроението Very Happy

Но за Витоша има и друг момент: има огромно значение дали ще си на Черни връх в 8/9 (когато е празно и приятно) или в 12 - когато не можеш да се разминеш от народ.

Всъщност това важи и за всички "магистрални" маршрути и за другите планини.

Лично за мен видя ли повече от 3-4 човека - ходенето не ми е пълноценно (особено ако срещна примерно от ЦПШ към Мальовицa една тумба от хора с надут и гъргорещ GSM които си подвикват през 1 км).
Пет Яну 09, 2015 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Подобно състояние при плъховете предизвиква канибализъм, пренаселването се решава от природата по естествен път. Проблема ни е, че сме хора...
Всички знаем какво е нещастието, ако пред/зад теб се падне кака (най-често) която цяла седмица в офиса е чакала да дойде излета за да разтовари думите си на онемялата и спътница (такъв кошмар преживях по пътя към Мальовица).

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Яну 09, 2015 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ми изпреварваш каката и пей сърце Smile

И аз не обичам навалиците, ма какво пък толкова - не давам да ми развалят кефа, изключваш от обкръжаващата среда и си оставаш сам в планината. Не е трудно Smile
А ако тръгнеш да драпаш резньовете, сто про ще си сам-самичък Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пет Яну 09, 2015 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Ми изпреварваш каката и пей сърце Smile

И аз не обичам навалиците, ма какво пък толкова - не давам да ми развалят кефа, изключваш от обкръжаващата среда и си оставаш сам в планината. Не е трудно Smile
А ако тръгнеш да драпаш резньовете, сто про ще си сам-самичък Laughing


Някой път е по-хубаво да ходиш след нея Laughing

Да, когато тръгнеш зимата 6/7 а лятото - 5 си сам - но в края на краищата хората ходят по различни причини в планината.

Важно е да се ходи!
Пет Яну 09, 2015 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
dandan написа:
...

Някой път е по-хубаво да ходиш след нея Laughing ...


... А откакто са измислени противопехотните мини дори е по-безопасно!

Very Happy
Пет Яну 09, 2015 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много асоциално! Че какво ви пречат другите туристи? Чак и прехода да не ми е пълноценен.... Confused
Пет Яну 09, 2015 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Колко е асоциално? Примерно колкото това, когато си на кино и някой извади телефона и започне да си говори в залата, сред другите..

Или не ... дайте пример?

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Яну 09, 2015 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov