ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Момина Поляна-Вежен-жълти кодове,червени пътеки,бели...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Момина Поляна-Вежен-жълти кодове,червени пътеки,бели...
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Момина Поляна-Вежен-жълти кодове,червени пътеки,бели... Отговорете с цитат
...снежни пелени и кафяво на гащите(продължение на заглавието)Smile
Очакванията си бяха такива-снеговалеж и силен вятър.Плановете-доста смели...Първият ден още в тъмни зори(даже преди тях) Plamen.K ни остави в покрайнините на Антон-на пътеката за Момина поляна-изкачване към 1100м. И сняг след половината път.

Към Картала вече задуха подобаващо...падна и хубав мъгел...а някой „майтапчия“ е мацал червена боя напълно професионално на отклонението за хижата-ако си без гпс в мъглата като нищо ще си помислиш че продължаваш по Е-3...

На хижата-сичко-ок!

Вторият ден започна с терзания и размисли-още долу духаше твърде...на билото беше доста по-зле –добре че вятърът ни идваше пристърни та се ядваше горе-долу-а ни предстоеше доста ходене по него...на Планински извори поотдъхнахме 5мин.-да пийнем вода и да поотръскаме леда.

Нататък-през Баба,Попови гробове(Антонски превал) горе-долу се ядваше.О-обаче като започнахме качването към Булуваня стана страшно-вятъра се усили,видимостта падна до..ами около 20см. А снегът не спираше...калъфчето на гпс-са замръзваше,аз не смеех да сваля ръкавиците за по-добро боравене а десните ни половини бяха като ледени кори,ръкавиците-като стъклени!Навеища,които трябваше да прескачаме(ако не се блъснех в тях без да ги видя....

С 300 зора стигнахме отклонението по коловете към х.Бенховски и спасително се изсипахме надолу-снега стана дълбок и лепкав-нова драма!До Бенковски криво-ляво биваше-6 часа!Нямаше никой и запалихме камината да се стоплим-тя така пламна че след 2 часа като изтръсках якето да го облека от него се изтъркули буца лед...

От там по пътя през Суватски дол ни трябваха още 4 часа до х.Вежен-няма да описвам ходенето през тежкия сняг след като си се борил преди това с вятър и снеговалеж...

на хижата бяхме към 20.15ч.-към 12.30часа от които 2 почивка на Бенковски и 22,7км в разнороден сняг.Хижаря беше предупреден-чакаше ни със запалена печка хладна бира и...заслужено конско
Тетия ден беше наградата-гледките от Вежен...ама трябваше да си ги заслужим...дълбок сняг който преди ръбчето с въжето ни караше да рием отчаянос минути на едно място със закопчани снегоходки .

Тъй като ни(ме)домързя не ги свалихме(снегоходките) и по камънака на въжето и изкарахме с тях до върха.


На юг мислех че ше е по-лежерно,имайки предвид обстановката от преди 2 дни ама-тц!Навалял пресен сняг с коричка- не достатъчна да издържи снегоходката но достатъчна да окаже съпротивление при ваденето и
След 7 часа и нови 15.4 км бяхме в Клисура

после няколко влака(единия,който не дочакахме със 120мин закъснение-да живее БДЖ!) и-по къщята!
Общо-50км. От които само 5-6 без газене на сняг.
Всички снимки:
http://fena73.snimka.bg/mountain/momina-polyana-vejen.852396.34814126
Сря Фев 04, 2015 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Защо ли това около Антонско-Момина поляна-Планински извори и разните там Баби ми е толкова познато Rolling Eyes Психо трилър при хубаво време. А това с червената боичка е едно мноооооооого умно решение от страна на така и не можах да разбера. Голяма глупост
Сря Фев 04, 2015 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
А това с червената боичка е едно мноооооооого умно решение от страна на така и не можах да разбера. Голяма глупост

Според бай Баньо(с"Б" а не с "Г"SmileSmile)-хижаря на М.Поляна било инициатива на паркаджиите ама лично на мен не ми се вярва много...
Сря Фев 04, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Баньо е невероятен човек. Не съм срещал по-загрижен от него. Обади ми се след няколко дена специално да пита дали пострадалия леко колега-жка се е оправила. А за маркировката - вярва че инициативата е от там нейде. Паркаджиите са интересни хора да знаеш. Ама ти го знаеш Wink
Сря Фев 04, 2015 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov