ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Ако си закупя Oregon 550t, нали картите , които предлагате ще са съвместими с този модел?
Вто Фев 16, 2010 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
galino написа:
Ако си закупя Oregon 550t, нали картите , които предлагате ще са съвместими с този модел?

Ти пък - аз на Нокия Е71 ги качвах и навигирах ти... Wink
Има ли в урудката нещо с името "GARMIN" става. Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Фев 16, 2010 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
Съгласен Smile
С едно уточнение - измерването на температурата на колорадото няма нищо общо с действителността - грешката е огромна Wink

Но темата е за картата, извинявам се че я разводних с тези неща за устройствата. Може би трябваше да пусна нова, защото ми е интересно да чуя какво мислят другите по въпроса.

Но както и да е, да се върна на оригиналната тема. Авторите на картата скоро пуснаха нова версия, за нещастие само под формата на .exe файл. Тъй като аз съм с линукс, и нямам какво да го правя това exe, чудех се дали мога да сваля от някъде .img file-a направо?


Ами дистрибуцията е предназначена за виндовска машина с инсталиран Garmin Mapsource. Мисля няма да ти е толкова трудно да намериш подобна, да инсталираш BgMountains и да копираш множеството img-на някоя флашка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Фев 16, 2010 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
matix - тук съм качил въпросния файл, компилиран от моята машинка 60csx.
А тук се опитвам да популяризирам начинанието на Дидо и сие.
Апропо - посъветвах грубо Very Happy MapSource така, че да може да праща маркираните карти /с командата send to device, вече един компилиран файл с име gmapsupp.img/ не само в кънектнато устройство, а и навсякъде по избор на харда от ТУК. Тва форумче е много полезно. За да получите пълен достъп до всички постове в него трябва да се регнете. Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Сря Фев 17, 2010 1:08 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Фев 17, 2010 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ахам, хрумвало ми е да го направя така, но трябва да намеря време. Или да изнудя някой колега с win да го свърши. Че аз от 3 pc-та такова подходящо за целта нямам Laughing

Със сигурност ще намеря начин, когато пуснете картата на Централен Балкан Wink или се запътя към някоя от другите планини.

А м/у другото, как може да се включи човек в проекта, имате ли някъде нещо за четене - как и с какво може да се помогне и т.н.?

*Edit*
Благодаря за файлa, свалям гo! Very Happy

_________________
Мартин
mmartinov.com
Сря Фев 17, 2010 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Тук Емо е описал как се прави:

http://bgmountains.org/bg/bgmountainsgpsmap/178-bgmountains

С две думи - векторизират се данни от растерни източници - карти и снимки от въздуха. Работата е много, резултата иде след няколко месеца яко бачкане. Иска се мотивация да чоплиш ежедневно поне по час-два за да се получи нещо. Т.е. ако нямаш мотивация или време да го правиш, или ако мислиш, че ще ти омръзне скоро - по-добре не се захващай Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 17, 2010 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Поне три гънки в мозъка ми се изгладиха от облъчване докато разбера как МапСурса въобще благоволява да работи. Това добре. Инсталирах си и новата версия на планиннските карти. Какво да кажа, огромна благодарност, зяпам картата на Пирин, супер. Smile
Уви, само тя ми е, цъкам наляво, надясно - няма други...
Вто Мар 23, 2010 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Ами не си изтеглил последната актуална версия на пакета вероятно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 23, 2010 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Хрумна ми подобна идея, затова освен bgmountains 20100214.exe изтеглих и предишните bgmountains 20091218.exe и bgmountains 20090708_1.exe, все тая. Прави ми впечатление, че като избера горе вляво продукт BGMountains, под него за мапс ми казва 0 и 0КВ.
И, Дидо благодаря, пак се отзоваваш. Smile
Вто Мар 23, 2010 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Единствения вариант да имаш само Пирин е ако си инсталирал една междинна версия на картата, която бях пускал преди време на НачоБг. Деинсталирай я и след това сложи новата, или най-добре изтрии съответния ключ в registry-то - всичко под HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\BgMountains, включително.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 23, 2010 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Мда... След деинстал, проверка в регистрите (ключа го няма), пускам да се инсталира пак (няма значение коя версия), резултатът е:



Което е Югозападна България, толкова... Как стигнах до тук:
МапСурса 2.0 от тук http://corsar.avtostop.ru/gps/index.html
после ъпдейта от сайта на Гармин.
Отивам да си троша главата, що не ще да става работата. Smile
Вто Мар 23, 2010 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Че тя работата е станала - това е целия пакет, но не си зумнал достатъчно за да видиш детайлите.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 23, 2010 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Че тя работата е станала - това е целия пакет, но не си зумнал достатъчно за да видиш детайлите.

Баси Дидо - ква карта си напраил - два-три червени контура, малко надписи и толкоз. Що не казваш, че е толко лесно бе - и аз да напраа на Продановскио рид една. Laughing


izvetrql, "вземи" инструмента над дясната червена стрелка, или задай мащаба в метри директно от над лявата:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Ма съм прост. При зумването съм я протуснал Витоша и околност. Рила си пише, че е в незавършен вид. Ентелегент голям. Smile
Пак - много благодаря. Smile
Вто Мар 23, 2010 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
izvetrql написа:
Ма съм прост. При зумването съм я протуснал Витоша и околност. Рила си пише, че е в незавършен вид. Ентелегент голям. Smile
Пак - много благодаря. Smile

Ти па - всеки за първи път с мапсорса е бил така.
Спокойно я разгадай програмата - има мнооого полезни функции.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 23, 2010 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 3 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov