ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 59, 60, 61  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за GARMIN!
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Говоря за 1 (стара хижа), 2( нова, към момента е под аренда и работи като хотел) си е на мястото, за 3 не знам. Под 1 има някаква база (между основния и отклоняващия се път, на който пък има бариера) на една линия с 3. Стана малко навързано, но дано не е объркващо. Пак за едно, намира се до чешмата, която е на картата. Това с няколко метра точност.
П.С. Интересно, има разлика м/у картата при мен и твоята снимка. При мен пътищата са по-точни.


Доколкото разбирам излиза че старата хижа трябва да е зеления покрив в близост до чешмата вляво на този screenshot, така ли?



Ето линк към същото нещо и в Google Maps: https://goo.gl/maps/Yx0n7

Зачетох се също тук: http://tdorlovognezdo.com/index.php?p=view&id=6

"През лятото на 1958 година на 200 метра източно от старата, започва строителството на новата хижа”Бузлуджа”."

Питам се дали точка (1) не е всъщност въпросната нова хижа, чието строителство е започнало през 1958 г. и вероятно точно тя е обозначена и на ЕТК. Тя наистина отстои на около 200 метра източно от зеления покрив вляво на screenshot-a по-горе. Какво има днес в тази постройка?
Сря Апр 09, 2014 1:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
До Ведрин, Ако приемем, че снимката е усеверена то зеления покрив е старата хижа. Сивото под нея е паркинга, а чешмата се намира в югозападния ъгъл на паркинга. Някъде след отбелязаната отбивка с зелената точка. На изток правилно е отбелязан хотел Буздлиджа, демек новата. На юг под него след надписа ловна хижа е ловната хижа, кафевия покрив. На запад от нея и южно от паркинга е някаква база, която не ми е известно кога работи, същото важи и за механата в нея. Мисля, че е ведомствена. Хижарите на старата хижа мисля имат ключ или викат човек и настаняват хора, ако при тях няма място. Но не разбрах дали в нея или в друга база преди западно от нея. На трите въпроса - къде? Получих отговор - Ей там! - съпроводен от мятане на глава. И се отказах да питам.
До Иво, има врътки, защото ходихме по асфалта.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Апр 09, 2014 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
За ivaylo.hr и didogen - можете да пуснете по едно билетче за забелязаните грешки тук - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=69563#69563 . Към всяко билетче може да се атачват тракове и снимки до 512 КБ, както и да се обсъждат по-нататъшни детайли при нужда.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 09, 2014 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 255
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За ivaylo.hr и didogen - можете да пуснете по едно билетче за забелязаните грешки тук - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=69563#69563 . Към всяко билетче може да се атачват тракове и снимки до 512 КБ, както и да се обсъждат по-нататъшни детайли при нужда.



512КБ за всеки отделен файл или общо за "билета"?
Сря Апр 09, 2014 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
dido написа:
За ivaylo.hr и didogen - можете да пуснете по едно билетче за забелязаните грешки тук - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=69563#69563 . Към всяко билетче може да се атачват тракове и снимки до 512 КБ, както и да се обсъждат по-нататъшни детайли при нужда.



512КБ за всеки отделен файл или общо за "билета"?


Отделен файл.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 09, 2014 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За ivaylo.hr и didogen - можете да пуснете по едно билетче за забелязаните грешки тук - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=69563#69563 . Към всяко билетче може да се атачват тракове и снимки до 512 КБ, както и да се обсъждат по-нататъшни детайли при нужда.

А какво да правя с това билетче? Да пусна връзка към тази тема ли? Защото ми е беден речника и трудно мога със собствени думи да го обясня, така емоционално. Второ - видях, че има части от картата , които не са в планините. Да развирам ли, че я разширявате и извън тях. На село има какво да се види. Нищо, че се обикаля за по малко от час. Как става картирането, с обикаляне и изпращане на трак, точки и т.н. с пояснения. Да кажем последната ни гордост, средновековната крепост Хоталич.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Апр 10, 2014 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Можеш да правиш практически всичко - дали ще е линк към темата, или собствен текст - няма значение, стига да е ясно написано. Можеш да атачваш тракове, както и снимки за илюстрация.

В момента обръщаме цялата система в Openstreetmap-формат, като за равнинните части импортираме готовите данни от OSM - т.е. покритието ще е за цялата страна. Съответно ни интересуват живи данни дори и от равното. Събирането им става с гпс - дали ще са тракове или ще щракаш точки - добре дошли са.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 11, 2014 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за поясненията!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Апр 11, 2014 5:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Забравих да добавя - често е нужно да искаме допълнителни подробности под билетите. Ако добавим коментар, системата праща email до написалия билета. Възможно е пощенската ви кутия да вкара тези мейли в спам-кутията и да не ги видите. В такъв случай е добре да настроите спам-филтъра да пропуска тези съобщения.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 11, 2014 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За ivaylo.hr и didogen - можете да пуснете по едно билетче за забелязаните грешки тук - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=69563#69563 . Към всяко билетче може да се атачват тракове и снимки до 512 КБ, както и да се обсъждат по-нататъшни детайли при нужда.


Скоро и аз ще си направя регистрация, защото освен разходките сред природата и снимките на разни красоти, картите и ориентацията май са най-важното условие за приятно прекарване в планината. И понеже засега в България няма обществено достъпни и актуални, професионално направени, абе с една дума ВЕРНИ туристически карти, то няма друг изход, освен ние от аматьорската лига (т.е. любителите на планините) да допринасяме за разширяване и актуализиране на картата BGMountains.
Сега съм се заел с постепенното минаване на новите местни, маркирани маршрути в Родопите, за да се появят и в BGMountains. Освен т.нар. екопътека "Хвойна - Елидже", която на места се движи по маршрути на БТС, в района покрай горното течение на р. Арда (Смилян, Могилица, Арда, Горна Арда и т.н.) има още поне десетина местни маршрута, които са маркирани след 2005 г. да речем. Кога ще успея да ги мина не знам, защото за преходи в Родопите са нужни повече от 2 дни. Освен това ще ми трябват и спътници, които са готова да ме изтърпяват, в моментите когато търся точните трасета на маркировките, т.е. няма да се спестяват участъци, които на пръв поглед изглеждат безинтересни, скучни или направо досадни.
Съб Апр 12, 2014 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 255
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
кога горе-долу се очаква нова версия на bgmountains, за да не се окаже, че някой от размотаване не успее да качи нови пътеки и маршрути
Съб Апр 12, 2014 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
В момента трансформираме цялата система в openstreetmaps-формат. Освен по-лесното редактиране (който му се занимава ще може да коригира и добавя данни онлайн), това ще улесни ваденето на нови версии. Ще има и други екстри - примерно преглед на картата през браузъра Very Happy

Щом като приключим с трансфера - до месец - от тези данни ще се изкара нова версия.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 12, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Най-вероятно е от сайта - и при мен е същото.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 07, 2014 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stannys



Регистриран на: 09 Юли 2013
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
В момента трансформираме цялата система в openstreetmaps-формат. Освен по-лесното редактиране (който му се занимава ще може да коригира и добавя данни онлайн), това ще улесни ваденето на нови версии. Ще има и други екстри - примерно преглед на картата през браузъра Very Happy

Щом като приключим с трансфера - до месец - от тези данни ще се изкара нова версия.


Някакъв ъпдейт кога ще излезе новата версия?
Хубав уикенд!
Пет Май 23, 2014 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Трансфера на данните приключи успешно преди една седмица.
Сега тестваме доколко новия вид на данните ще ни бъде от полза. В края на другата седмица ще почнем да работим по изкарването на нова версия.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 23, 2014 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 59, 60, 61  Следваща
Страница 17 от 61

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov