ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Мусала
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
До Мусала
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение До Мусала Отговорете с цитат
Да се отчета със 7-8 приказки за Мусалата. Напук на кофти прогнозата времето беше повече от поносимо. Какво ти - на моменти беше близо до перфектно. Вчера едно слънце се беше облещило на път за Мусала, но точно като тръгнахме по въжето и ни хвана облак. Та на самата Мусала не само, че нямаше гледки, ами си беше и гадно направо. Предната вечер спахме на хижата - нощувка - 15лв, чай - дръжте се да не паднете - 2лв, чорбите бяха над 3, но не се възползвах от удоволствието, бирата беше 5 Confused Surprised Blink . Иначе хижарите Галя и Оги и помощника им Нанде се оказаха пичове. Цяла вечер лафихме с тях.
Сутринта оставихме 2 от раниците в хижата, както и всички тежки неща от третата, и тръгнахме към Мусала малко късно. Даже много късно, но все пак стигнахме, че и се върнахме в Боровец по светло почти. За 2 часа от хижата - в 4 тръгнахме от там, а в 6 бяхме при колата.
Котки по въжето почти не трябваха - дори и да е имало лед някъде отдолу - беше навалял доста пресен сняг и беше по-скоро газене. На прибиране на Маркуджиците засякохме едни англичанци, които се чудеха как да се приберат горките до Боровец. Казахме им да яхат ските и да слизат по Мусаленска пътека, поне до Велчевото мостче снега си беше ОК. Ние се помотахме там и малко над Боровец ги настигнахме. Горките бяха се пльоснали на пътя и даваха заето вече. Кой знае кога са се добрали до Боровец, ама щом ги няма в новините - всичко ще да е наред.

И да се оплача - спускайки се по дирник по склона на Палеца ми била отворена чантичката с фотото (на последното вадене, просто не съм затворила ципа), а на самото фото му се отворил капака на батериите - заминаха и тея, които са били вътре, че и резервните, които бяха в чантичката... голяма съм шматка, добре че сапунерката работи, въпреки че бая сняг изринах около и от нея.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=334575












Пон Яну 26, 2009 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ехеее - екстра сте се расодили. Да не повярва човек кво яко време е било при вас. Cool
Нещо ми се приходи по "домашната" Рила... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Яну 26, 2009 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Така де...добрия планинар от прогнози не се плаши.. Wink
Добре сте се поразтъпкали.

Инак аз много трудно /да не кажа никак/ бих нарекъл въпросните арендатори с думата "хижари". За цените - без коментар.
Който може, да избягва тази хижа - това е моя съвет. По-добре нощувката да става или горе на заслона, или на върха.

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Яну 26, 2009 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цените и мен ме учудват, идват двойно на общоприетите...
Това с бирата си е удар под кръста Rolling Eyes .

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Яну 26, 2009 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Бе мислехме го за заслона, ама... решихме да си "вържем гащите" и да спим на хижата Rolling Eyes

Мен бирата не ме шашна толкова, колкото чая.
Пон Яну 26, 2009 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Убавки са снимчоците. Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Яну 26, 2009 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Цените Отговорете с цитат
Цените очевидно са според случая. На 30 декември ми взеха 5 лв. за два чая и половин литър фанта...
Антон
Вто Яну 27, 2009 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Нова Година - нов "късмет"... Sad

Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Яну 27, 2009 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Мен бирата не ме шашна толкова, колкото чая.

Мене питай за чая... Wink
Тва е специален "скиорски топ сийзън" чай. В него слагат бром и др. микроелементи, да стои кротко третия крак на скиорите и да не ги сопиня кат карат - за тва. Wink
Туристическия е до левче - без микроелементи. Требе ни по-добра стабилност по баира Rolling Eyes

А бирата е скъпа, оти горе сме по-близо до безсмъртните и по-бързо и ефективно подпомага нирваната. Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 27, 2009 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не само за скиорите ами и за типовете с шейните - да не се утрепят докато фърчат между Боровец и хижата - и такива имаше Laughing
Вто Яну 27, 2009 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Бе мислехме го за заслона, ама... решихме да си "вържем гащите" и да спим на хижата Rolling Eyes

Мен бирата не ме шашна толкова, колкото чая.


Чая до скоро беше левче... но пък в огромни чаши.
Вто Яну 27, 2009 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Дам, поне чашите не са се смалили - наистина са големи.
Вто Яну 27, 2009 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
маршрута "видим" ли е за хора нестъпвали там?

че се чудим какво да правим събота \и неделя\
Сря Фев 11, 2009 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StarDriver



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Боровец до Макруджиците няма как да се объркате хващате -> Мусаленската пътека и само по нея, а от Маркуджиците до Мусала си има зимна маркировка Wink (питайте хората ако се усъмните, че сте объркали пътя). Имайте предвид, че от Боровец са м/у 6 и 8 часа...но незнам с какво темпо ще вървите.
Сря Фев 11, 2009 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
StarDriver написа:
От Боровец до Макруджиците няма как да се объркате хващате -> Мусаленската пътека и само по нея, а от Маркуджиците до Мусала си има зимна маркировка Wink (питайте хората ако се усъмните, че сте объркали пътя). Имайте предвид, че от Боровец са м/у 6 и 8 часа...но незнам с какво темпо ще вървите.


благодаря за отговора

6-8 часа казваш...... гледах го на картата, по-малко ми се струваше
ще го мисля
Чет Фев 12, 2009 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov