ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Имаше наистина някаква история с това, че бяха заменили SiRF GPS модула с нещо друго, да.
Не помня кога съм го купувал но вероятно накъде 2009-2010.
Между другото как правиш скрийншотове от уреда?
При мен няма такава възможност...
Пет Апр 10, 2015 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Между другото как правиш скрийншотове от уреда?
При мен няма такава възможност...

На 60CSx с една програмка на Garmin -- xImage (уреда трябва да бъде закачен към USB порт на компютъра, на който е инсталирана програмката, за да се поиска screenshot през нея). На eTrex30 има такава опция в уреда и не е нужен допълнителен софтуер (наглася се Setup --> Display --> Screen Capture --> On и след това с кратко натискане на Power бутона се правят screenshot-и, които се записват в Garmin/Scrn папката в паметта на уреда; настройката остава включена до следващoто рестартиране на машинката само).


Последната промяна е направена от vedrin на Пет Апр 10, 2015 11:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 10, 2015 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
И Dakota 20 го има вградено. Smile А аз си мислех, че е за качване на снимки.
А какво е reboot?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Пет Апр 10, 2015 11:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 10, 2015 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ааа, ясно ама закачен към компота не ми върши работа...
В гората не нося нито компоти, нито таблети Laughing
Мерси все пак.
И за това и за това, че разбулихме мистерията защо моят баца с кирилица Very Happy
Пет Апр 10, 2015 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Да кажа ли каква е истината.

Като пряк участник в тези преводи и близко запознат с идеята за превода на Гармините с българско меню мога да кажа по точно каква е историята.

Преди 4-5 години отначало във офроуд форума и после Гармин фен форума бяхме поддели инициатива да преведем тези приемници с българско меню.

Например тогава още един участник не мога да се сетя кой беше първи преведе и пачна фирмуеъра на Гармин Etrex Vista HCX (това ми е стария Гармин) с българско меню. Мисля че даже точно версията беше 3.30 или 3.40. Та стана вече доста години съм с такъв пачнат фирмуеър и съм нямал грижи с картите на кирилица. Основно го пачнах да мога да ги ползвам тях и да ползвам клавиатурата на кирилица.

Относно 60-ките там историята е малко по друга. Като цяло за него нямаше БГ меню а из нета се намираха точно руски модове. Затова един колега от Гармин фен клуба му беше станало интересно да си поиграе с Гарминския фирмуеър и преведе с БГ меню 60 CSX. Номера ставаше с декриптиране на Гарминския фирмуеър и модване с Хекс едитор на ресурсите. И да точно се превеждаше върху някоя и друга чужда кодова таблица.
Точно този колега работеше в Геотрейд и в последствие даже продаваха последните бройки на 60CSX с БГ превода направен от него. Та затова не е чудно че някои хора имат закупен такъв уред с БГ меню. Официално никога не е имало поддръжка на кирилица от Гармин за тези приемници ако не се лъжа.

Относно фирмуеъра 4.10 май той точно беше само за тези приемници с по новия чипсет вътре ама не съм много сигурен де. Иначе ако е специално за този модел по новия нищо чудно същия човек да е направил и превода за тази версия на български.

Малко доказателство на моите твърдения:
http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/forum/showpost.pl?Board=gpsgeneral&Number=118462&page=0&view=collapsed&mode=flat&sb=5

Жалко че вече Гармин фен сайта вече не съществува защото точно там имаше цели теми с тези преведените и модифицирани фирмуеъри за Гармин.
Сря Апр 15, 2015 6:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kavas



Регистриран на: 28 Май 2015
Мнения: 30
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин успя да внедри един експериментален 3D слой в текущата версия. За заинтересуваните - можете да изтеглите модифицираната версия 20150307 оттук - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/ . След като свалите желания вариант, просто трябва да замените всички файлове в локалната инсталация.

Ако ви хареса 3D варианта, ще го включим в следващата версия, живот и здраве в края на май!



Здравейте , това с 3D слоя е страхотно .
На на компютъра е Ок , но мога ли да го виждам така ( 3D ) и GPS ( имам Oregon 650 ) ?
Чет Май 28, 2015 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Да. Можеш. https://www.youtube.com/watch?v=63akAfNOeGQ
Имай предвид, че 3Д изгледът лапа много енергия от батериите и не е удачен да го ползваш на туристическата навигация, но пък иначе си е гъзария.
Пет Май 29, 2015 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах със сенките, определено е гъзарско! ръкопляскания На компа де.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Май 29, 2015 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
netman220 написа:
Да. Можеш. https://www.youtube.com/watch?v=63akAfNOeGQ
Имай предвид, че 3Д изгледът лапа много енергия от батериите и не е удачен да го ползваш на туристическата навигация, но пък иначе си е гъзария.


Да уточня само, че вероятно обсъждаме две различни функции.
3D-изометричния изглед, който Сашо коментира, е друга бира. Той разбира се е базиран на вградения DEM слой.

Визуалното подобрение, видимо в Мапсорс, е шейдър-функцията. Това са сенките по долини и ридове, базирани на вградения DEM слой. Интересното в случая на 64S е, че в Auto режим тази функция е изключена и се появява едва на предпоследния зум-левъл. За да се виждат постоянно сенките, трябва да се избере "Show if Available". По-точно - изглед карта->бутон Menu->Setup Map->Advanced Map Setup->Shaded Relief->Show if Available. Лек недостатък за мен е, че сравнено с плоския режим, затъмнява изгледа на картата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 29, 2015 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли как да заменя файловете с 3Д във версията за Мак?
Пет Май 29, 2015 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Лек недостатък за мен е, че сравнено с плоския режим, затъмнява изгледа на картата.

С БГМ не съм го пробвал, но доколкото си спомням при ОФРМ сенките изглеждаха като петна и нищо не се виждаше отдолу. Затова ги и изключих. Това ли имаш предвид?
Пет Май 29, 2015 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nicktodorov написа:
Има ли как да заменя файловете с 3Д във версията за Мак?

Струва ми се че не е възможно да стане само със замяна на файлове. Нямам Mac и не знам точно как изглежда инсталацията на картата там. Това, което със сигурност е възможно обаче, ако е на разположение и компютър с Windows, e:

1) Инсталира се BGMountains;

2) Заменят се *.IMG файловете с тези, които съдържат DEM;

3) Посредством програмата на Garmin MapConverter се създава инсталационен файл (или по-скоро директория) за Mac.

В предстоящата версия на BGMountains DEM-a ще бъде вграден в инсталатора, така че стъпка (2) ще отпадне. Междувременно оттук може да бъде изтеглена версия на BGMountains от 20150307 на латиница с вграден DEM за Mac.
Пет Май 29, 2015 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря за бързия отговор.
Надявам се в следващата версия да има и версия на кирилица с 3Д за мак.
Пет Май 29, 2015 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
dido написа:
Лек недостатък за мен е, че сравнено с плоския режим, затъмнява изгледа на картата.

С БГМ не съм го пробвал, но доколкото си спомням при ОФРМ сенките изглеждаха като петна и нищо не се виждаше отдолу. Затова ги и изключих. Това ли имаш предвид?


Нещо такова. Петна чак не бих ги нарекъл, но се вижда, че затъмняват. Сравнение може да бъде направено лесно, щото се вижда как се изчертава на първи пас нормалното 2Д съдържание и доста бързо след това на втори пас полупрозрачния шейдърен слой.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 29, 2015 1:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nicktodorov написа:
Надявам се в следващата версия да има и версия на кирилица с 3Д за мак.

Ще има, да. Версия на BGMountains от 20150307 на кирилица с вграден DEM за Mac е достъпна тук.
Пет Май 29, 2015 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 30 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov