ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница 1, 2, 3 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение COVID-19 Отговорете с цитат
Циркулиращо из ФБ:
Няма нов пореден дизайнерски вирус, има 5G - за да се отвлече вниманието от него.

"Няма вирус. Има 5G.
Това е причината.

Интернетът днес е с честота 2,4 гигахерца.

5G интернетът, който се въвежда вече, е с честота 60 гигахерца.

Какво означава това?

Молекулата с кислород, не достига до мозъка чрез хемоглобина, защото високата честота на 5G кара молекулата кислород да се върти бясно около обритата си.

Опасността е, че в случая с 5G ние-хората ставаме антени, всяка наша водна молекула в организма играе ролята на антена.

Лисата на кислород в човешкия организъм води до много проблеми, на първо място до дихателна недостатъчност.

Затова на снимки и видеа, които виждаме в Китай, Ухан хората падат като тАлпи по улиците.

Нека си припомним, че за да разберете колко вредно е 5G, първо трябва да изхвърлите микровълновата си печка.

Всички родители, чиито деца често боледуват, моля спомнете си: колко пъти сте топлили мляко, вода или храна на детето си в микровълнова печка? Може би има връзка.

Отвлякоха ни вниманието от вредата на 5G, всяха ни паника, предсказват пандемия днес по CNN, утре ще поднесат в а к с и н а т а.

Да стоим далеч!

Ще попитате каква е връзката и защо именно в Китай, Италия, Южна Корея и круизния лайнер Даймънд Принцес?

Отговорът е много лесен.

Всички гореизброени страни ВЕЧЕ са въвели масово 5G.

За Китай този район е Ухан.

За лайнера?

Той привлича клиенти, като ги уверява, че само при тях на борда, ще има последно поколение интернет технология, не помня точно, но хората са били експериментални зайчета.

Имам своя теория, че китайците няма как да признаят, че 5G избива хоата им. Те толкова са инвестирали в него. Той е основният им коз да постигнат целите на експериментите си.

Няма как да излязат пред медиите и да го признаят.

Добра версия прилагат с коронавируса."

Д.Д.
Съб Фев 29, 2020 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 224
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат

Съб Фев 29, 2020 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 813
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
С риск да ме заклеймите - по-големи глупости не бях чел.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Фев 29, 2020 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение Да се помни! Отговорете с цитат
"По принцип всички мрежи разпространяват неконтролирана простотия...………."
Пон Мар 02, 2020 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Простотията не е заразна, но може да бъде провокирана ха ха

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Мар 02, 2020 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
С риск да ме заклеймите - по-големи глупости не бях чел.


Това показва, че нямаш профил във фейсбук. ПОТРЕСАВАЩА е глупостта човешка! Силно изпростя населението, поне на България. Сигурен съм!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Мар 02, 2020 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
ПОТРЕСАВАЩА е глупостта човешка! Силно изпростя населението, поне на България. Сигурен съм!

Има още накъде да се копае. Прочети Хари Харисън - "Свят на смъртта II". Там се поддържа теорията за регреса на обществото. Първо много се смях, после се замислих, дали с тези динамични темпове на "развитие" няма да се окажа, все още като жив, свидетел на изрисуваната там картина. Все пак имам някакъв шанс с познанията ми по електричество да се преквалифицирам в жрец от сектата на "бог Електро"...
https://chitanka.info/text/335-svjat-na-smyrtta-ii


Последната промяна е направена от vladofff на Пон Мар 02, 2020 12:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 02, 2020 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
mislesht написа:
ПОТРЕСАВАЩА е глупостта човешка! Силно изпростя населението, поне на България. Сигурен съм!

Прочети Хари Харисън - "Свят на смъртта II". Там се поддържа теорията за регреса на обществото. Първо много се смях, после се замислих, дали с тези динамични темпове на "развитие" няма да се окажа, все още като жив, свидетел на изрисуваната там картина. Все пак имам някакъв шанс с познанията ми по електричество да се преквалифицирам в жрец от сектата на "бог Електро"...
https://chitanka.info/text/335-svjat-na-smyrtta-ii


Хубаво е, че няма как да знаем, какво ще ни предложи бъдещето. Wink Не искам да се филмирам, че аз и без друго съм си умерен песимист по принцип, освен умерен скептик. Дай да си вършим нашата работа, както я разбираме, пък който надделее, той ще владее. Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Мар 02, 2020 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 224
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Може би не с точност, но какво ни носи бъдещето е що годе ясно. Машините в миналото са ни отнели ръчният тежък труд. Машините в сегашно време ни отнемат мисловният труд. Аутсорсваме помненето на машини, изчисляването на повтарящи се операции, все повече вземане на решения (да, базирани на статистика, но все пак...) от машини. Впрягаме мозъкът си да мисли при все по-малко дейности.
А технологиите стават все по-сложни и скоро няма да можем да ги разбираме как действат. Няма да се замисляме, как някоя машина е взела решение вместо нас. Всъщност, това вече се случва. Да, само в някои ниши, но се случва. Ако на някой му се чете - https://en.wikipedia.org/wiki/Technological_singularity
Пон Мар 02, 2020 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
а ,навремето е имало -тиф ,холера и подобните им
и хората са вярвали ,че Земята е плоска
а ,сега имаме си антиваксери
които искат да ни върнат в ония времена

Lam

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Пон Мар 02, 2020 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Ама вие кривнахте в дразги и мерене на разни работи. Стига де!
Освен това е цитат от ФБ, но за вируса съм склонна да вярвам, че е лабораторен, всъщност - убедена съм!

Значи, до настоящия момент имаме 148 починали в Италия.
Статистиката е, че починалите в световен мащаб са предимно възрастни хора, пенсионери с други думи, и болни хора.
Такива, за които се плащат ежемесечно пари от държавния бюджет на разни страни и които са консуматори, без да произвеждат продукт.
(да кажем по 1000 евро средна пенсия = 148*1000 = 148 000/месечно * 12 = 1,776,000 евро годишно спестени от бюджета само за пенсии)
Като махнем САЩ, в повечето други държави здравеопазването май е безплатно, или не - не знам със сигурност...

Като си отидат тези все болни и възрастни хора - това са тоооолкова много спестени пари и ресурси, според тия които дърпат конците - няма пенсии по 250 лв и ропот за по-високи такива, няма плащания по болници - няма нищо!
Има пенсионери - има проблем, няма пенсионери - няма проблем!

https://www.worldometers.info/coronavirus/
https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

Някой ми каза преди време, че само 5% от хората били на неговото ниво. Другите били *** и само хабели ресурсите на планетата.
Не, не е теория на конспирацията. Беше ми казано в прав текст!

ПС: Този вирус е опасен само за възрастните и сериозно болните хора.
Статистически, от нормалния грип ежегодно в САЩ си отивали между 11000 - 16000 души годишно.


Последната промяна е направена от Alina на Чет Мар 05, 2020 10:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Мар 02, 2020 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 224
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
... Такива, за които се плащат ежемесечно пари от държавния бюджет на разни страни и които са консуматори, без да произвеждат продукт.

Живеем в консуматорско общество. Икономиката ни е базирана на това. Както държавите, така и корпорациите печелят само и единствено, защото има консумация. Без постоянно увеличаваща се консумация икономиката ще се срине.
Особено тук в България, повечето ни данъци не ги плащаме пряко и трудно се вижда, но част от всичко, което консумираме, държавата прибира проценти. Ама давали някакви пенсии... Щели да спестят нещо... Това е нищо.
Убиването на консуматори е противопоказно за всички!
Пон Мар 02, 2020 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Alina написа:
... Такива, за които се плащат ежемесечно пари от държавния бюджет на разни страни и които са консуматори, без да произвеждат продукт.

Живеем в консуматорско общество. Икономиката ни е базирана на това. Както държавите, така и корпорациите печелят само и единствено, защото има консумация. Без постоянно увеличаваща се консумация икономиката ще се срине.
Особено тук в България, повечето ни данъци не ги плащаме пряко и трудно се вижда, но част от всичко, което консумираме, държавата прибира проценти. Ама давали някакви пенсии... Щели да спестят нещо... Това е нищо.
Убиването на консуматори е противопоказно за всички!


И аз не вярвам да е лабораторен, още повече че някои грипни вируси имат общо взето същия таргет. Тогава защо им е да създават нов вирус, след като грипа си минава периодично и си взима своето, а и е неизтребим(за сега). Освен това е очевидно, че коронавирусът няма да "свърши работа".

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Мар 04, 2020 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение 10 мерки против коронавируса Отговорете с цитат
10 мерки против коронавируса

Виж сега:
1. Трябва да провериш, дали Меркурий не е ретрограден, тогава е много опасно! Все пак той(коронавирусът) ни се дава отгоре. Макар, че един приятел онзи ден ми каза, че бил измислен в Щатите(той бачкаше там 4 години и знае). Мамка им....американска! Те и бомбата измислиха едно време.
2. Нямало лекарства, айде бе! Има много хубави хомеопатични препарати против коронавирус, доказали се през вековете(дали не беше през хилядолетията?), четох го в един сайт вчера! И преди употреба, прочети листовката! Няма нужда да се обаждаш на личния лекар - ай мошеници и те! Взимат само големите заплати.
3. Маските са полезни. Сега не е нужно да се харчат луди пари за тях, може една, и на старо става, и от тоалетна хартия(ако не е свършила, те хората не са прости). Важно е да е хубав цвят, да се вижда от далече. Той коронавирусът не е кьорав.
4. Алкохолът убива коронавирусът - казаха го по телевизията! Всеки ден трябва да се прилага, вътрешно и външно, по кило. Ако няма - по половинка.
5. Цигарите няма да ги спираш! По 2 кутии на ден прочистват долните дихателни пътища. Той вирусът ходи точно там. Тва проучвания, статистики-матистики, пълни глупости! Един приятел на дядо ми пушеше и живя до 104 г. И дядо пушеше, ама малко.
6. Начи, трябва да се избягват всякакви спортни и културни мероприятия, училище също! Опасно е! В МОЛ-а може! Там няма вируси, тва е съвременна сграда бе! Има инсталации, туй-онуй. То и затова има толкова хора там. Да не са прости? В чалготека също може, вирусът не обичал чалга. Той затова почна от Китай - там чалга не слушат! Шушана до дупка!
7. Миенето на зъбите и ръцете е излишно. Че те не виждам да са мръсни. Тва са някакви отживелици от миналото. В краен случай, може с мокра кърпичка, ако няма - суха. А миенето на краката пък за какво??? Чули ли сте вирус да ходи по краката? Ха-ха! Параноици.
8. Тва за разстояние 1 метър между хората, кой глупак го измисли? Как да правим секс от такова разстояние, а???? Айде вие с големите п*шки можете, ами ние кво праим? Пълни глупости!
9. Хубаво е да се помолиш на бог - помага против коронавируса. Ватиканът не съобщава за болни. Абе той бог познава своите. И светената вода го убива, може и вътрешно. Целуването на кръстове и икони от много хора не разнася зарази, тва са пълни глупости бе! Нали бог бди! То и затова вирусът започна от Китай, щото ония са неверници и ядат предимно броненосци, а не като теб(,) свИни!
10. Онзи ден видях в ebay една шапка с картинка на коронавирус, пише, че помага. Пък не е много скъпа. Ама питай за по-сигурно в BG-Mamma, щото са се навъдили едни мошеници... Е, аз не съм попадал на такива де.
Абе важно е да сме живи и здрави. То и аз като теб не съм виждал вирус. Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Мар 10, 2020 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
148 човека в Италия - епидемия. 1000 деца на ден в Конго от морбили - просто статистика.

За сведение в Германия, която има "малко" по-добро здравеопазване от нашето на година около 20000 (двадесет хиляди!) човека годишно умират от грип или по-скоро усложнения свързани с грипни вируси. Та в тая светлина коронката и произтичащата медиина паника е чисто и просто инструмент в ръцете на определени икономически интереси.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Мар 10, 2020 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 1 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov