ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
По-добрата зимна обувка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
По-добрата зимна обувка
Автор Съобщение
godlike



Регистриран на: 07 Фев 2010
Мнения: 18
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дами и господа, понеже съм добър, ще ви покажа кой е и къде се намира ключа за бараката Smile

http://redrockbg.com/product.php?id=224

_________________
Има 2 вида хора - такива, които обожават планината и такива, които нямат никакъв вкус !
Пет Мар 05, 2010 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
А, ти пък - това много шевове има нещо. Като ще е ласпортива, да е непал:

http://namaste-bg.com/productdetails.aspx?id=558

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 05, 2010 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Voludar



Регистриран на: 03 Ное 2008
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
Миналия месец пазарих ей тия обувки за 50 кинта(невероятна цена).Натоварих ги максимално,нарочно се навирах по дерета,катрех се по склонове,джапах в локви и т. н.Чепика не трепва.Супер мембрана крака остава сух през цялото време.Горещо ги препоръчвам на хора с ограничен бюджет.Аз лично никога не бих дал повече от 80-100лв. за обувки.Ловджийски са ,ама кво от това.За тия пари качеството е върха.

http://www.prohunter.bg/shoes_scout.html#


И аз имах такива..както и брат ми..и след 1 година се превърнаха в нещо коренно различно...гумата стана супер мека ,започнаха да пускат..като цяло скапаха се....
Пет Мар 12, 2010 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Товарната совалка от далечната галактика БЕСТАРД кацна в София. Smile
Дошли са контейнерите с Breithorn Lite BG3, Cross BG3 и Top Alpine Pro.
ЦЪК

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Май 30, 2010 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Това ще да е онази пратка, която 4-5 поредни пъти изпада в пукнатини на времето без следа ....

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 31, 2010 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Bestard - Top Alpine Pro Отговорете с цитат
Понеже тази година на 100% искам да си купя ония Бестардки за които толкова "напинях" миналата година, а пък вече не искам да се занимавам с тия шибаняци Макалу. Бихте ли ми дали идея, дали в нашите съседки ги има тези обувки да ходя да си ги взема оттам. Гледах някъде, че пишете за варианта онлайн, ама да дадеш 450 кинта без да си пробвал обувките, ми звучи малко като идиотско изпълнение, почти като да тръгнеш да катериш Джамджиевия ръб февруари месец по чорапи и тениска с къс ръкав.

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Авг 31, 2010 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nnbs



Регистриран на: 20 Юли 2010
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
И аз с едно питане. В България а и като цяло в англоговорящите сайтове намирам много малко информация за Alpina.
Какво мислите за този модел. Замисъла беше да ги използвам из града в по-мразовитите дни и после за някой пролетен Пирински/Рилски преход и летни също там. Обаче това тегло много ме притеснява а и лятото вероятно ще спарват. Май не се водят трисезонна обувка а чисто зимна, словенците са много пестеливи с информацията. Не ходя толкова често в планината, че да си купувам скъпи обувки за всеки сезон. Лятото бях в Пирин с Hanwag Spirit и май само мойте оцеляха от групата, обаче ми взеха здравето - тежки и ужасно твърди, нищичко не усещах под краката си и така не можех да пазят равновесие. Тия дали ще са същите?
Нед Яну 02, 2011 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това тегло според мен е убийствено за други преходи,освен зимни в планината. В града също няма да ти вършат особено много работа - там се предполага, че трябва да си мобилен, а не да се влачиш като костенурка, а това все пак са си 2кг и нещо отгоре.
Пон Яну 03, 2011 2:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Според мен и с тези Alpina, ще имаш същите проблеми през лятото по нашите планини (тежки, много твърда подметка и спарване). Като ги гледами и за града зимата няма да са много подходящи.


Последната промяна е направена от milen_kb на Пон Яну 03, 2011 2:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Яну 03, 2011 2:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Чудя се дали за зимните обувки е задължителна мембраната.Виждал съм обувки за зимата на известни марки ,които са без мембрани.Напоследък не виждам много такива, но може всички да са решили че мембраната продава, та затова са се юрнали вкупом да слагат тези найлончета.

Не е задължителна. Има много добри обувки без мембрана - само в чужбина. На север по принцип ползват кожа, гума и дебели чорапи или вътрешна обувка. Обувките без мембрана трябва да са наистина добре направени, за да не са лоши - но пък тогава са по-добри от тези с мембрана. Цената не е по-ниска, или с същата, или са по-скъпи, ако се сравнят модели на един и същ производител за сходно приложение.
Мейндъл имат чудесен такъв модел, но струваше над 350 лв. Aко ти се занимава, се разрови в шведските страници за екипировка втора употреба, но вероятно ще са с предна част на подметката като за ски, и няма да има кой да се навие да ти ги прати до бг. Други безмембранни са канадските обувки - те гарантирано са за зима, няма начин просто.
Всъщност българският режим на полване е доста тежък - висока влажност, течна вода, кал, прах... нискокачествени чорапи...
Пон Яну 03, 2011 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
" par "означава чифт на испански Wink
Вто Яну 04, 2011 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Преводите не се правят буквално дума по дума. В някои езици и държави има други изрази, други разбирания за сезони и обувки.
Има недоброзъвестност, аз очаквам да е от Бг на първо място, после производителите.
Вто Яну 04, 2011 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nnbs



Регистриран на: 20 Юли 2010
Мнения: 51

Мнение Отговорете с цитат
Pssiho написа:
Това тегло според мен е убийствено за други преходи,освен зимни в планината. В града също няма да ти вършат особено много работа - там се предполага, че трябва да си мобилен, а не да се влачиш като костенурка, а това все пак са си 2кг и нещо отгоре.


Жалко, че се набутах и с DHL да ми ги носят.
Като се замисля 1кг не е толкова много, маратонките ми за бягане са по 380гр и въобще не ги усещам а средната трисезонна обувка е 700-800гр. Стария Hanwag Spirit ми беше много интересно колко тежи като база за сравнение но вече няма как да му измеря теглото а и в интернет също не се намира инфо за него. 8-10 часов преход из пиринските каманаци с тежка обувка в августовските жеги си е доста неприятно усещане, единственото преимство на твърдата подметка е, че можеш да стъпваш с цялата си тежест върху острите камъни без да ги усещаш.
Май ще ги продавам и ще търся нещо друго. Иначе за града ще вършат работа но пък те в Бургас едни снегове по 3 месеца не се топят Very Happy
Вто Яну 04, 2011 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:

Други безмембранни са канадските обувки - те гарантирано са за зима, няма начин просто.
.


Само да вметна мойте зимни обувки, на 99% съм убеден, че са канадски обувки модела е на Мейндъл, но с менбрана Горетекс, значи за нашите планини според мен са перфектни, поне засега дето съм ги използвал веднъж бих и партина....., обаче принципно не са направени за високи планини, а за сняг и минусуви температури, зима - да, но в ниското според мен. Доста по леки са и не са ми набивали краката при положение, че от Боровец до х. Заврачица покрай НГ нямаше сериозен сняг.
Та идеята е, че такива обувки за при нас са ок според мен, но за сериозната планина (по-висока) си трябват други обувки предназначени за нея.
Вто Яну 04, 2011 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Heckeriidis



Регистриран на: 09 Яну 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Това са моите обувки купих ги за 169 лв струват си всяка стотинка дадена за тях.

[/code]
Нед Яну 09, 2011 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov