ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кучетата на Дендрариума
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Кучетата на Дендрариума
Автор Съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Кучетата на Дендрариума Отговорете с цитат
Някой от вас срещал ли се е проблема с буквално глутници от кучета на Дендрариума в делнично време надвечер, когато почти няма хора...

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Пон Фев 02, 2015 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Срещал съм се с глутницата не само делнично време и не само надвечер... Постоянно са си там кучетата. Миролюбиви са - джавкат и вдигат патардия, но само помежду си. Не са ме нападали, не са много нахални и не мисля, че са опасни - може би проблемът им е че са наистина много (поне 6-7) и може да се изплаши човек... Въртят се повече около долното (малкото) езерце. С едно от тях се връщахме от Зл. мостове до Дендрариума - беше пич Smile
Пон Фев 02, 2015 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Зли кучета Отговорете с цитат
Едва сега видях, че е отворена тема за тях! Ами зли са и дори опасни. Около Нова година слизах от Погледец през Дендрариума. И точно преди къщата на охраната ме заобиколи глутница от 7-8 псета, които обелиха зъби и агресивно лаеха. Някои от тях ме доближиха и все гледаха да са откъм гърба ми. Гадна работа! Излезе човек от къщатаи и ги разгони, а на мен ми каза да ходя винаги с пръчка. Дори с някакво оправдание сподели, че кучетата не били на охраната - показа ми неговите, вързани за синджир край колибката им. А тия били бездомни, но редовно хранени от туристи. И ето го резултата! Не ми се мисли какво щеше да бъде, ако бях минал с внуците!
Нед Фев 22, 2015 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
amdimitrov написа:
Срещал съм се с глутницата не само делнично време и не само надвечер... Постоянно са си там кучетата. Миролюбиви са - джавкат и вдигат патардия, но само помежду си.

Кучетата се влияят от човека пред тях - зъл човек - по-зли кучета. Явно не си зъл и затова ти се разминава.
Нед Фев 22, 2015 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Айде без глупости! Отговорете с цитат
Ради, извинявай, но тая глупава теория съм я слушал десетки пъти от хора, които се пишат защитници и приятели на животните! Хайде, да приемем, че всички оглозгани до смърт от кучета - професорът в София, англичанката в Странджа, момичето в Севлиево май... все са били изтъкани от злоба и са си получили заслуженото. Но какво да кажем за нахапаните деца? И сред тях има умрели, да не говорим за обезобразените. Какво, и те ли са злобни? Че дори Господ не съди децата, а ние ще оправдаваме кучетата ли? Ами до нашия двор има куче, което ще си изгризе собствените зъби от злоба, лае по всеки, който мине, без изключение. Хайде мини ти, пък то нека легне в краката ти!

И с две думи: Витоша е парк и е разрешен дори за злобни хора, но в него нямат място злобните кучета!
Нед Фев 22, 2015 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Точно обратното.Кучетата усещат когато човек го е страх и тогава стават по-агресивни.Когато човек е зъл-с голяма доза вероятност ще е и по-агресивен при нападение.Съответно кучетата е по-вероятно да подвият опашки.Всичко си зависи и от нрава на самото куче.Обикновено по-дребните породи са по-нервни.Примерно спокоен пинчер няма да намериш,докато един едър кавказец най-вероятно ако минеш покрай стадото ще избуфка 2-3пъти,но може и да не си направи труда да тръгне към тебе.Разбира се и за това има изключения.Някои кучета разбират и се кротват само и единствено като видят дебелия край.Отделно и когато кучетата са две-три сдобиват и повече кураж,отколкото ако е само едно.Писнало ми е и от кучета по вилите,които по закон Божий винаги са вързани със един сезал завит веднъж-дваж около цементовия кол на някоя лоза и при първия минаващ човек се отскубват без никъв проблем и идват при тебе.Мене не ме е страх,но е неприятно особено когато водиш хора с тебе(най-вече малки дяца).Щото това може и да им е последното ходене в планината и друг път да не искат да стъпят.А целта трябва да ни е именно да привличаме повече хора към планинарството.
Кучета оставени без секъв контрол нямат място нито в града,нито в парковете,нито по пътеките...Напоследък прави впечатление и че водачите на кучета често стават агресивни ако им направиш забележка.
Дори и да не е агресивно кучето-особено ако е едро-едно на ръка че плаши по-страхливите,друго-че пречи.Кучето има доста повече енергия от човека,съответно ако е пуснато на самотек и не спазва команди-то циркулира напред надзад пред групата-отида до нейде,после се връща,после пак отива.Миналата есен един такъв 70кила кавказец ми се наложи по едни тесни пътеки 4пъти да се разминем.Тва не е човек-нищо не можеш да му кажеш да ти направи път.Ми ако някой дето го водя падне из пропастите зарад тоя звер,щото мангала дето го водеше вървеше полвин километър след него!?Кучето или трябва да е на повод или ако е без повод трябва водача да може да си го контролира с команди така че да върви що-годе с групата,а не да е нейдеси на майната си и да не знае въобще стопанина къде е и кво прави.Кат не може да спазва тия две условия-да си го държи у апартамента.Накрая мангала кат му направих забележка и кат взе да се пени и добре че ме удържаха щото щях да го удавя в коритото на една чешма...
Отделно има и разни малки пальоши,които имат редовния навик да се измъкнат тихомълком "кат пръдня из гащи" покрай тебе и като ги подминеш да те клъвнат по петата.
А бездомни песове пък въобще не трябва да има.Не знам как успяваме но сигурно сме единствената европейска държава в която съм виждал бездомни шляещи с по улиците кучета,а съм бил в почти всяка страна в Европа.Дори и в братска Румъния съм виждал прасета по пътя,но куче-не!Дори е да е безобидно едно бездомно куче-най-малкото е източник на ехинокок,лайна по пътя и разхвърлия покрай контейнерите и кофите.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Пон Фев 23, 2015 12:23 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Фев 23, 2015 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Тъй,тъй дето се вика, Сотиров е напълно прав! Тези "бесовици" ги влачи една жена по пътя Arrow аз също качвам моят пес горе, обаче е обезпаразитен, данъчно заплатен,чипиран, че даже и го почиствам преди прехода Very Happy Зер ,на Витоша отиваме няма да се илзагаме... Very Happy ПС. Тази жена влачи гадни помии горе и това е гадно! Crying or Very sad
Пон Фев 23, 2015 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Не мисля, че има тАучно обяснение все още по въпросът защо кучето лае по някои хора а по други - не!
Обаче е факт, както и това, че почти винаги олайва мангалите.
Мен лично много рядко ме лае куче.
Дори и като се случи обаче нямам никакъв респект от тях.
И не го приемам лично, което струва ми се е основният проблем.
Някак хората го приемат като накърнено достойнство ли, какво ли...
Пък то на него това му е "работата" дето се вика!
В най-лошият случай е отнасяло ритник или камък.
Липсата на уплаха или не дай боже да побегнеш със сигурност ги спира.

А колкото до това трябва ли да ги има или не...
Ми той и клека е ебаси зловредното и безполезно нещо но си е част от природата.
Змиите също са част от нея.
Между другото тях ги харесвам за разлика от клека Wink

Пък относно коментара по-горе че за злоби хора има място в планината а за злобни кучета - не, надявам са да е шега.
Иначе е бая абсурдно.

А то кутретата са точно като мангалите - играят според тоягата Smile
Пон Фев 23, 2015 3:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bul_dog



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Недопустимо е, държава която се има за цивилизована да си отглежда глутници.
Не е нормално, но е българско, като ти роди кучката на село, да отскочиш до най-близкия град и да "наръсиш" поколението по улиците. Виновни няма, контрол няма...заинтересуваните се грижат популацията да не пада до критичен минимум-инак ще спре бизнеса, обезпаразитяване, ваксинации, кастрации... Създаваш проблем и после го решаваш-бг чиновникът е непобедим. Европа ли? По-скоро Индия!
Пон Фев 23, 2015 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И всичко това изписано за животно, изгубило 30 % от мозъка си в процеса на "еволюция" и приобщаване към човека! Суперинтелигентно със средно 72 гр. мозък...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Фев 23, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
но си е част от природата.

Точно това е проблема заради който имаме толкоз много бездомни кучета в страната.Навремето говорих с един депутатин и той изказа точно същата теза:"Кучетата не ги избиваме,защото ако ги избиеш кучетата в един град,то от полята ще придойдат нови.Затова и само ги кастрираме".Истинската причина защо не се стига до радикално решаване на проблема с бездомните кучета всички я знаем-защото ако изчезнат кучетата ще изчезне и възможността организации като "Екоравновесие" да цоцат пари за десетилетия напред и хората в тях да се радват на топла службица.
Кучето може да съществува само и единствено около човека.То НЕ е част от природата(дивата такава).Ако вземеш да пуснеш едно куче в планината или сред полето-то не може да ловува и да се изхранва само.Затова ще иде до близкия град и ще рови по кофите.Дори и да улавя нещо в дивата планина-то ще е спорадично и недостатъчно за изхранването му.Докато лисицата,вълкът,чакалът-те могат да се изхранват сами.
Не пледирам за нищо с тоя пост-просто нека си изясним правилно понятията.Кучето е "част от природата" точно толкоз-колкото са "част от природата" вятърните централи,соларните панели или АЕЦ "Козлодуй".

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пон Фев 23, 2015 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
...Истинската причина защо не се стига до радикално решаване на проблема с бездомните кучета всички я знаем-защото ако изчезнат кучетата ще изчезне и възможността организации като "Екоравновесие" да цоцат пари за десетилетия напред и хората в тях да се радват на топла службица...


Е то бива мнителност ама на мен тука конспирацията ми идва в повече.
Ба тая служба, ба тия пари от подбна дейност...

Аз все пак недоумявам... С каво толква ви пречат едни кутрета и какво толкава ако някое ви олае?
Съвсем отговорно твърдя, че ако някой освен с оскърбеното достойнсво щото е бил олаян остане с разпран крачол като бонус то вината си е изцяло в него!!!
И народа е казал - будала човелк и вързано куче го апе!
Дайте да видим кво да направим на глобално ниво с шибанят клек, че на мен той къф трън ми е в очите...
Пък дори не лае!
Пон Фев 23, 2015 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:

Ба тая служба, ба тия пари от подбна дейност...


900хилади до милион и двеста на година е бюджета само на Екоравновесие.Дълго време му беше шеф Миро Мършата-впоследствие стана министър на Бойко.Счита се за един от най-богатите хора в страната.В момента има собствена партия с клубове и служители в цялата страна.Поддържа си ги без проблем вече 4та година,при положение че няма 1% за субсидия.Та така-вярно "бах тия пари"...

Esper написа:

Съвсем отговорно твърдя, че ако някой освен с оскърбеното достойнсво щото е бил олаян остане с разпран крачол като бонус то вината си е изцяло в него!!!
И народа е казал - будала човелк и вързано куче го апе!

Ти да видиш-начи ако те ухапе куче-ти си си виновен.Тука над града има една вила-три броя 70килограмови звяра вече на 2 пъти се случва някое от тях да изскочи.Добре че не е имало хора да минават по пътеката около вилата по тва време.Или кво викаш-"ми те са си виновни-случило се е да са на неподходящото място в неподходящото време".
Понеже си голям мъж мога да ти уредя импровизирана случка все едно че ти се е случило да минеш баш кога е изскочило някое.За целта ще трябва просто да влезеш в двора на вилата.Навитак ли си?Едночко само ще има пуснато.Другите ще ги вържем. Twisted Evil Twisted Evil
Друга случка-един си пуснал 4-5пальоша покрай една хижа.Минават баща с дете на около 6-7години.Оп,детето изквича че тихомълком единия пальош го клъвнал за глезена.Ми ти найш че сега от бюджета на данъкоплатеца заради оня дето си е пуснал кучетата ще идат едни 300лв. за 5те противобесни ваксини които се бият!?
Ми ако детето е малко и не каже на родителя(както често се случва при малки деца)!?Ти найш че беса е енцефалит(възпаление на мозъка),който има 100% смъртност ако не се ваксинираш след ухапването!?И при това говорим за изключително мъчителна смърт.
Ти някога виждал ли си как се вади ехинококова киста от дроба!?Найш че често се налага да се режат доста ребра!?И найш после как след операцията първия месец болния го държат наблъскан с опиати и пак вие от болки все едно го дерат жив!?Красота Twisted Evil Twisted Evil
А найш че 10% от ехинококовите кисти са в мозъка!?Често в жизненоважни центрове,което не позволява операция и човека си заминава.А отделно и след операция остават често било доживотни парализи било епилепсия заради ръбците от операцията!?
А найш колко хора остават завинаги сакати заради ехинококоза на костите!?
Отделно се случва понякога да се загнезди ехинококова киста и в сърцето със всички последващи проблеми.
Имам роднина която си отиде от ехихонокоза на черния дроб.Иди и кажи на двете и деца,които остави сираци че сама си е виновна!
България е първа в Европа по заболеваемост и брой операции от ехинокок.През една от годините се беше случило дори да имаме повече заболели от всички европейски страни общо.Това е и смешно и страшно!
Та така...
Ся разбирам че просто си тролиш и гледаш да почешеш клавиатурата.Но с някои работи-шега не бива Exclamation Idea
Eй хора,не си правете майтап с тия работи.Щото съдбата има странно чувство за ирония.И утре заради един недобре измит домат да не стане така да се насираш от болка в някое хирургично отделение и да се молиш някой да ти сложи възглавница на лицето и да я застъпи с коляно,та барем да се оттървеш от болките...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Вто Фев 24, 2015 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тука се отказвам...
Как не те мързя да дращиш толкова за нищо!
Ти верно си редка плетка!
Вто Фев 24, 2015 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Тука се отказвам...
Как не те мързя да дращиш толкова за нищо!
Ти верно си редка плетка!


А ти, ако наистина мислиш каквото си писал, си за освидетелсване!
Вто Фев 24, 2015 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov