ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
Нещо не тръгва............
Rolling Eyes


Какво не тръгва, опиши проблема да видим къде е...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 18, 2009 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, издадохме нова версия на картата - BGMountains 20100214:
Промените са както следва:

- Люлин е в завършен вид
- Промени в Рила - добавен района на гр. Самоков и карта на улиците, добавени нови тракове, малки корекции по картата, добавени нови полигони
- Промени в Беласица - добавени нови улици в населени места
- Промени във Витоша - добавени нови улици в населени места, добавени черни пътища, генерална корекция на всички пътища в планината.
- Добавени отделни типове полигони за клек и храсти в ниските части.
- Променен изглед на картата (скин).
- Малки корекции в останалите планини.

към екипа, който прави картата, се присъединиха Цветомир Кънчев (Друм) и Ведрин Желязков. Тяхно дело са промените по Витоша (Цецо) и Рила (Ведрин) Croc

Линка за теглене:

http://bgmountains.org/bgmountainsgpsmap/180-bgmountains?lang=bg

По-стари версии и списък на промените:

http://bgmountains.org/bg/maps/category/4-

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 14, 2010 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, имам GARMIN Nuvi360T, купен е от EU и няма БГ карти и кирилица.
Тук си купих на Геотрейд SD карта на пътна и офроуд карта на БГ.
Бихте ли ми казали , как и къде да инсталирам вашите планински карти? На самия GPS или на SD картата?
Благодарско!
Нед Фев 14, 2010 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zhivik



Регистриран на: 24 Апр 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Картите се инсталират само върху SD картата, вградената памет на GPS устройството съдържа информация само за твоите маршрути и допълнителни точки, които си отбелязал. Според мен най-лесно ще е да си купиш отделна микро SD карта за BGMountains (ще ти е достатъчна карта не повече от 512 MB). Инсталацията става чрез Garmin MapSource (трябва да имаш инсталационен диск с GSP устройството си). Свързваш GPS-а към комютъра, избираш картите от пакета, и ги прехвърляш (команда Transfer to device, избираш полето Maps). Естествено, за целта трябва първо да инсталираш пакета BGMountains на комютъра си, и да ги избереш като текуща карта (от падащо меню горе вляво).

Теоретично, възможно е да инсталираш пакета BGMountains на SD картата, на която е сложена offroad картата. Тя е от 1 GB, така че място има достатъчно. Проблемът е, че когато си на място, което го има едновременно в BGMountains и offroad картата, данните ще се припокриват, и ще се получи пълна каша. Разбира се, винаги можеш да изключиш временно едната или другата карта (от самото устройство, когато си с прозореца с картите). Обаче, offroad картата всъщност е пакет от не малък на брой по-малки карти, така че докато ги изключиш и включиш BGMountains ще изгубиш повече време, отколкото просто да смениш едната SD карта с другата.

_________________
Насилието е последното средство на некомпетентния.
Нед Фев 14, 2010 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам , че скоро ще се появи и карта за средна Стара Планина за Гармин.
А такива BGmountains карти има ли за Magellan Triton?
И ако може, кажете си мнението за Garmin - Oregon 550t и Magellan - Triton 2000.
Кой от двата по- си заслужава парите и могат ли да се ползват с карти за БГ?
Пон Фев 15, 2010 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Xaxas



Регистриран на: 17 Дек 2009
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
galino написа:
И ако може, кажете си мнението за Garmin - Oregon 550t и Magellan - Triton 2000.
Кой от двата по- си заслужава парите и могат ли да се ползват с карти за БГ?


Определено Гармин е марката за Европа, за Магелан има в пъти по-малко карти, а Гармина с нищо не е по-лош като уред.
Пон Фев 15, 2010 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
galino написа:
И ако може, кажете си мнението за Garmin - Oregon 550t и Magellan - Triton 2000.
Кой от двата по- си заслужава парите и могат ли да се ползват с карти за БГ?


Зависи за какво ти трябва. Oregon-a не можеш да го ползваш с ръкавици, което е огромен минус ако ще е за планинарство. Аз съм с Colorado 300 и съм много доволен. Дъжд, сняг, прах, всичко издържа. Колегите от този форум препоръчват Garmin GPSMAP 60CSx до колкото знам. Даже се бях замислил да заменям colorado-то с такъв, но не си заслужава според мен Smile
Пон Фев 15, 2010 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Ами Боян сменя 4-то Колорадо вече гаранционно, все нещо му се чупи. Лично за мен 60-ката е стандарта за надеждност от всички модели на Гармин. Може би наравно с 60-а серия са етрексите.

Минусите им спрямо новите са единствено дисплея и опциите за показване на жпези.

Иначе по въпросите на galino - Стара планина е наред, но поради едно добро стечение на обстоятелствата преди това (скоро) ще издадем версия с карта на Влахина планина. Версия за Магелан не предвиждаме - нямаме информация с какво да генерираме такава, а и разпространението на тая марка приемници е твърде малко за да си струва усилията.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 15, 2010 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
По принцип ми трябва универсален такъв, ако мога да го определя.
За планина, за байк, за мотор и кола....а виждам , че точно този модел: Garmin-Oregon 550t го предлагат и с City Navigator NT Europa карта , което ме устройва.
Немога да се оплача от сегашния ми Nuvi 360T, но не много подходящ за бродене из гората.
Пон Фев 15, 2010 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Ами няма универсален применик. Нувито е много неподходящо за планина, едно на ръка, че има вградена, несменяема Li-ion батерия.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 15, 2010 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нувито е пълен ташак като падне мъгла. Виж за 60CSx-а само добро или нищо Wink.

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Фев 16, 2010 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Два интересни линка по темата:

Colorado vs. 60csx
Colorado vs. Oregon

Напълно подкрепям:
Цитат:
# Colorado is based heavily on the Rock'n Roller scroll and press. 60csx uses the rocker pad. In general I find the Rock'n Roller (RnR) easier and more precise than the 60csx.
# Colorado buttons are up top vs. down bottom on the 60csx. Personally I find the Colorado easier to use one-handed.


_________________
Мартин
mmartinov.com
Вто Фев 16, 2010 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Нувито е пълен ташак като падне мъгла......

Да, ако мъглата идва от Чернобил Very Happy
Вто Фев 16, 2010 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zhivik



Регистриран на: 24 Апр 2009
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка е въпрос на лично предпочитание. Аз използвам Garmin GPSMap 60CSx от около две години вече, и честно казано ми харесва като ергономичност и функции. Разбира се, винаги може повече - например не бих се отказал от по-голяма вградена памет, което определено е предимство при Colorado. По отношение на лекотата за употреба, обаче, колелото на Colorado си има и недостатъци. Например, когато използвам активно GPS устройството, често го държа в някой джоб (на панталон или яке), и честно казано предпочитам да имам бутони, които са по-малко чувствителни на натиск, за да не отива лесно в режим, който хаби повече батериите. Освен това, бутоните на CSx се използват по-лесно с ръкавици, включително и такива с един пръст, а и аз лично никога не съм имал проблем да го използвам само с една ръка.

Но пак повтарям - въпрос на лично предпочитание е. По отношение на функции, свързани изключително с навигация, рутиране и карти, не смятам че някой от двата модела има голямо предимство. Аз съм склонен да жертвам измерване на температурата в полза на по-дълъг живот на батериите например, или по-малък брой точки - но някой друг може да е на противно мнение. Затова има и избор - всеки се взема устройството, което му допада най-много.

_________________
Насилието е последното средство на некомпетентния.
Вто Фев 16, 2010 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен Smile
С едно уточнение - измерването на температурата на колорадото няма нищо общо с действителността - грешката е огромна Wink

Но темата е за картата, извинявам се че я разводних с тези неща за устройствата. Може би трябваше да пусна нова, защото ми е интересно да чуя какво мислят другите по въпроса.

Но както и да е, да се върна на оригиналната тема. Авторите на картата скоро пуснаха нова версия, за нещастие само под формата на .exe файл. Тъй като аз съм с линукс, и нямам какво да го правя това exe, чудех се дали мога да сваля от някъде .img file-a направо?

_________________
Мартин
mmartinov.com

Последната промяна е направена от matix на Вто Фев 16, 2010 8:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 16, 2010 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 2 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov