ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, може ли да се качи картата на часовниците Гармин Феникс 5 или 6? Smile
Благодаря
Сря Яну 15, 2020 12:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
andriii написа:
Здравейте, може ли да се качи картата на часовниците Гармин Феникс 5 или 6? Smile
Благодаря

Феникс 5 или 6 (без сапфирено стъкло) не поддържат карти. Следователно, не може да се качи.
Това е краткия вариант.

Всъщност, моделите от 5-та серия 5S и 5 не поддържат карти, докато 5Х поддържа. От 5+ серията всички часовници поддържат карта. От 6-та серия моделите 6S и 6 ако не са със сапфирено стъкло или с разширение PRO в името не поддържат карта. 6Х поддържа карта във всичките си разновидности.
Ако часовникът ти е от поддържащите карта - просто след като го свържеш с компютъра, отвори директорията Garmin на часовника и копирай там img файла. Това е. Успех!
Чет Яну 16, 2020 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
rumen radev написа:
andriii написа:
Здравейте, може ли да се качи картата на часовниците Гармин Феникс 5 или 6? Smile
Благодаря

Феникс 5 или 6 (без сапфирено стъкло) не поддържат карти. Следователно, не може да се качи.
Това е краткия вариант.

Всъщност, моделите от 5-та серия 5S и 5 не поддържат карти, докато 5Х поддържа. От 5+ серията всички часовници поддържат карта. От 6-та серия моделите 6S и 6 ако не са със сапфирено стъкло или с разширение PRO в името не поддържат карта. 6Х поддържа карта във всичките си разновидности.
Ако часовникът ти е от поддържащите карта - просто след като го свържеш с компютъра, отвори директорията Garmin на часовника и копирай там img файла. Това е. Успех!


Много ти благодаря за подробното описание. Smile Нямам още часовник, оглеждам се засега и събирам информация. Основно за планинско колоездене искам да го ползвам(да не гледам в телефона всяко разклонение..), е и + другите му функции.
Чет Яну 16, 2020 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, купих от един приятел Garmin 66i
Интересува ме как се качва картата на устройството.
До момента съм ползвал само Oryxmap и там нямаше проблем.
Благодаря предварително за отговора и отделеното време.
Пон Фев 03, 2020 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Това някакъв бъг ли е?
https://www.kade.si/#map=19/2611885.38/5117202.19/0

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Нед Фев 09, 2020 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Петно с некоректна височина.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 09, 2020 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Може ли разяснения относно този въпрос във ФБ група:
https://www.facebook.com/groups/226331370759538/2904820952910553/?comment_id=2905226922869956&notif_id=1581693231601376&notif_t=group_comment_follow
Питането е каква е разликата между пътеката и пунктира (означението "без пътека" в легендата)? https://www.kade.si/#map=19/2600896.45/5187409.58/0
Мненията сякаш се обединяват около два варианта за вложения смисъл:
1. "Пунктирът не е пътека. Означава, че някой е минал оттам и е записал следа, която е нанесена на картата. Това не значи че можеш да минеш по всяко време на годината"
2. "С пунктир са отбелязани малки неутъпкани (трудно проследими на терен) пътеки, например преминаваши през скалист терен и маркирани с пирамидки"
Стана ми интересно, а единственият начин да сме сигурни е да се допитаме до създателите на картата.
Благодаря предварително!
Пет Фев 14, 2020 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Верният отговор е:

1. "Пунктирът не е пътека. Означава, че някой е минал оттам и е записал следа, която е нанесена на картата. Това не значи че можеш да минеш по всяко време на годината"

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Фев 15, 2020 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
П.П. Жалко, бях за другата алтернатива Very Happy
Съб Фев 15, 2020 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Идеята е тази линия да маркира възможни минавания в участъци, където иначе няма никаква видима пътека.
Винаги зад такава линия "без пътека" стои реално преминаване и GPS-трак.

Забележи, че не даваме информация за трудността на минаването. То може да бъде разходка в парка, както това минаване през Малко Спано поле - https://www.kade.si/#map=17/2605737.67/5118547.35/0 , така и доста тегаво начинане, както този улей на Тодорин връх: https://www.kade.si/#map=18/2607705.18/5123873.39/0

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Фев 15, 2020 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
според легенда, това трябва да е воена база, тоест според цвета, който е избран за това място. минавал съм тук преди 2 години и нямаше нищо подобно, сега по сателитни снимки не виждам промяна. ще трябва да отида и да видя, все пак мисля, че е грешка.

https://www.kade.si/#map=18/2601978.55/5306955.1/0
Съб Фев 15, 2020 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Идеята е тази линия да маркира възможни минавания в участъци, където иначе няма никаква видима пътека.

Ахааа, така го разбирах и аз, явно почти всички говорим за едно и също, въпрос на формулировка. Благодаря още веднъж!
Съб Фев 15, 2020 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
според легенда, това трябва да е воена база, тоест според цвета, който е избран за това място. минавал съм тук преди 2 години и нямаше нищо подобно, сега по сателитни снимки не виждам промяна. ще трябва да отида и да видя, все пак мисля, че е грешка.

https://www.kade.si/#map=18/2601978.55/5306955.1/0


И тук със сигурност няма нищо освен храсти: https://www.kade.si/#map=18/2678634.18/5245122.26/0
Вероятно има доста такива полигони с невярно съдържание.
Съб Фев 15, 2020 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
rosen_talov написа:
zlia написа:
Ами лошото е че нямам спомен кога се е прецакало. Правил съм си регулярните ъпдейти на ОС-а. Другата седмица ако имам време може да пробвам да сложа по-стара версия операционната система да видим как ще е. Другото, което ми идва като идея е ако някой има архив на кирилската версия на картата от преди година да пробвам с нея. Но определено Гармин доста зле разработват мак версиите, ама то като цяло им е дървен софтуера поне за мен.


И при мен няма нито една буква на картата на Мас-а, а на Windows-а си е ок.

Сподели като отстраниш проблема Smile


Оправи се след ъпдейт на BaseCamp до новата версия 4.8.8.
Чет Фев 27, 2020 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
rosen_talov написа:
zlia написа:
Ами лошото е че нямам спомен кога се е прецакало. Правил съм си регулярните ъпдейти на ОС-а. Другата седмица ако имам време може да пробвам да сложа по-стара версия операционната система да видим как ще е. Другото, което ми идва като идея е ако някой има архив на кирилската версия на картата от преди година да пробвам с нея. Но определено Гармин доста зле разработват мак версиите, ама то като цяло им е дървен софтуера поне за мен.


И при мен няма нито една буква на картата на Мас-а, а на Windows-а си е ок.

Сподели като отстраниш проблема Smile


Оправи се след ъпдейт на BaseCamp до новата версия 4.8.8.


Аз реших проблема преди няколко месеца, изтегляйки Basecamp от апстора, а не от офиц. сайт.
Сря Мар 04, 2020 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 55 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov