ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
По-добрата зимна обувка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
По-добрата зимна обувка
Автор Съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко дни се обадих и този път са сигурни, че "Bestard" до 8 януари няма да работят, но ако поръчат на девети със сигурност към 15-ти ще има обувки, дано това да се приспадне към миналите обещания и този път найстина да има налице обувки! Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Дек 29, 2009 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ами пак требе да те разочаровам Very Happy Днеска пазарих оттам едни обувки и едни котки, та - новата партида "ще дойде" края на януари. Т.е. аз вече за зимни чепици за този сезон не се надявам.

Днеска намазах дебело със 100 %-ов силикон старите ми течащи като лейки Раихлета отгоре и утре ще ида да пробвам дали става номера ... Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 29, 2009 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И на мен ми казаха, че "партидата" ще пристигне към края на януари, така че си взех "Алпина Тибет".....
Сря Дек 30, 2009 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ами пак требе да те разочаровам Very Happy Днеска пазарих оттам едни обувки и едни котки, та - новата партида "ще дойде" края на януари. Т.е. аз вече за зимни чепици за този сезон не се надявам.

Днеска намазах дебело със 100 %-ов силикон старите ми течащи като лейки Раихлета отгоре и утре ще ида да пробвам дали става номера ... Wink
Е то така както е тръгнало, да се надяваме поне, че ще е тая зима, а не другата. Аз съм от търпеливите, но просто няма какво да си купя. В стената нямат номера, в другите магазини незнам какво изобщо има, абе ужас. Ще чакам и ще се надявам!

_________________
Take the first step and keep walking
Сря Дек 30, 2009 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Извън темата малко, но понеже четох ей това
dido написа:
Днеска намазах дебело със 100 %-ов силикон старите ми течащи като лейки Раихлета отгоре и утре ще ида да пробвам дали става номера ... Wink

"Силиконова" грес или ацетатен "силикон"? Ако е второто - и си искал здрав гумен слой - си купи полиуретанова паста от най-твърдата (обикновено има "50" в името). Прочети етикетите, че и на нея казват "силикон" простите продавачи. От това става гума. Ако си обезмаслиш кожата на обувката дори и ще залепне за там, а за подметката няма проблеми по условие.
Нед Яну 03, 2010 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ацетатен силикон, такъв за лепене на аквариуми и стъкло. Обувката не е кожена отгоре, а е някаква едро тъкана усилена материя. Силиконът образува защитен слой тъкмо върху тая тъкан.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Яну 03, 2010 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Полиуретановата паста е по-здрава, става да си направиш обувките като гумени ботуши. Но трябва да е над 2 мм слой, дори 3, за да е здраво колкото да издържи ритане на сняг.
Аз ползвам само кожени обувки, без текстилна подплата - да кажа нещо и по темата...
Чет Яну 07, 2010 4:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Тия от Макалу се омазаха тотално - до плешките в говна. Аз вече не съм сигурен дали искам обувки, стискам тоя петстотинтак цели 5 месеца и само слушам "Да бе, пристигат до седмица. Вече пътуват, очакваме ги всеки момент." Напът съм да си прецакам парите, немога вече да чакам.

_________________
Take the first step and keep walking
Съб Фев 06, 2010 4:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Миналия месец пазарих ей тия обувки за 50 кинта(невероятна цена).Натоварих ги максимално,нарочно се навирах по дерета,катрех се по склонове,джапах в локви и т. н.Чепика не трепва.Супер мембрана крака остава сух през цялото време.Горещо ги препоръчвам на хора с ограничен бюджет.Аз лично никога не бих дал повече от 80-100лв. за обувки.Ловджийски са ,ама кво от това.За тия пари качеството е върха.

http://www.prohunter.bg/shoes_scout.html#
Пет Фев 26, 2010 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Някъде я бях срещал тази марка, но съм забравил къде. Иначе това, което казваш звучи добре, макар и от едно тестване/ходене по пресечен терен. Замислям се да купя едни и да ги пробвам. Като гледам са доста евтини, така че дори и да се скъсат, няма да ме е чак толкова яд в сравнение с някои скъпи марки. Пък и са леки, което е добре при ходене по пресечен терен, без пътека. За мен е по-важно да не се късат, умереното пускане на вода не ми пречи много. Абе... май ще отида да ги разгледам на живо в магазина.
Пет Фев 26, 2010 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bojidar



Регистриран на: 27 Юни 2007
Мнения: 22
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Тия от Макалу се омазаха тотално - до плешките в говна. Аз вече не съм сигурен дали искам обувки, стискам тоя петстотинтак цели 5 месеца и само слушам "Да бе, пристигат до седмица. Вече пътуват, очакваме ги всеки момент." Напът съм да си прецакам парите, немога вече да чакам.
Явно нещата въобще не са се променили при Макалу. Аз обувките си ги чаках поне 1 година,тези и повече, но това беше 2006 г - 2007 г. Тогава все още прохождаха. И на мен така ми казваха. Сега идват, пътуват,имаме проблем на митницата и т.н. През тази една година докато ги чаках (по едно време се бях отказал да ги чакам) си взех едни Трезети от намасте, които се разнищиха и протекоха на третото ходене. Успях да ги върна и да си взема парите обратно. Според мен чакай и стискай парите, защото на тази цена по-добра обувка у нас неможеш да си намериш. Има и още нещо което не е маловажно, правени са в Европа, а не в Китай или на Балканите.
Съб Фев 27, 2010 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
bojidar написа:
........ Има и още нещо което не е маловажно, правени са в Европа, а не в Китай или на Балканите.

Извинявам се , че спамя по темата....но не съм съгласен с теб. Не е важно къде са правени, а е важно контрола, който се упражнява върху качеството. За пример ще ти дам моите обувки VIKING, скандинавски , но са правени във Виетнам.
http://engelsons.se/jakt-fritid-klader/index.php?do=prod&art=1422&parent01=2251&parent02=2269&parent03=2319&sida_nr=2
Very Happy ако това нестига, мога да посоча още доста примери Very Happy и....." не съм толкова богат, за да купувам евтини неща" Wink
...но както и да е ...
Има ли някой от форума - баир будала, който е ходил в Непал? Нужна ми е инфомарция от първа ръка..... Smile


Последната промяна е направена от GOART на Вто Мар 02, 2010 8:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Фев 27, 2010 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Само ще кажа за Викинг-а: близък приятел си взе такива от SLS (за 300 и кусур лева), на третия или четвъртия преход започнаха буквално да се "белят". Верно, че той не е от най-спретнатите хора, но пак не е нормално.
Пон Мар 01, 2010 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Само ще кажа за Викинг-а: близък приятел си взе такива от SLS (за 300 и кусур лева), на третия или четвъртия преход започнаха буквално да се "белят". Верно, че той не е от най-спретнатите хора, но пак не е нормално.

Има един модел, който даде дефект , но те спряха да го предлагат след 20-30 продадени чифта и върнаха парите на хората....
а, специално този, който съм посочил, го подлагам на зверско натоварване от септември м.г....и все още държи. Very Happy
П.С. Какво е SLS?
Пон Мар 01, 2010 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Магазин:
http://www.sls.bg/

Може да е нацелил кофти модела.
Вто Мар 02, 2010 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov