ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin etrex 30 - проблем

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin etrex 30 - проблем
Автор Съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Garmin etrex 30 - проблем Отговорете с цитат
Здравейте, от известно време имам проблем с Етрекс 30, а именно когато реше да го включа, за да го ползвам - не иска да запали. Налага се да извадя батериите и да поседи около 30 мин. без батерии и чак тогава тръгва. Понякога се получава и като ми се разредят батериите и се опитам да сложа нови.
Този проблем се получи след като в него бяха останали едни батерии около 20 дни, без да го ползвам. Батериите не бяха разредени, когато го изгасих с тях - бяха на 3 чертички. Няма видими следи да се протичали батериите, защото са акумулатори и след това съм ги зареждал и ги ползвах без проблем на фотоапарата. Не знам от какво може да се е получил този проблем, има ли някакво решение за него или да търся Гармин да им го пращам за ремонт?

Предварително благодаря на всеки, който може да помогне.

Поздрави
Вто Яну 27, 2015 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Не е ли гаранционен навигатора? Ако е купуван от Европа, то гаранцията се признава от Геотрейд Иванов ООД -това е вносителя за БГ.
Вто Яну 27, 2015 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Най-добре, ако е гаранционен, го прати на Гармин България за ремонт.
Иначе, ако го включиш към компютъра, навигаторът включва ли се?
Сря Яну 28, 2015 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Едва ли е такъв проблема, но преди време доста чудене падна с моя защото съм го бил сложил в настройките да работи с литиеви батерии(по-голямо напрежение)които чат пат ползвам и след това не съм променил настройките и като му слагах алкални или акумулаторни понякога угасваше почти веднага , понякога работеше за кратко, но това не се случваше всеки път и затова ми трябваше доста време, за да се досетя. Като се усъмних в това какъв е проблема направих няколко теста и съмненията ми се потвърдиха.
Машинката ми е етрекс легенд и някакви букви след надписа.


Обратно като е нагласен за работа с акумулаторни или алкални и му сложа литиеви(които са с по-голямо напрежение) проблемът не се появява.

Виж в настройките за работа на апарата дали не е сложен за работа с литиеви батерии и ги промени ако е така.


Сложен е на акумулаторни NiMH


netman220 написа:
Най-добре, ако е гаранционен, го прати на Гармин България за ремонт.
Иначе, ако го включиш към компютъра, навигаторът включва ли се?



Държи се точно като с батериите. Ако не разпознае батериите, не тръгва, иначе ако го разпознае си стартира и без проблем си разглеждам всичко през Basecamp. Сега като се пробвах взе че стартира но зависна на екрана "записване на всички точки, маршрути и информация от регистър на пътуванията в GPX формат. 66% Готово" Постоя така известно време и взе да издава звуков сигнал. Спря да се обажда чак когато му извадих батериите. Не мисля да го мъча повече.


Явно му има нещо и ще трябва да го пращам в сервиза на Гармин, но утре ще им се обаждам, за да се разбера с тях как да им го пратя и да им обясня каква му е болката. Иначе е все още гаранционен.
Сря Яну 28, 2015 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Щом е гаранционен нямаш никакви грижи. Щях да те карам да пробваш нещо, но няма смисъл. От Гармин ще решат проблема, а ако не могат, ще ти го сменят с нов. Те работят с Тип Топ куриер и навремето поемаха транспортните разходи. Сега не знам как е.
Сря Яну 28, 2015 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
netman220 написа:
Щом е гаранционен нямаш никакви грижи. Щях да те карам да пробваш нещо, но няма смисъл. От Гармин ще решат проблема, а ако не могат, ще ти го сменят с нов. Те работят с Тип Топ куриер и навремето поемаха транспортните разходи. Сега не знам как е.


Направих последен опит и след като предварително стартирах Basecamp, етрекса нормално си се свърза с компютъра и сега точа всичко от него.
Сря Яну 28, 2015 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov