ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за Матушка Русь
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 111, 112, 113  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Тема за Матушка Русь
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
"Пожарът е нормално природно явление, борбата с което е безсмислена и даже вредна"
Александр Усс - губернатор на Красноярския край в Русия - най-засегнатия район от пожари в момента. В Русия пожарите са обхванали територии колкото е Армения.
https://youtu.be/W1gbGWhUiFs?t=448

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 01, 2019 12:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Инструкция за управлението на окупираните от Съветската армия източноевропейски държави, КАА/08.113, Москва, 02.06.1947 г., Инструкция НК/003 – 47

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Авг 03, 2019 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
45. Да се проявява постоянна грижа за систематически подбор за висшите институти на хора, които произхождат от най-ниската категория от населението или незаинтересовани професионално хора, стремящи се само към диплома.
Или известният РабФак - работнически факултети. Имах един съсед, достигнал до професор - от рабфак. 20 години си държеше и изхвърляше боклука в една и съща тенекия от сирене с дръжка от тел. Познаваше се присъствието му от 50 метра, по вонята, която се носеше от тенекията както и от него. "Научен кадър" по съветски образец - с мозък на пиле, но много настоятелен в постигане на целите си, ако някой му се върже. Да се смее ли, да плаче ли човек.
Около половината вишисти до 1990 г. в България са от рабфак.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Авг 03, 2019 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до ангел: То кой ли е нямал такъв съсед? Въпросът е кои са късметлиите дето са имали само един такъв съсед? Я професор, я партиен секретар в някое предприятие, я под някаква друга форма обслужващ тази най-мракобесна система на терор срещу всеки, който повече или по-малко е запазил нещо от човешкия си облик. И тия хора, голяма част от тях, и досега са живи и досега не просто си остават същите, но като разкашкващи се на дъжда лайна все повече мърсят и овоняват наоколо. Дълбоко и завинаги генетично увредени хора, достойни за безкрайно съжаление.


Последната промяна е направена от ray на Пон Авг 05, 2019 12:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Авг 03, 2019 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Е как какви Рей - ставаха началници, разбира се . В т.44. от съветските указания :

44. Да се проявява системен контрол хората на отговорни длъжности да произхождат от работническата класа и да имат най-ниска квалификация.

42. Не може да се изправят пред съд хора с длъжности, дадени от партията – независимо че тези хора са виновни за икономически загуби и са мразени от подчинените си. В драматични ситуации трябва да се преместват на друга равностойна или по-висока длъжност в друга област или град. В крайни ситуации тези хора да се назначават на неначалническа служба като се използват за кадрови резерв за друго време. или Номеклатурата

Колкото и абсурдно да изглежда, да , така беше . А колко му е като си подлец, простак и тъпанар, да се самопредложиш за най-сигурното ниво :

10. Към всички органи на властта и всички значителни заводи да се включат хора, които сътрудничат на КГБ. Това да се осъществява без знанието на държавните местни власти
Интересно четиво, предоставено от Ведрин. Такава беше ситуацията докъм 1980 г, когато голяма част от най- интелигентното население нелегално се самоизключи от социкономиката и премина към малка частна дейност, "черна" / това е нормално състояние при дефицит, но така е кръстена от враговете й / борса , кражбите от държавното, валутен обмен извън държавата и вече към 1987 година се създаде паралелна частна икономика . Не точно икономика в голям размер, колкото паралелен живот , гравитиращ извън плановете на властта. И положението стана неконтролируемо от репресивните органи.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Авг 03, 2019 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Автентичността на текста е трудно да бъде проверена. Из разни източници в Интернет, свързани с версии на този текст на различни езици, се твърди, че той е бил открит в кабинета на следвоенния президент на Полша Болеслав Берут, както и че за първи път е бил публикуван в полско списание, издавано в САЩ.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Авг 03, 2019 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Автентичността на текста може лесно да бъде проверена ,ако човек има малко по-голям жизнен опит съчетан с малко повече ум ; и най-вече желание да подлага на анализ това което му се поднася като информация .

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Вто Авг 06, 2019 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
баир_будала написа:
Автентичността на текста може лесно да бъде проверена ,ако човек има малко по-голям жизнен опит съчетан с малко повече ум ; и най-вече желание да подлага на анализ това което му се поднася като информация .

Аз лично не съм от най-умните, а и първите си 30 години съм живяла в малко село, та и жизнения ми опит не е от големите, но желание за анализ имам. Бих искала да знам как да проверя по лесен начин автентичността на текста. Благодаря предварително! Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Авг 06, 2019 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до Mariana1000: То би било признак за сериозно заболяване ако те занимава мисълта и още повече ако я декларираш, че си сред най-умните... А тва къде и колко си живял няма няква причинно следствена връзка с жизнения опит в смисъла, който влагаш в "жизнен опит". А това пък че имаш желание за анализ е много хубаво, но не прекалявай. Само с анализи и обективност работата не става. Жизненият опит, особенно планинарският, на това учи Smile.
Може би е добре да не отваряме работа да се обяснява на баир будалата щото повече или по-малрко всички ние тука сме будали, било то баир или други, тоест колеги сме все пак .... и по-скоро да се запитаме защо този или подобни текстове се припознават като автентични, независимо дали са или не са ...
Чет Авг 08, 2019 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
до Mariana1000: То би било признак за сериозно заболяване ако те занимава мисълта и още повече ако я декларираш, че си сред най-умните... А тва къде и колко си живял няма няква причинно следствена връзка с жизнения опит в смисъла, който влагаш в "жизнен опит". А това пък че имаш желание за анализ е много хубаво, но не прекалявай. Само с анализи и обективност работата не става. Жизненият опит, особенно планинарският, на това учи Smile.
Може би е добре да не отваряме работа да се обяснява на баир будалата щото повече или по-малрко всички ние тука сме будали, било то баир или други, тоест колеги сме все пак .... и по-скоро да се запитаме защо този или подобни текстове се припознават като автентични, независимо дали са или не са ...
Г-н ray, крайно време е да видим направена от Вас снимка с планински пейзаж.
Четете между думите, в случая. Laughing

ПП: Разумно би било да не ми отговаряте в тази тема, а евентуално...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Авг 08, 2019 2:49 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Авг 08, 2019 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Кръстникът - образователно видео.
Всички прилики с нашата близка история и настояще са случайни.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 08, 2019 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
баир_будала написа:
Автентичността на текста може лесно да бъде проверена ,ако човек има малко по-голям жизнен опит съчетан с малко повече ум ; и най-вече желание да подлага на анализ това което му се поднася като информация .

Аз лично не съм от най-умните, а и първите си 30 години съм живяла в малко село, та и жизнения ми опит не е от големите, но желание за анализ имам. Бих искала да знам как да проверя по лесен начин автентичността на текста. Благодаря предварително! Smile


Ами тогава със сигурност си спомняте лозУнгите изписани по някои дувари , а и тогавашната терминология каква беше.
Wink

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Вто Авг 20, 2019 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Инструкция за управлението на окупираните от Съветската армия източноевропейски държави, КАА/08.113, Москва, 02.06.1947 г., Инструкция НК/003 – 47

Ведрине, не може да има такава инструкция с дата 02.06.1947г, в която да пише КГБ, тъй като организация с такова име е създадена едва на 13 март 1954 г.
Сря Авг 21, 2019 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до владоф: Я гледай ти, я гледай ти... значи, оправданията от рода на ама такива бяха заповедите, давани от по-умни и знаещи хора, аз само ги изпълнявах, щото бяха успели да ме заблудят и да повервам в идеите им, правех го за доброто на обществото, а и аз семество имам и т.н..... нещо май отпадат. Отпадат, ама дръжки... и до днес в родната ни родина всеки мръсник оправдава мръсотииите си с това, с разни уж незаобиколими и непреодолими фактори като началството или естеството на времената или с тва че требе своя и други търбуси да изхрани.... Дееба тъпите чутури дееба, дето разбират от времена толкова колкото лъчко от планинарство... Палачите все невинни, жертвите все виновни.
Сря Авг 21, 2019 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
vedrin написа:
Инструкция за управлението на окупираните от Съветската армия източноевропейски държави, КАА/08.113, Москва, 02.06.1947 г., Инструкция НК/003 – 47

Ведрине, не може да има такава инструкция с дата 02.06.1947г, в която да пише КГБ, тъй като организация с такова име е създадена едва на 13 март 1954 г.

Така е -- има и други подобни неточности в текста, а и разни нюанси в преводите му на различни езици. Дали обаче това е признак за по-свободен превод или недостоверност на оригинала?

Иначе, сякаш най-големи съмнения поражда твърде доброто съответствие между написаните наставления и тяхното изпълнение, за което имаме предостатъчно наблюдения...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Авг 21, 2019 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 111, 112, 113  Следваща
Страница 47 от 113

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov